Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА № 4. ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ТА МАЙНОВІ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ ПОДРУЖЖЯ.

 

Загальна характеристика особистих немайнових прав подружжя. Види особистих немайнових прав подружжя. Право на материнство. Право на батьківство. Право дружини та чоловіка на повагу до своєї індивідуальності. Право дружини та чоловіка на фізичний та духовний розвиток. Право на вибір прізвища та на його зміну. Право дружини та чоловіка на розподіл обов’язків та спільне вирішення питань життя сім’ї. Право дружини та чоловіка на особисту свободу.

Право власності подружжя. Право подружжя на спільне майно. Роздільна власність подружжя. Укладання подружжям угод щодо спільного і роздільного майна. Поділ майна подружжя.

Поняття шлюбного договору. Укладання та зміст шлюбного договору. Порядок зміни, розірвання, визнання недійсним шлюбного договору. Порядок відмови від шлюбного договору.

Аліментні зобов’язання подружжя. Підстави стягнення аліментів на утримання одного з подружжя. Способи надання утримання одному з подружжя. Право на утримання після розірвання шлюбу. Договір подружжя про надання утримання. Визначення розміру аліментів одному з подружжя за рішенням суду. Припинення права одного з подружжя на утримання. Взаємна участь дружини, чоловіка у витратах на лікування. Права на утримання жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою.

 

ТЕМА №5.ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ТА МАЙНОВІ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ.

Встановлення походження дітей. Визнання батьківства за рішенням суду. Оспорювання батьківства. Порядок визначення прізвища, імені та по батькові дитини.

Права та обов’язки батьків по вихованню дитини та розвитку дитини.. Обов’язок батьків забрати дитину з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я. Реєстрація народження дитини. Зміни прізвища дитини її батьками. Зміна по батькові дитини. Права батьків та дитини на спілкування. Права батьків по захисту дитини. Права та обов’язки неповнолітніх батьків. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини. Право батьків на визначення місця проживання дитини. Право батьків на відібрання малолітньої дитини від інших осіб.

Підстави позбавлення батьківських прав. Правові наслідки позбавлення батьківських прав. Влаштування дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав. Поновлення батьківських прав. Відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Обов’язок дитини, повнолітніх дочки та сина піклуватися про батьків. Обов’язок повнолітніх дочки, сина утримувати батьків та його виконання.

Управління майном дитини.

Обов’язок батьків по утриманню неповнолітньої дитини. Способи виконання батьками обов’язку утримання дитини. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів. Звільнення батьків від обов’язку утримувати дитину. Час, з якого присуджуються аліменти. Зміна розміру аліментів. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами. Відповідальність за прострочення плати аліментів. Припинення права на аліменти.

 


Читайте також:

  1. D (правая) S (левая)
  2. I. ТЕОРИЯ И ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  3. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  4. II. ТЕОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  5. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  6. V Обов’язки Ради
  7. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  8. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  9. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  10. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  11. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційний обсяг навчальної дисципліни | Тема №1.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.