Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансово-кредитні організації та їх вплив на міжнародну економічну діяльність.

Мжнародні і регіональні валютно-кредитні організації – це інститути, створені на онові міждержавних угод. В залежності від цілей вирішують різні завдання і діють в глобальному або регіональному масштабах.

Після Другої світової війни надання позик головним чином здійснювалось через міжнародні валютно-кредитні організації, і в першу чергу- Світовий банк і Міжнародний валютний фонд.

До підрозділів СБ включаються: МБРР, міжнародна фінансова корпорація, Міжнародна асоціація розвитку, міжнародне агенство гарантій інвестицій, міжнародний центр урегулювання інвестиційних суперечок.

МБРР- спеціалізована установа ООН, міждержавний інвестиційний інститут, створений одночасно з МВФ відповідно до рішень міжнародної валютно-фінансової конференції в Бретон-Вудсі в 1944р. Офіційна мета- сприяння країнам-його членам у розвитк їх економіки за допомогою надання довгострокових позик і кредитів, гарантування приватних інвестицій. В останні роки МБРР займається проблемою урегулювання зовнішнього боргу країн, що розвитваються.

Міжнародна асоціація розвитку (МАР)- створена 1960 року для надання допомоги найбіднішим з країн, що розвиваються, які не спроможні брати позики у МБРР. Надає пільгові безпроцентні кредити на термін 30-40 років. Фінансується за рахунок країн-донорів, повернення старих кредитів і відрахувань від прибутку МБРР. Членами МАР є 159 країн.

Міжнародна фінансова корпорація (МФК) створена з ініціативи США у 1956 р. Стимулює напрям приватних інвестицій у промисловість країн, що розвиваються. Надає кредии високорентабельним приватним підприємствам терміном до 15 років. Сприяє додатковому фінанссуванню проектів, що створюються приватним сектором.

Міжнародний центр урегулювання інвестиційних суперечок (МЦУІС) є незалежною міжнародною організацією, створеною в 1966 р. на основі міжнародної Конвенції по урегулюванню інвестиційних суперечок.

Банк міжнародних розрахуків (БМР) – перший міждержавний банк – був організований у 1930 р. як міжнародний банк центральних банків. Відіграє провідну роль у міжнародному регулюванні банківської діяльності. Одним із завдань було полегшити розрахунки по репараційних платежах і військових боргів Німеччини, а також сприяти співпраці центральних банків і розрахункам між ними. Він обєднує 33 країни, головним чином Європейських. Виконує депозитно-позикові, валютні, фондові операції, купівлю-продаж і зберігання золота, виступає агентом центральних банків. Сприяє міждержавному регулюванню валютно-кредитних відносин.

МВФ – міжнародна організація, призначена для регулювання валютно-кредитних відносин між державами – його членами і надання їм фінансової допомоги при валютних ускладненнях. Має статус спеціалізованої установи ООН. Був створений на міжнародні валютно-фінансовій конференції в Бреттон- Вудсі в 1944 р. Штаб-квартира- Нью-Йорк. Цілі- спряти міжнародній співпраці у валютно-фінансовій сфері у рамках постійно діючої установи; сприяти розширенню і збалансовному зростанню міжнародно торгівлі, що мало б своїм наслідком розвиток виробничих ресурсів, досягнення високого рівня зайнятості і реальних прибутків усіх держав- членів; забезпечувати стабільність валют, підтримувати впорядковані відносини у валютній сфері серед держав- членів і не допускати знецнення валют з метою отримання конкурентних переваг; надавати допомогу в створенні багатосторонньої системи розрахунків по поточних операціяїх між державами-членами, а також в усуненні валютних обмежень; надавати на тимчасовій основі державам-членам засобів у іноземнй валюті, які давали б їм можливість виправляти порушення рівноваги в їх платіжних балансах.

Регіональні валютно-кредитні організації.

Міжамериканський банк розвитку, Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку мають єдині цілі- довгосторокове кредитування проектів розвитк відповідних регіонів, кредитування регіональних обєднань. Спільною метою цих банків є істотний впив на їх діяльністьрозвинених країн, яким належить значна частина капіталу банків і які складають приблизно1/3 їх членів.

ЄБРР Мета- зіграти роль стимулятора і прискорювача для залучення капіталів у галузі інфраструктури країн Центральної і Сх Європи. Надаючи кредити, Банк допомагає західним промисловцям йти на необхідний ризик у завоюванні ринків на Схді, а це буде сприяти якомога швидшому переходу східноєвропейськх країн до еконмоічної стабільностіі введенню конвертованості своїх валют.


Читайте також:

  1. CMM. Модель технологічної зрілості. Зрілі і незрілі організації.
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  4. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  5. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  6. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  7. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  8. TEMA 13. МОТИВАЦІЯ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
  9. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  10. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  11. Адаптація індивіда в організації
  12. Адекватним фізичним критерієм оцінки її впливу на організм люди1




Переглядів: 437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пріоритетні напрямки залучення іноземних інвестицій в економіку України. | Стан фінансово-кредитної ситуації в Україні та аналіз динаміки її змін.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.