Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історія розвитку та ідеологія роботи файлових менеджерів.

Програми бувають різними, великими і маленькими, популярними і маловідомими, рідко використовуваними і постійно запущеними ... До числа часто використовуваних і широко поширених програм відносяться файлові менеджери.Користувачів можна умовно розділити на дві категорії: ті, які вважають, що робочий стіл їх windows системи це і є жорсткий диск їх комп'ютера або то «місце», де в комп'ютері зберігається різна інформація, а файли це такі «штучки», з іконками. Інші ж знають, що крім жорстких дисків існують ще логічні розділи, а у розділів є поняття «корінь», а ще є директорії, файли, атрибути та файлові системи ...Ось першої категорії користувачів часто файлові менеджери і не потрібні, їм цілком достатньо можливостей вбудованого Explorer-а. Як визначити «чи потрібен» користувачеві файловий менеджер чи ні? Якщо користувач не знає що таке текстовий файл (Plain text) і не використовує їх у своїй роботі. І вважає, що аби зберегти кілька пропозицій у файлі, обов'язково запускати Word і створювати новий документ, то, швидше за все, файловий менеджер йому й не потрібен. З іншого боку, вихідні тексти більшості програм є текстовими файлами і тому програмісти і розробники, як правило, використовують файлові менеджери у своїй роботі. (Http://dak.mmforce.net/)

У перших ОС практично був відсутній інтерфейс користувача. Була тільки командний рядок, в яку користувач вводив команди, набираючи їх на клавіатурі, що викликало великі незручності. Пізніше з'явилися програми, візуально відображають зміст дисків, що дозволили натисненням однієї клавіші запускати програми, і виконувати різні файлові операції. Ці програми стали називати «файловими оболонками», так як вони виконували функцію посередника між операційною системою і користувачем.

З появою графічного інтерфейсу користувача в операційних системах програми-оболонки втратили своє значення і стали називатися «диспетчери файлів» або «файлові менеджери».Як тільки не називали цей вид програмних продуктів за його довгу історію! Надбудовами над операційною системою, файловими оболонками, файловими менеджерами, а попросту - «командер». Вони з'явилися майже одночасно з ПК. Їх породили ДОС - дискові операційні системи, чиї численні команди вводились з клавіатури і відрізнялися такою різноманітністю форматів, що здавалися будь непрограмістів китайською грамотою. Перш, в епоху великих ЕОМ, проблем з цим не було, адже не було користувачів: були програмісти - вони «спілкувалися» з комп'ютером, і всі інші - ці спілкувалися з програмістами.

У таких умовах інтерфейс операційної системи міг бути як завгодно складний і розрахований на машину. З часом комп'ютер еволюціонував у напрямку побутового пристрою: професіонали відступили в сферу розробки і ремонту, передавши клавіатуру в руки користувачів - фахівців у який завгодно області, крім комп'ютерної. Так і виникла все ще актуальна проблема інтерфейсу для людини з мінімальним рівнем підготовки.Що ж повинен «робити» такий інтерфейс? Бути посередником між користувачем і операційною системою. Максимально спрощувати створення, упорядкування, копіювання, перенесення і пошук матеріалів. В ідеалі такий інтерфейс повинен бути зрозумілий відразу, без вивчення.

При розробці програми враховується безліч чинників. Кінцевий продукт повинен володіти достатньою кількістю можливостей, щоб зацікавити користувача, але при цьому мати простий, доступний інтерфейс і прийнятну швидкість. Рапрімер файловий менеджер AccelMan, безумовно, заслуговує самих утішних слів в плані функціональності. Але при цьому розробники забувають про те, що файловий менеджер - це один з найперших інструментів, що встановлюються на робочій станції. Відповідно, програма повинна працювати максимально швидко і не забивати голову користувача необхідністю вивчення десятків кнопок і пунктів меню.

Файлові менеджери діляться на дві групи - двохпанельний і мають вид Провідника Windows.Напевно, не було такого етапу в історії ПК, який не породив би «героя свого часу» - програму, з більшим чи меншим успіхом виконує перераховані функції. Але, безперечно, істинний довгожитель в цьому сенсі - всім відомий Norton Commander. Легендарні сині текстові панелі вперше з'явилися в Norton Commander. Саме слово «Нортон» на початку 90-х років сприймалося як позначення будь-якого файлового менеджера. Втім, трохи пізніше серед російськомовних користувачів заслужену популярність завоював Dos Navigator, що володіє масою нових, по тим часам унікальних можливостей. З приходом Windows 95 і масовим перекладом всього програмного забезпечення в 32-бітну середу старі легенди стали потихеньку забуватися.Олександр Роша, автор архіватора RAR, хотів у той час написати його консольну 32-бітну версію. Мабуть, справа пішла навіть краще, ніж очікувалося, і замість простої оболонки в стилі RAR для DOS, ми побачили справжній файловий менеджер, що несе старі, перевірені часом традиції управління файлами.Total Commander можна назвати самою функціональною, найкрасивішою або найшвидшою програмою даного класу. Причина популярності файлового менеджера криється в збалансованості всіх складових.

Один з перших файлових менеджерів, Norton Commander, виявився настільки вдалим, що породив цілий клас аналогічних програм, названих Orthodox File Managers (OFMs) - «класичні файлові менеджери». З розвитком комп'ютерної техніки їх функції удосконалювалися, але головна ідея залишалася незмінною. Windows Commander, Volkov Commander, DOS Navigator, FAR і інші популярні програми запозичили «джентльменський набір» NC і доповнили його новими можливостями - графічним інтерфейсом, засобами роботи в мережі і навіть іграми. Не станемо звинувачувати їх авторів в плагіаті: повторення хорошого - швидше гідність, ніж недолік. Але замислимося: чи не настав час для чогось абсолютно нового? Спочатку, коли NC був чи не єдиним засобом для роботи з файлами, його командам волею-неволею повинен був вчитися всякий користувач ПК.

Сьогодні про програми цього типу вже говорять як про призначених для досвідчених користувачів. Схоже, класичні «командер» звільнили нішу для засобів управління файлами, які «спілкуються» з користувачем на більш зрозумілою йому мовою. І ця ніша поки пустує ... (Http://www.cp.comizdat.com/)


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  9. III.Цілі розвитку особистості
  10. III.Цілі розвитку особистості
  11. III.Цілі розвитку особистості
  12. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.




Переглядів: 690

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та призначення файлових менеджерів. | Призначення і види програм роботи з архівами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.