Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Автозаправочні станції

Автозаправні станції (АЗС) призначаються для обслуговування та заправки автомобілів та інших машин пальним і мастильними матеріалами. Попутно на них реалізуються масла, мастила і спеціальні рідини, розфасовані в дрібну тару. До допоміжних операціях, виконуваних на АЗС, відносяться мийка машин, їх дрібний ремонт, торгівля запасними частинами. Невід'ємною частиною сучасних АЗС є кафе і магазин з торгівлі продуктами повсякденного попиту.

За способом установки та монтажу обладнання АЗС поділяються на стаціонарні та пересувні.

Пересувні АЗС (ПАЗС) монтуються на рамі і залежно від їх призначення встановлюються на автомобілі або автопричепі. Вони складаються з ємності, вимірювальних і роздавальних пристроїв, змонтованих на шасі транспортного засобу. Стаціонарні АЗС споруджуються за типовими проектами на 300, 500, 750 і 1000 заправок на добу (1 заправка - 50 л палива і 2 л масла). До їх складу входять:

• підземні резервуари для зберігання нафтопродуктів;

• паливо-і маслороздаточні колонки;

• приміщення для обслуговуючого персоналу;

• інші приміщення відповідно з додатковими функціями, виконуваними АЗС.

Принципова схема стаціонарної АЗС наведено на рис. 17.7.

 

Рис. 17.7. Принципова схема АЗС

1 - зливний пристрій; 2 - резервуар для палива; 3 - клапан приймальний; 4 - протівовзривнік кутовий; 5 - замірний пристрій; 6 - клапан дихальний; 7 - топливораздаточная колонка

 

Нафтопродукт, що доставляється на АЗС за допомогою автоцистерн, зливається через пристрій 1 в резервуар для палива 2. Тут він відстоюється, проводиться вимір його кількості через пристрій 5. Відпустка нафтопродукту споживачам проводиться за допомогою паливороздавальної колонки 7, пов'язаної з резервуаром трубопроводом, на якому змонтований приймальний клапан 3, і кутового запобіжника 4. «Дихання» резервуарів здійснюються через клапан 6.

Паливо-роздавальні колонки призначені для заправки машин з одночасним виміром кількості виданого пального або масла.

Насос паливороздавальної колонки призначається для перекачування палива з резервуара АЗС в баки автомашин.

Лічильник рідини служить для вимірювання витрати відпускається споживачам палива або масла. Результати миттєвих вимірювань підсумовуються і фіксуються на рахунковому пристрої як загальна кількість відпущеної рідини.

Фільтр служить для очищення від механічних домішок рідини, що надходить в колонку.

Роздатковий рукав призначається для перекачування рідини і з'єднання колонки з роздатковим краном. В роздавальних колонках використовуються резино-тканинні бензостійки рукава діаметром 25 мм на тиск 0,4 МПа.

Роздатковий кран служить для швидкого відсікання струменя пального при досягненні граничного рівня його в баку автомашини, щоб тим самим запобігти переливу і пов'язані з ці втрати.


18. ТРУБОПРОВІДНИЙ ТРАНСПОРТ ГАЗУ

 

18.1. Властивості газів, що впливають на технологію їх транспорту

Основними властивостями газів, що впливають на технологію їх транспорту по трубопроводах, є щільність, в'язкість, стисливість і здатність утворювати газові гідрати.

Густина газів залежить від тиску і температури. Так як при русі по газопроводу тиск зменшується, то щільність газу знижується і швидкість його руху зростає. Таким чином, на відміну від нафто- і нафтопродуктопроводів газ в газопроводах рухається з прискоренням.

В'язкість газів на відміну від в'язкості рідин змінюється прямо пропорційно зміні температури, тобто при збільшенні температури вона також зростає і навпаки. Це властивість використовують на практиці: охолоджуючи гази після компримування, домагаються зменшення втрат тиску на подолання сил тертя в газопроводах.

Стисливість це властивість газів зменшувати свій об'єм при збільшенні тиску. Завдяки властивості стисливості в спеціальних ємностях-газгольдерах високого тиску – можна зберігати кількість газу, в десятки разів перевищують геометричний об'єм ємності.

 

18.2. Класифікація магістральних газопроводів

Магістральним газопроводом (МГ) називається трубопровід, призначений для транспортування газу, що пройшов підготовку з району видобутку в райони його споживання. Рух газу по магістральному газопроводу забезпечується компресорними станціями (КС), споруджуються по трасі через певні відстані.

Відгалуженням від магістрального газопроводу називається трубопровід, приєднаний безпосередньо до МГ і призначений для відведення частини транспортованого газу до окремим населеним пунктам і промисловим підприємствам. Магістральні газопроводи класифікуються за величиною робочого тиску і за категоріями.

Залежно від робочого тиску в трубопроводі магістральні газопроводи підрозділяються на два класи:

I клас від 2,5 до 10 МПа включно;

II клас від 1,2 МПа до 2,5 МПа включно.

Газопроводи, які експлуатуються при тисках нижче 1,2 МПа, не відносяться до магістральних. Це внутріпромислових, внутрішньозаводські, підвідні газопроводи, газові мережі в містах і населених пунктах, а також інші газопроводи.

 

18.3. Основні об'єкти та споруди магістрального газопроводу

До складу МГ входять наступні основні об'єкти:

• головні споруди;

• компресорні станції (КС);

• газорозподільні станції (ГРС);

• підземні сховища газу;

• лінійні споруди.

На головних спорудах проводиться підготовка видобутого газу до транспортування (очищення, осушення і т. д.). У початковий період розробки родовищ тиск газу, як правило, настільки великий, що необхідності в головної компресорної станції немає. Її будують пізніше, вже після введення газопроводу в експлуатацію.

Компресорні станції призначені для перекачування газу. Крім того, на КС проводиться очищення газу від рідких і твердих домішок, а також його осушка.

Газорозподільні станції споруджують в кінці кожного магістрального газопроводу або відводу від нього. Високонапірний газ, що транспортується по магістральному газопроводу, не може бути безпосередньо поданий споживачам, оскільки газове обладнання, яке застосовується в промисловості та побуті, розраховане на порівняно низький тиск. Крім того, газ повинен бути очищений від домішок (механічних частинок і конденсату), щоб забезпечити надійну роботу обладнання. Нарешті, для виявлення витоків газу повинен бути доданий різкий специфічний запах. Операцію додання газу запаху називають одоризації.

Підземні сховища газу служать для компенсації нерівномірності газоспоживання. Використання підземних структур для зберігання газу дозволяє дуже істотно зменшити металлозатрати і капіталовкладення в сховища.

Лінійні споруди газопроводів відрізняються від аналогічних споруд нафто- і нафтопродуктопроводів тим, що замість лінійних засувок використовуються лінійні кульові крани, а крім того - для збору випадає конденсату споруджуються конденсатозбірники.

Довжина магістрального газопроводу може становити від десятків до декількох тисяч кілометрів, а діаметр – від 150 до 1420 мм. Велика частина газопроводів має діаметр від 720 до 1420 мм. Труби та арматура магістральних газопроводів розраховані на робочий тиск до 7,5 МПа.

В якості газоперекачувальних агрегатів застосовуються поршневі газомотокомпресори. Поршневі газомотокомпресори – це агрегат, в якому об'єднані силова частина (привід) і компресор для стиснення газу. Поршневі газомотокомпресори характеризуються високою експлуатаційною надійністю, здатністю працювати в широкому діапазоні робочих тисків, можливістю регулювати подачу за рахунок зміни «шкідливого» простору і частоти обертання. Область переважного застосування поршневих газомотокомпресорів – трубопроводи для перекачування нафтового газу та станції підземного зберігання газу.

 


Читайте також:

  1. А. КАТЕГОРІЯ СУБСТАНЦІЇ.
  2. Автоматизовані станції управління насосними станціями водопостачання першого, другого і третього підйомів
  3. Автомобільні газонаповнювальні компресорні станції
  4. Апеляційне оскарження і перевірка ухвал суду першої інстанції
  5. Атомні електростанції
  6. Біг по дистанції.
  7. Вибір потужності генератора електростанції
  8. Види вироків та підстави їх ухвалення судом першої інстанції
  9. Внутрішні перевантажувальні станції
  10. Додаток 5. Оцінка етапів дистанції
  11. Докази і доказування в цивільному процесі іноземних держав Розділ II. Провадження в суді першої інстанції А. Позовне провадження Глава 15. Порушення цивільної справи в суді




Переглядів: 1280

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Льодогрунтове сховище | Особливості трубопровідного транспорту зріджених газів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.