Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби і заходи поліпшення стану виробничого середовища за шумовими характеристиками

Генерація шуму у виробничих процесах на галузевих об'єктах обумовлюється різноманітними причинами, що створюють відповідні труднощі у боротьбі з цим чинником і вимагають комплексного вирішення.

Боротьба з шумом в умовах галузі здійснюється різними колективними методами і засобами індивідуального захисту. Відносно джерела шуму колективні засоби поділяють на такі, що зменшують шум на шляху його поширення і такі, що знижують шум у джерелі його виникнення. Найефективнішими є заходи, що ведуть до зниження шуму в джерелі його виникнення: покращення конструкції машин, застосування матеріалів для деталей машин, що не викликають сильних звуків, забезпечення мінімальних допусків в сполучених деталях та інше.

На галузевих об'єктах проводяться заходи як технічного, так і медичного характеру. Основними з них є:

- усунення причини шуму або його послаблення в процесі проектування технологічних процесів і конструювання обладнання;

- ізоляція джерел шуму від навколишнього середовища засобами звуко- і віброізоляції і звуко- і вібропоглинання;

- зменшення щільності звукової енергії,виробничих приміщень, відбитої від стін і перекриття;

 

- раціональне планування приміщень і цехів;

- використання засобів індивідуального захисту від шуму;

- раціоналізація режимів праці в умовах шуму;

- профілактичні заходи медичного характеру.

На галузевих об'єктах використовуються трактори, автомобілі,

комбайни, інші сільськогосподарські машини та механізми, при роботі яких виникають механічні коливання, що є причиною появи потужного звукового поля.

При розробці заходів захисту від шуму визначають звукову потужність машин, визначають рівні звукового тиску на робочих місцях, підбирають пристрої захисту від шуму і розраховують їх у

відповідності з рівнями звукового тиску і звуку, що нормуються.

Акустична потужність машини розраховується або приймається за стандартами або інструкціями на машини.

Для повітродувок, вентиляторів, пристроїв з газоповітряними струменями акустичну потужність вентиляторів визначають за (Ьоомулою:

На галузевих ооєктах шум у джерелі його виникнення в технологічних процесах і при роботі машин послабляється різними конструктивними заходами: безударні і зворотно-поступові рухи частин машин з обертовими рухами, установлюють агрегати на амортизатори і фундаменти, демпфують металеві деталі пружними матеріалами з великим внутрішнім тертям (гумою, азбестом," войлоком), що поглинають* коливальну енергію; зменшують рівень вібрації деталей шляхом зміни їх жорсткості або маси; використовують гнучкі зв'язки (пружини і прокладки); замінюють металеві деталі на пластмасові і гумові.

Окрім вказаного, проводиться статичне і динамічне зрівноважування рухомих частин машин, використовують мінімальні допуски у сполучних деталях.

В умовах галузі захист від шуму здійснюється акустичними засобами - звукопоглинанням та звукоізоляцією. Значення коефіцієнта звукопоглинання надані в табл. 3.3.

З метою найбільшого поглинання середньої і високої частоти звуку і найменшого його відбиття, необхідно використовувати пористі і м'які матеріали. Низькочастотні шуми краще поглинаються облицювальними панелями. При співпаданні частот звукової хвилі і власних коливань панелей виникає резонансне явище і відбувається

найбільше поглинання енергії шуму. Ефективність звуко-

поглинаючих матеріалів характеризується коефіцієнтом

поглинання. Якщо цей коефіцієнт дорівнює 0, тоді вся енергія

відбивається без поглинання, якщо – 1, тоді вся енергія поглинається.


  Коефіцієнт звукопоглинання залежить від частоти звукових хвиль, кута їх падіння на конструкцію, товщини поглинаючого шару і типу матеріалу. І Звукопоглинаючими вважають матеріали, які мають коефіцієнт І поглинання більше як 0,2. Звукопоглинаючі матеріали бувають І пористо-волокнистими, мембранними і об'ємними. Ефективність ■ застосування різних звукопоглинаючих матеріалів визначається за допомогою акустичних розрахунків згідно до вимог СНиП-П-12-77. Для досягнення максимального ефекту рекомендується облицьо­вувати не менш як 60% загальної площі поверхні. Облицювання ' виконується матеріалами необхідної товщини, які закріплюються на поверхні щільно або ж на деякій відстані від неї. Максимальне зниження рівня шуму у відбитому полі за допомогою акустичної обробки внутрішньої поверхні приміщень практично не перевищує 6...8 дБ, що відповідає зниженню гучності у 1,5 рази. Одним із найефективніших і розповсюджених методів зниження виробничого шуму на шляху його поширення є звукоізоляція. Метод звукоізоляції базується на відбитті звукової хвилі, що падає на звукоізоляційну перегородку, огорожу, стіну або перекриття. Звукова енергія, що падає на таку звукоізоляційну перегородку, частково відбивається від неї, а частково проникає крізь неї.

відбивається без поглинання, якщо - 1, тоді вся енергія поглинається.

Ефективними звукоізоляційними матеріалами є метали, бетон, дерево, щільні пластмаси та інші. Ефективність звукоізоляції залежить від багатьох чинників: розмірів огорож, його фізико-механічних характеристик, звукопоглинання в приміщенні та інше. Для більшості будівельних конструкцій і матеріалів є таблиці з даними щодо їх звукоізолюючих властивостей. Методи акустичних розрахунків наведені в СНиП-П-12-77.

Звукоізолююча здатність деяких матеріалів, що використовуються |

\ для огороджень, наступна:

- залізо товщиною 0,7мм 25 дБ

- войлок товщиною 15мм 9 дБ

- залізобетон товщиною 80мм 44 дБ

- стіна дерев'яна оштукатурена 40 дБ

- цегляна кладка в 1 цеглу (25см) 43 дБ

Звукоізоляція шумних вузлів машин (зубчатих, ланцюгових передач) або агрегату здійснюється за допомогою звукоізолюючого кожуха. Кожухи виготовляють із сталевих листів з внутрішнім облицюванням з войлока, пінополіурітану або шлаковати. Кожух установлюють на віброізолюючі прокладки з азбесту, войлоку або гуми. Якщо неможливо використати надійну звукоізоляцію, використовують встановлення екранів.

Метод екранування використовують тоді, коли інші методи малоефективні чи їх неможливо використати з техніко-економічної точки зору. Екран є деякою перешкодою на шляху поширення повітряного шуму, за котрим виникає звукова тінь. Найбільш розповсюдженим матеріалом для виготовлення екранів є сталь чи алюміній (листи товщиною 1...3 мм, вкриті збоку джерела шуму звукопоглинаючим матеріалом). Акустична ефективність екрану залежить від його форми, розмірів, розміщення відносно джерела шуму і робочого місця.

Властивість звуковідбиваючого екрана ґрунтується на тому, що шум, який розповсюджується від джерела, за екраном створює так звану звукову тінь, де він значно знижується.

Загальну класифікацію засобів і методів захисту від шуму наведено в ДЕСТ 12.1.029-80 "ССБП. Засоби і методи захисту від шуму. Класифікація".

Основними документами, що регламентують безпеку при роботі з ультразвуком є "Санітарні норми і правила при роботі на

промислових ультразвукових установках", а також ДЕСТ 12.1.001-83 "ССБП. Ультразвук. Загальні вимоги безпеки" і ДЕСТ 12.2.051-80 "ССБП. Обладнання технологічне ультразвукове. Вимоги безпеки".

В основі попередження шкідливої дії ультразвуку, а також шуму ультразвукового технологічного обладнання лежать заходи технологічного характеру: створення автоматичного ультразвукового обладнання (для мийки тари, очистки деталей), а також установок з дистанційним управлінням і перехід на використання малопотужного обладнання.

Боротьба з негативною дією виробничого інфразвуку повинна вестись в таких самих напрямках, що і боротьба з шумом. Боротьба з інфразвуком включає комплекс заходів, що є компетенцією технічного і медичного спрямування.

1. Послаблення інфразвуку в його джерелі, усунення причин виникнення.

2. Ізоляція інфразвуку.

3. Поглинання інфразвуку встановленням глушників.

4. Індивідуальні засоби захисту.

5. Медична профілактика.

6.Раціональне планування приміщень і інфразвукового обладнання.

Зважаючи на складність протидії інфразвуку, починати цей процес слід ще на стадії проектування агрегатів чи розробки проектного завдання на будівництво об'єктів.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  6. V Засоби навчання
  7. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  8. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  9. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  10. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  11. Адміністративно-запобіжні заходи
  12. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.




Переглядів: 1520

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мікрокліматичними показниками | Раціональні заходи поліпшення стану виробничого середовища щодо вібраційного чинника

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.