Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Вибір потужності генератора електростанції

Потужність генераторів електростанції має відповідати максимальній потужності найбільш навантаженої ділянки добового графіка з урахуванням втрат на всіх елементах системи передавання електроенергії від джерела до споживача та власні втрати електростанції. Тобто:

де Рmax – потреби потужності за графіком навантаження; Рпер– втрати потужності під час передавання електроенергії; Рв.п – втрати електроенергії на власні потреби; cosj– коефіцієнт потужності генераторної установки за її номінальної роботи.

Значення коефіцієнта потужності на діючих станціях визначають відповідними приладами або розрахунковим способом за експериментальними даними. Для станцій, що проектуються, його величину беруть як і на аналогічних діючих станціях, що мають схожі навантаження та схему електропостачання, або на основі наближених розрахунків.

У разі роботи гідроелектростанцій в автономному режимі слід враховувати зниження напруги в мережі під час пуску електродвигунів:

де Рк.зпотужність короткого замикання генератора; Рз.дв – потужність короткого замикання двигуна.

За автономного режиму допустиме відношення потужності генератора та двигуна (без урахування повітряної лінії та автоматичного регулювання напруги) в режимі холостого ходу генератора Ргдв = 5...25, а в разі 50 % навантаження генератора Ргдв = 3...15.Конструюючи енергетичний вузол станцій слід враховувати, що максимально допустима втрата напруги під час роботи асинхронних двигунів у мережі не має перевищувати 20 %. Якщо їх немає, то пуск обмежується умовами розгону – початковий момент робочої машини становить одну третину номінального моменту асинхронного двигуна, але допустима втрата напруги становить не більше 40 %. У разі запуску двигуна вхолосту втрати не мають перевищувати 60 % від номінального значення напруги.

На стійкість роботи увімкнутих двигунів впливає не тільки втрата напруги у разі приєднання нових двигунів, але й тривалість часу роботи на пониженій напрузі. Мінімальна допустима втрата напруги становитиме

де Uнномінальна напруга; kзав – ступінь завантаження двигуна за моментом; a перевантажувальна здатність двигуна за моментом.

Так, для двигунів Рн = 1...15 кВт за Мст = Мнconstта DU = 20 %втрата напруги за умов стійкості не має тривати понад 0,5...1,5 с,
а за DU = 50 % – не більше 0,05...0,2 с.


Читайте також:

 1. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
 2. Активна та повна потужності
 3. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 4. Атомні електростанції
 5. Багатоконтурні частотно-вибірні системи
 6. Більш широкий вибір товарів і послуг
 7. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
 8. Вибір алгоритмів розрахунку комплексних порівняльних оцінок.
 9. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
 10. Вибір вентиляційного обладнання
 11. Вибір виду транспортного засобу
 12. Вибір вимірювальних приладів
Переглядів: 582

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електрообладнання малих гідроелектростанцій | Асинхронні генератори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.