Робота над цим підрозділом передбачає досягнення двох основних цілей. По-перше, визначення типу та кількості первинних засобів пожежогасіння, які згідно НАПБ Б.03.001-2004 «Типові норми належності вогнегасників», повинні розташовуватись на території виробничих дільниць (цехів) визначеної площі. По-друге, розробка алгоритму дій персоналу при виникненні загорань. Слід пам’ятати, розробка заходів з пожежної безпеки базується на визначенні категорії приміщення за пожежною небезпекою згідно НАПБ Б.03.002-2007 «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою»і визначенні класу можливої пожежі згідно ДБН В.1.1.7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».
Наприклад:
Обчислювальний центр, згідно НАПБ Б.03.002-2007 «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою» відноситься до категорії «Д», а клас можливої пожежі, згідно ДБН В.1.1.7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва», визначається, як «А».
Площа виробничого приміщення складає 70 м2. Виходячи з цього згідно НАПБ Б.03.001-2004 «Типові норми належності вогнегасників» обирається два порошкових вогнегасника ємністю 5 літрів кожний та для гасіння початкового загоряння –два вуглекислотних вогнегасника, кожний ємністю 3,5 літрів .
Слід пам’ятати, що у цехах до переліку первинних засобів пожежогасіння, крім вогнегасників, відносяться ящики з піском, пожежні покривала, гаки, лопати, ломи, сокири, бочки з водою, які розташовуються у складі пожежних щитів.
Виробничі приміщення можуть бути обладнані стаціонарними установками автоматичного пожежогасіння.
Розробка заходів з пожежної безпеки полягає у визначенні порядку дій, що спрямовані на збереження обладнання, матеріальних ресурсів в умовах виникнення загорянь, організації ліквідації осередків загорянь, евакуації персоналу, забезпечення можливої участі у попередженні пожежі спеціалізованих пожежних підрозділів, мінімізації збитків виробництва.