Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація взаємовідносин між партнерами, порядок укладання договорів на закупівлю

Взаємовідносини між здавальниками сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки і сировини усіх форм власності та заготівельнимиорганізаціями споживчої кооперації регулюються на договірній основі.

Підприємства споживчої кооперації здійснюють закупівлю сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки з метою задоволення потреб кооперативної торгівлі, підприємств харчування, переробної промисловості, а також для задоволення державних потреб (поставки бюджетним організаціям та установам) згідно з укладеними договорами.

Державні потреби України в сільськогосподарській продукції визначаються згідно з Законом "Про поставки продукції для державних потреб”, який є засобом державного регулювання економіки шляхом формування на тендерних умовах складу та обсягів продукції, необхідної для державних потреб, розміщення контрактів на її поставку (закупівлю) серед підприємств, організацій та інших суб'єктів господарської діяльності України усіх форм власності. Тендерні умови передбачають розміщення замовлень і видачу підрядів декільком постачальникам з метою забезпечення найвигідніших комерційних умов угоди.

Поряд з державними визначаються також і регіональні потреби в сільськогосподарській продукції і продовольстві що формуються через регіональний контракт, який фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також позабюджетних джерел.

Обсяги закупівель сільськогосподарської продукції та сировини за регіональним замовленням затверджуються облдержадміністрацією і є підставою для укладання заготівельними, торговельними та переробними підприємствами договорів із сільськогосподарськими товаровиробниками.

Типові договори на закупівлю окремих видів сільськогосподарської продукції розробляються облспоживспілкою з урахуванням місцевихособливостей.

Договір є юридичним документом, в якому відображені права та обов'язки сторін.

Конкретні умови закупівель визначаються в договорах, укладених між заготівельними, торговельними, переробними підприємствами споживчої кооперації та сільськогосподарськими товаровиробниками усіх форм власності.

Договори на закупівлю сільськогосподарської продукції укладаються за заздалегідь розробленою формою, в якій враховуються особливості окремих видів продукції:

— картоплі, плодоовочів, баштанних культур;

— молока і молочних продуктів:

— худоби, птиці та інших видів продукції.

Договори розробляються з урахуванням специфічних особливостей продукції, що пов'язані з визначенням її якості при реалізації, асортименту, строків реалізації, порядку відвантаження, забезпечення тарою та порядком її повернення, можливості визначити обсяги нестандартної продукції, санкцій за неналежне виконання договорів. Строки постачання визначаються з урахуванням періоду дозрівання культур, умов виробництва та зберігання продукції. В договорі визначаються також відповідальність сторін в разі невиконання умов, крім випадків внаслідок стихійного лиха.

Договори доповнюються протоколом узгодження цін на продукцію з врахуванням їх змін залежно від паритету цінна сільськогосподарську продукцію та матеріальні ресурси, собівартості виробництва та зміни кон'юнктури ринку (попиту та пропозиції).

Однією з головних умов договору є підвищення якості продукції. Якість продукції повинна відповідати діючим стандартам (технічним умовам). Продукція рослинництва повинна супроводжуватися сертифікатом, про наявність нітратів та отрутохімікатів, радіонуклідів. Постачання нестандартної продукції здійснюється в разі узгодження із заготівельним підприємством чи організацією.

Розрахунки з товаровиробниками за задану продукцію проводяться за цінами домовленості, у відповідний термін, що і визначається у договорі.

Навантаження продукції на транспортні засоби у господарствах здійснюється силами та засобами здавальника і за його рахунок, якщо інше не передбачено відповідним договором.

Розвантаження продукції у заготівельника здійснюються силами та засобами заготівельника, або у відповідності з домовленістю сторін і відшкодовується за рахунок заготівельника.

Забезпечення транспортування продукції від здавальника до заготівельного підприємства відбувається за домовленістю сторін, власним або найманим транспортом.

Транспортні витрати на перевезення продукції від сільськогосподарських підприємств, особистих підсобних, селянських (фермерських) господарств до приймально-заготівельних пунктів, складів, сховищ заготівельного підприємства відшкодовуються за рахунок: здавальника продукції або за домовленістю сторін.

Заготівельні підприємства при можливості забезпечують здавальників тарою.

Транспортні витрати з доставки тари до господарств відшкодовуються за домовленістю сторін.

Навантаження тари у заготівельному підприємстві відбувається силами і засобами заготівельника і відшкодовується за його рахунок.

Розвантаження тари у товаровиробника здійснюється його силами і засобами і відшкодовується за його рахунок.

Господарства несуть матеріальну відповідальність за збереження кількості та якості отриманої тари.

Відповідно до Типових правил біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією (затверджено наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України, Міністерства економіки України і Міністерства фінансів України від 03.04.96 №2103/44/62) організації та підприємства споживчої кооперації можуть здійснювати закупівлю та реалізацію названої продукції, продуктів її переробки та сировини через участь у біржових торгах або користуючись послугами біржових посередників.

З метою удосконалення укладання господарських договорів і створення умов для збільшення обсягів заготівельного обороту взаємовідносини між виробниками сільськогосподарської продукції і заготівельно-переробними підприємствами та організаціями споживчої кооперації формуються на основі Положення про вимоги до стандартної (типової) форми деривативів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999р. №632.

Відповідно до цього Положення деривативами є:

ü форвардний контракт - двостороння угода за стандартною(типовою) формою, яка засвідчує зобов'язання особи придбати (продати) базовий актив (товар) у визначений час та на визначених умо­вах у майбутньому, з фіксацією цін такого продажу під час укладення форвардного контракту;

ü ф'ючерсний контракт - стандартний документ, який засвідчує зобов'язання придбати (продати) базовий актив (товар) у визначе­ний час та на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією цін на момент укладення зобов'язань сторонами контракту;

ü опціон - стандартний документ, що засвідчує право придбати (продати) базовий актив (товар) на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією ціни на час укладення такого контракту або на час такого придбання за рішенням сторін контракту.

 

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. The peace – порядок
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  7. Адміністративно-територіальна організація
  8. Антагоністичні взаємовідносини.
  9. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  10. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  11. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  12. Брокер — торговий посередник, який забезпечує укладання угод за бажанням клієнтів та за їхній рахунок. Винагорода за послугу брокера — брокеридж.




Переглядів: 499

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок ціноутворення на сільськогосподарську продукцію і сировину та організація контролю за цінами. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.