Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інтерфейс - це засоби і правила взаємодії компонент системи між собою.

Протокол і інтерфейс можна порівняти ще і так: розмову двох директорів різних підприємств можна назвати протоколом, а розмову директора і підлеглого одного підприємства можна вважати інтерфейсом. Також розмова співробітників різних підприємств буде протоколом.

Необхідність протоколів обумовлена тим, що в мережі можуть взаємодіяти комп’ютера з самим різним програмним забезпеченням (операційними системами) і самим різним апаратними засобами. Щоб всі підключені до мережі комп’ютери могли розуміти один одного, необхідні загальні набори правил. Такими наборами правил і є протоколи. Для різного роду взаємодій використовуються різні правила, а значить, і різні протоколи. Давайте розглянемо основні протоколи, використовувані в Інтернеті.

Протокол TCP/IP(Transmission Control Protocol/Internet Protocol - Протокол Управління Передаванням /Інтернет протокол) - являє собою мережі Інтернет.

Якщо бути точними TCP/IP - це не один, а два протоколи:

· Протокол TCP - є транспортним протоколом, який забезпечує гарантовану передачу даних по мережі.

· Протокол IP - є адресним протоколом, який відповідає за адресацію всій мережі. Тобто, завдяки використанню протоколу IP, кожен комп’ютер (пристрій) в мережі має свою індивідуальну адресу (IP-адреса). За цими адресами і здійснюється передача даних. Широко використовувані в Інтернеті URL-адреси (www.rambler.ru, www.ozon.ru і т.п) є лише словесними позначеннями IP-адрес. Зроблено це для зручності, оскільки людині простіше запам’ятати словесну адресу, ніж числову. Проте комп’ютери працюють тільки з числовими адресами. Коли ви вводите URL-адресу в командний рядок браузера, то він автоматично перетвориться в IP-адресу. Обмін даними в Інтернеті здійснюється тільки по IP-адресах.

За зіставлення словесних URL-адрес і числових IP-адрес відповідає спеціальна служба - служба DNS. Помилка в цій справі може привести до того, що ви звертатиметеся до одного сервера, а потрапите на іншій або взагалі нікуди не потрапите, а спостерігатимете у себе на екрані повідомлення про помилку.

Протокол ICMP(Internet Control Message Protocol) - протокол міжмережевих повідомлень, що управляють. За допомогою цього протоколу комп’ютери і пристрої в мережі обмінюються один з одним керуючою інформацією. Наприклад, цей протокол використовується для передачі повідомлень про помилки, перевірки доступності вузла і т.д.

Протокол FTP(File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів. Служить для обміну файлами між комп’ютерами. Наприклад, вам потрібно передати файл на сервер або, навпаки, викачати файл з сервера. Для цього вам потрібно підключитися до файлового сервера (він же FTP-сервер) і виконати необхідну вам операцію викачування або закачування. Підключення до FTP-сервера зазвичай здійснюється за допомогою FTP-клієнта. Простий FTP-клієнт входить до складу практично будь-якої операційної системи. До речі, переглядати FTP-сервера можуть і звичайні браузери.

Протокол HTTP(Hyper Text Transfer Protocol) - протокол обміну гіпертекстовою інформацією, тобто документами HTML. HTML є базовою мовою створення web-сторінок, протокол HTTP призначений для їх передачі в мережі. Таким чином, протокол HTTP використовується Web-серверами. Відповідно браузери, які використовуються для блукання по Інтернету, є HTTP-клієнтами.

Протоколи POP і SMTP .Протокол POP (Post Office Protocol) - протокол поштового відділення. Цей протокол використовується для отримання електронної пошти з поштових серверів. А для передачі електронної пошти служить протокол SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) - протокол передачі повідомлень електронної пошти.

Протокол IMAP – ще один протокол для читання пошти.Його відмінність від протоколу POP полягає в тому, що користувач читає повідомлення електронної пошти, не завантажуючи їх на свій комп’ютер. Всі повідомлення зберігаються на сервері. При видаленні повідомлення воно видаляється з сервера.

Протокол SLIP(Serial Line Internet Protocol) - протокол підключення до мережі Інтернет по послідовній лінії. Використовується для встановлення зв′язку з видаленими вузлами через низькошвидкісні послідовні інтерфейси. В даний час витиснений протоколом РРР і практично не використовується.

Протокол РРР(Point-to-Point Protocol) - забезпечує управління конфігурацією, виявлення помилок і підвищену безпеку при передачі даних на більш високому рівні, чим протокол SLIP. Тому при настройці сервера рекомендується використовувати саме цей протокол.

Протокол RIP(Routing Information Protocol) - використовується для маршрутизації пакетів в комп’ютерних мережах. Для маршрутизації також використовується протокол OSPF (Open Shortest Path First), який є ефективнішим ніж RIP .


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Основні засоби
  6. II. Правила щодо аргументів.
  7. II. Региональный (национально-региональный) компонент
  8. III. Медико-відновлювальні засоби
  9. IV. Розподіл нервової системи
  10. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  11. IV. Філогенез кровоносної системи
  12. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.




Переглядів: 557

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості середовища передавання. | Протоколи ІР і TCP

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.