Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типова та приблизна номенклатура справ

Номенклатура справ — це обов'язковий для кожної юридичної особи систематизований перелік назв справ, що формуються у ді­ловодстві, із зазначенням строків зберігання справ (ст. 1 Закону Ук­раїни «Про національний архівний фонд та архівні установи» [7].

У державному стандарті «Діловодство та архівна справа. Тер­міни та визначення понять: ДСТУ 2732:2004» зазначено, що но­менклатура справ — це систематизований! проіндексований спи­сок назв справ, до якого входять документи, подібні за змістом і належністю, із зазначенням строку їх зберігання [76].

Номенклатура справ необхідна кожній установі як проіндексо­ваний перелік заголовків справ чи систематизований у відповід­ному порядку класифікаційний довідник, що використовується під час вибудовування інформаційно-пошукової роботи: створен­ні єдиної системи формування справ, забезпечення їх обліку, швидкого пошуку документів за змістом і видом та їх відбору для включення до архіву конкретної установи, відомчого архіву чи до складу Національного архівного фонду.

Розроблення номенклатури справ покладається на службу ді­ловодства (управління справами, загальний відділ, відділ документаційного забезпечення управління і контролю, канцелярію тощо) установи. На невеликому підприємстві функції такої служ­би може виконувати один працівник (найчастіше — секретар), відповідальний за організацію діловодства.

Зауважимо, що номенклатура справ є обов'язковим докумен­том для кожної організації. Якщо в новоутвореній установі вчас­но не розроблено номенклатуру, то ускладнюється групування документів справи, забезпечення їх обліку і розшуку, неможли­вим стає відбір документів для подальшого зберігання.

Для правильного формування справ документи групують за змістом та видами ще у поточній роботі з ними. Класифікування документів закріплюють у номенклатурі справ. Якщо номенкла­туру справ складено правильно, то документи в міру їх виконан­ня вноситимуться до тих справ, які заздалегідь для них передба­чені, тоді знайти потрібний документ буде нескладно. Таким чином, номенклатура справ:

♦ є покажчиком індексів документів, що присвоюються під час реєс­трації, оскільки індекс документа, зазвичай, містить індекс струк­турного підрозділу структури та номер справи за номенклатурою;

♦ визначає принципи розподілу документів та групування їх у справи;

♦ встановлює терміни зберігання документів;

♦ використовується як схема побудови довідкової картотеки віпрацьованих документів;

♦ слугує звітним документом структурного архіву.

Номенклатура справ — це документ, який створюють на спе­ціальному багатосторінковому трафаретному бланку формату А4. Реквізитами номенклатури справ є:

♦ назва структурного підрозділу;

♦ найменуваання документа;

♦ дата;

♦ індекс;

♦ місце складання;

♦ гриф затвердження;

♦ гриф погодження;

♦ заголовок до тексту;

♦ текст (заповнюється в табличній формі);

♦ підпис;

♦ візи;

♦ виконавець.

За сферою використання розрізняють три види номенклатур справ: типова, примірна (взірцева) й індивідуальна.

Типова номенклатура справ має нормативний, тобто обов'язко­вий, характер для впровадження без жодних винятків. Складається номенклатура справ для однорідних за характером діяльності й структурою установ. Вона встановлює типовий склад справ з єди­ною системою індексації і є нормативним документом.

Примірна номенклатура справ встановлює орієнтовний склад справ для установ, однорідних за характером діяльності, але різ­них за структурою, і має рекомендаційний характер.

Типові і примірні номенклатури справ розробляються устано­вами вищого рівня (міністерства, державні комітети, інші органи державної влади, центральні установи країни, великі корпорації, концерни, асоціації, товариства та компанії) для мережі підві­домчих організацій або дочірніх підприємств, однорідних за харак­тером діяльності, з метою створення методичної основи раціо­нальної організації діловодства, уніфікації заголовків однотипних

справ та встановлення для них єдиних строків зберігання й вико­ристовуються як методичні посібники під час складання індиві­дуальних номенклатур.

 


Читайте також:

  1. I. Сторони в справі про банкрутство
  2. IIІ. Інші учасники провадження у справі про банкрутство
  3. А.А.Налчаджан виділяє: образ тіла (тілесне Я), наявне Я (справжнє-Я), динамічне-Я, фактичне-Я, ймовірне-Я, ідеалізоване-Я, уявне-Я та інші.
  4. Адміністративні справи, пов'язані із реалізацією вибор­чих прав (ст.ст. 172, 173, 174, 175, 176).
  5. Аналіз фактичних обставин справи.
  6. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  7. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні
  8. АРХІВИ ТА АРХІВНА СПРАВА ДОБИ ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ І ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (1917-1920 РР.)
  9. АРХІВИ ТА АРХІВНА СПРАВА КОЗАЦЬКО-ГЕТЬМАНСЬКОЇ УКРАЇНИ
  10. АРХІВНА СПРАВА В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, НА БУКОВИНІ ТА ЗАКАРПАТТІ У 1920-1930-Х РР.
  11. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
  12. АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА




Переглядів: 1104

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація контролю за ходом виконання документів | Підготовка справ до подальшого зберігання і використання. Експертиза. Оформлення обкладинки, опису та справи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.