Заходи розробляються на основі аналізу потенційних небезпек. Обираються найбільш ефективні заходи, що спрямовані на виключення або мінімізацію негативного впливу визначених потенційно небезпечних та шкідливих чинників виробничого процесу фізичного, хімічного, психофізіологічного характеру.
Розробка та викладення попереджувальних заходів повинна виконуватись у такій послідовності, як був виконаний аналіз потенційних небезпек.
При роботі над підрозділом слід висвітлювати заходи як організаційного, технічного характеру, так і ті, що пов’язані із використанням індивідуальних та групових засобів захисту.
При розробці заходів рекомендовано приділити увагу використанню методів забезпечення активної та пасивної безпеки, притаманних певній галузі;
Наприклад: Для виключення ураження електричним струмом в проекті передбачено:
- організаційні заходи: проведення навчання з правил електробезпеки, перевірка знань та атестація персоналу на кваліфікаційну групу з електробезпеки, згідно НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»;
- технічні заходи: використання захисного заземлення та занулення згідно «Правил устрою електроустановок» («ПУЕ»).