Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мікрокліматичними показниками

Поліпшення стану виробничого середовища за

 

» Дані про стан метеорологічних показників дозволяють розробляти і проводити в умовах галузі систему профілактичних заходів, спрямованих на оздоровлення умов праці і усунення можливого яесприятливого їх впливу на організм людини.

В санітарних нормах проектування промислових підприємств наведені величини параметрів метеорологічних умов в робочій зоні виробничих приміщень для трьох категорій робіт за тяжкістю, для геплого і холодного періоду року, окремо для приміщень зі значними

інезначними надлишками тепла (до або більше 20 ккал/мг).

Згідно з нормами в приміщеннях з великим вологовиділенням на робочих місцях допускається підвищення відносної вологості повітря для теплого періоду року на 10-20%, але не вище 75% загального рівня. При цьому температура повітря не має бути вищою 28°С при легкій і середній тяжкості робіт і не більше 26°С - при тяжкій праці.

Відхилення від норми за метеорологічними умовами в окремих випадках допускається деякими відомчими документами. Можна допустити підвищення температури повітря в робочих приміщеннях в теплий період року на 2-5° залежно від тепловиділень, але не вище 30-33° у випадку, коли середня температура найжаркішого місяця перевищує 25°.

Температура поверхонь обладнання і огороджень на робочому місці не повинна перевищувати 45°, а для обладнання, температура якого біля 100° - не більше 35°.

При неможливості підтримувати нормовані метеорологічні параметри мають бути передбачені профілактичні заходи захисту працюючих від перегрівання.

Захист працюючих від перегрівання досягається технічними засобами; механізацією тяжких робіт, дистанційним управлінням механізмами, за рахунок зміни технології виробництва. Засоби теплоізоляції і екранування значно зменшують теплові випромінювання і надходження конвекційного тепла на робочі місця.

Найбільш ефективним захистом від променевої енергії є водяні завіси. Шар води в 1 мм є достатнім, щоб поглинути всю теплову радіацію від відкритих нагрітих печей.

При наявності потужних джерел конвекційного і променевого тепла важливим заходом по нормалізації мікрокліматичних умов є аерація. Для цього необхідно забезпечити безперешкодний вихід нагрітого повітря через шахти, вікна у верхній зоні приміщення або аераційні фрамуги в стінах будівлі. Однак одна аерація не в змозі забезпечити сприятливих мікрокліматичних умов на всіх робочих місцях, тому використовують місцеве повітряне душування, що полегшує тепловіддачу організму.

Щодо заходів особистої профілактики, суттєве значення має раціональний питний режим. При значних вологовтратах (понад 3,5кг за зміну) і значному часі опромінення інфрачервоною радіацією -50% і більше робочого часу - використовується охолоджена (до 15-20°С) підсолена (0,5% КаСІ) газована вода з добавкою деякої кількості солей калію та вітамінів.

При легких формах гіпертермії рекомендуються гідро процедури -теплий душ 26-27°С протягом 5-8 хв. Після процедури легкий відпочинок у лежачому стані. При відсутності душових реко­мендується вологе обтирання протягом 10-15 хв. і велика кількість питва.

При легких формах перегріву після проведення вказаних процедур і виведення людини на свіже повітря хворобливі явища швидко проходять (1-2 год.), а на наступний день працездатність людини повністю відновлюється. При симптомах хронічного перегрівання для повного видужування працюючих переводять у більш сприятливі умови.

При великих теплових навантаженнях суттєве значення має спеціально впроваджений режим праці з обов'язковими перервами у роботі. Введення перерв сприяє відновленню зрушень у серцево-судинній системі і полегшенню терморегуляції, особливо якщо перерви на відпочинок проводяться в оптимальних для цього мікрокліматичних умовах.

У значній мірі захищає від перегрівання раціонально створений спецодяг, який має бути повітро- і вологонепроникний і мати відповідні теплозахисні властивості, відбивати інфрачервону радіацію. Крім цього працюючі попередньо і періодично проходять медичні огляди. Періодичний огляд працюючих, що систематично підпадають під дію високих температур і інтенсивне опромінення, проводиться один раз у 24 місяці.

При роботі на холоді, необхідно, з однієї сторони, попередити сильне переохолодження організму працюючих, з іншої -забезпечити його швидке зігрівання з метою своєчасної нормалізації фізіологічних зрушень, що настали внаслідок охолодження. Теплий одяг запобігає надмірному охолодженню організму. Фізичні властивості спецодягу, крім теплозахисних властивостей, мають забезпечувати випаровування поту з поверхні шкіри, бо затримка випаровування призведе до зволоження одягу і збільшення теплових витрат організмом.

В окремих випадках при роботі на холоді використовують пристрої місцевого променевого обігріву або організацію періодичних перерв. У роботі на відкритому повітрі з низькими температурами такі перерви надаються по 10 хв. через кожну годину праці для обігрівання у спеціальних теплих приміщеннях. Температура повітря в цих приміщеннях має бути не менше 23°С.

Для зовнішніх робіт несприятливими метеорологічними умовами, за яких надаються обов'язкові перерви для обігрівання вважається: температура повітря від 0 до 10° С при швидкості вітру 4-5 м/с; температура повітря від -10° до -15°С при швидкості вітру 2 м/с; температура повітря від -15° до -20° С при швидкості вітру до 2 м/с;

у безвітряну погоду при температурі -20°С і нижче. Припинення роботи на відкритому повітрі при низьких температурах проводиться на підставі рішення місцевих Рад.


Читайте також:

  1. Взаємозв'язок між показниками Балансу та Звіту про власний капітал
  2. Взаємозв’язок облікових регістрів з показниками звітності.
  3. Гігієнічне нормування умов праці за показниками важкості та напруженості праці
  4. За енергетичними показниками
  5. За показниками віброакустичних факторів
  6. За показниками мікроклімату
  7. Класи умов праці за показниками важкості трудового процесу
  8. Класи умов праці за показниками напруженості трудового процесу
  9. Коефіцієнти подібності структур розподілу підприємств окремих галузей України за формами власності і взаємозв’язаними показниками за 1997—1998 роки
  10. Людське життя можна охарактеризувати двома основними показниками - тривалістю та якістю.
  11. Прийоми виявлення щільності зв’язку між показниками досліджуваних явищ




Переглядів: 761

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні напрямки зниження важкості та напруженості трудового процесу в умовах галузі | Засоби і заходи поліпшення стану виробничого середовища за шумовими характеристиками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.