Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки для підготовки до семінарського заняття

Розгляд цієї теми полягає в аналізі інституту конституційної юстиції. Передбачається розкриття змісту цього інституту з точки зору історичного підходу шляхом розгляду законодавчого закріплення та фактичного існування конституційної юстиції як в Україні, так і в зарубіжних країнах. Аналіз історичних аспектів цього конституційно-правового явища дозволить сформувати уявлення про історичні етапи розвитку конституційної юстиції. В результаті проведеного аналізу можна охарактеризувати інститут конституційної юстиції в Україні на сучасному етапі його розвитку, зрозуміти його правову природу як з теоретичної, так і з практичної точки зору.

В Україні конституційно-правовий статус Конституційного Суду України визначено в окремому розділі ХІІ «Конституційний Суд України» та в Законі України «Про Конституційний Суд України».

Стаття 147 Конституції України визначає сутність Конституційного Суду та його призначення.

Конституційний Суд України визначається як єдиний орган конституційної юрисдикції.

Конституція України визначає склад Конституційного Суду України та порядок його формування. Необхідно охарактеризувати процедуру висування кандидатів на посаду судді Конституційного Суду, визначити коло суб’єктів, які призначають суддів на відповідну посаду.

Конституційно-правовий статус суддів Конституційного Суду визначається Конституцією України, Законами України «Про Конституційний Суд України», «Про судоустрій і статус суддів», Регламентом Конституційного Суду України тощо. На підставі зазначених актів необхідно визначити вимоги до кандидатів на посаду судді та порядок вступу на цю посаду; компетенцію суддів Конституційного Суду України, підстави припинення повноважень, гарантії діяльності суддів та види цих гарантій.

Висвітлення положень щодо конституційно-правової регламентації засад організації і діяльності Конституційного Суду України пов’язано із необхідністю дослідження поняття функцій і повноважень цього органу. Конституційний Суд України – це єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, функціонально уповноважений на здійснення конституційного контролю. Виходячи з цього потрібно розкрити зміст конституційного контролю як конституційно-правової категорії: визначити поняття та ознаки цієї дефініції; міжнародно-правові аспекти регулювання конституційного контролю та порядок здійснення в зарубіжних країнах. Визначення особливостей інституту конституційного контролю в Україні передбачає аналіз повноважень Конституційного Суду України. На основі визначених повноважень можна з’ясувати, які основні функції виконує Конституційний Суд України.

З метою більш ефективної реалізації функцій і повноважень Конституційний Суд України утворює на своєму засіданні з числа суддів допоміжні робочі органи з питань організації його внутрішньої діяльності. Передбачається розкрити конституційно-правовий статус цих органів.

Законодавство про Конституційний Суд України визначає процедуру конституційного провадження.

Перш за все, визначаються форми звернення до Конституційного Суду України, до яких належать: конституційне подання та конституційне звернення. Таким чином, пропонується визначити поняття, зміст та форму конституційного подання та конституційного звернення; суб’єктів права на конституційне подання та конституційне звернення. А також, необхідно визначити: підстави для відмови у відкритті конституційного провадження; порядок відкриття провадження у справах у Конституційному Суді України; порядок утворення у складі Конституційного Суду колегії суддів та їх повноваження; порядок проведення засідань Конституційного Суду, а також пленарних засідань. Важливо звернути увагу на конституційно-правове регулювання питань, які пов’язані з особливостями конституційного провадження з певних категорій справ.

Дайте визначення наступних понять:

Конституційний Суд України, конституційна юстиція, конституційна юрисдикція, конституційне правосуддя, принципи функціонування Конституційного Суду України, суддя Конституційного Суду України, гарантії діяльності Конституційного Суду України, функції Конституційного Суду України, конституційний контроль, офіційне тлумачення конституційно-правових норм, конституційність, акти Конституційного Суду України, конституційне подання, конституційне звернення, колегії суддів, конституційне провадження, предмет конституційного провадження.

Скласти схеми:

ü Внутрішня структура Конституційного Суду України.

ü Конституційно-правова регламентація статусу Конституційного Суду України.

Тематика рефератів:

¨ «Правова природа актів Конституційного Суду України».

¨ «Теорія та практика реалізації рішень Конституційного Суду України».

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  4. III. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  5. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  6. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  7. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  8. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  9. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  10. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  11. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  12. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ




Переглядів: 365

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 13. КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ | ТЕМА 14. МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.