Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1. Господарське право та законодавство

Господарське право як наука. Господарське право як навчальна дисципліна. Господарське право як галузь вітчизняного права. Предмет регулювання господарського права. Методи правовго регулювання в господарському праві. Місце господарського права в системі національного права.

Поняття, види та сфера виникнення господарських відносин. Господарсько-виробничі відносини. Організаційно-господарські відносини. Внутрішньогосподарські відносини. Розмежування відносин у сфері господарського права з іншими видами відносин.

Поняття та види господарської діяльності. Господарська підприємницька (комерційна) діяльність. Систематичність, ініціативність, самостійність, ризиковість як ознаки господарської підприємницької (комерційної) діяльності Принципи здійснення підприємницької діяльності. Некомерційна господарська діяльність.

Поняття, система та особливості господарського законодавства. Конституційні основи господарювання. Господарський та інші кодекси. Законодавче забезпечення правового регулювання господарської діяльності. Види, місце та значення підзаконних нормативно-правових актів в регулювання господарської діяльності. Міжнародні договори та інші акти міжнародного права в системі регулювання господарських відносин.

Локальні правові акти, що регулюють відносини у сфері господарювання.

Роль і значення теми для діяльності юристів.Дана тема має важливе методологічне значення для підготовки юристів, адже науково коректне розуміння сутності та змісту фундаментальних понять і категорій господарського права та законодавства має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість. Такі поняття, як «господарська діяльність», «господарська комерційна діяльність (підприємництво)», «господарські відносини» та інші активно використовуються у нормативно-правових та інтерпретаційних актах, а також у актах застосування норм права. Саме із правильним розумінням цих понять нерозривно пов’язується і захист прав громадян, гарантованих Конституцією України: ч. 4 ст. 13 – «держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки»; ст. 42 – «кожен має право на підприємницьку діяльність, якане заборонена законом» тощо.

Ключові слова.Господарське право, предмет правового регулювання господарського права, метод правового регулювання господарського права, господарська діяльність, підприємництво, самостійність, ініціативність, систематичність, ризиковість, господарські правовідносини, організаційно-господарські відносини.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми.Господарське право як наука. Господарське право як навчальна дисципліна. Господарське право як галузь вітчизняного права. Предмет регулювання господарського права. Методи регулювання господарського права. Місце господарського права в системі національного права.

Господарські відносини. Сфера господарських відносин. Господарсько-виробничі відносини. Організаційно-господарські відносини. Внутрішньогосподарські відносини. Розмежування відносин у сфері господарського права з іншими видами відносин.

Господарська діяльність. Господарська комерційна діяльність (підприємництво). Систематичність, ініціативність, самостійність, ризиковість. Види підприємництва за різними ознаками.

Поняття, система та особливості господарського законодавства. Конституційні основи господарювання. Господарський та інші кодекси. Законодавче забезпечення правового регулювання господарської діяльності. Локальні правові акти, що регулюють відносини у сфері господарювання.


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. III. ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО
  3. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  4. V. Класифікація і внесення поправок
  5. VI. УГОЛОВНОЕ ПРАВО И УГОЛОВНЫЙ ПРОЦЕСС
  6. XII. Право на першочергове зарахування
  7. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  8. А) Філософія православ'я
  9. А. Правобережну Україну.
  10. А/. Право власності.
  11. Автозаправочні станції
  12. Автономія в Україні. Конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим




Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Програма навчальної дисципліни | Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.