Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Взаємозв’язок облікових регістрів з показниками звітності.

Згідно з Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2000 № 356, застосування регістрів бухгалтерського обліку здійснюється (крім регістру позабалансового обліку) методом подвійного запису інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов'язань та факти фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій та інших юридичних осіб (крім банків і бюджетних установ), їх філій, відділень, представництв незалежно від організаційно-правових форм і видів діяльності (далі – підприємства), на накопичення аналітичних даних про склад і рух активів, капіталу і зобов'язань, доходів, витрат, фінансових результатів.

Форма бухгалтерського обліку як певна система регістрів бухгалтерського обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них обирається підприємствами самостійно з додержанням єдиних засад бухгалтерського обліку та з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних.Облікові регістри (книги, відомості) призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації про господарські операції, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах. Складаються щомісяця. Облікові регістри підписуються виконавцями та головним бухгалтером або особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства.

Ведення облікових регістрів та контирування документів первинного обліку здійснюються із застосуванням, щонайменше, коду класу рахунків й коду синтетичного рахунку.

Формування аналітичних даних здійснюється групуванням однакових за економічним змістом даних первинних документів у відомостях, з яких підсумки переносяться до відповідних журналів. Деталізація аналітичної інформації у регістрах бухгалтерського обліку підприємством може розширюватися та змінюватися.

Аналітичні дані в облікових регістрах мають узгоджуватися з даними синтетичного обліку на останнє число місяця.

Господарські операції відображаються в облікових регістрах під час надходження первинних документів або підсумками за місяць, в залежності від характеру і змісту операцій. Інформація до облікових регістрів переноситься після перевірки первинних документів за формою та змістом.

На документах, дані яких включені до облікових регістрів, зазначають номери відповідних облікових регістрів і порядкові номери записів в них (номер рядка). За документами, дані яких відображені в облікових регістрах загальним підсумком, номер регістру і номер запису вказують на окремому аркуші, який додається до зброшурованих документів.

В облікових регістрах підчистки і необумовлені виправлення тексту та цифрових даних не допускаються.

Помилки в облікових регістрах виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим наводиться правильний текст. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене. Виправлення помилки повинно бути обумовлено надписом "виправлено" та підтверджено підписами осіб, що підписали цей регістр, із зазначенням дати виправлення.

Помилки в облікових регістрах за звітний рік, що виявлені після записів підсумків облікових регістрів у Головну книгу, виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання Бухгалтерської довідки, в яку помилка (сума, кореспонденція рахунків) заноситься червоним чорнилом, пастою кулькових ручок тощо або у дужках, а правильний запис (сума, кореспонденція рахунків) заноситься чорнилом, пастою кулькових ручок тощо темного кольору. Внесенням цих даних до регістру бухгалтерського обліку і Головної книги у місяці, в якому виявлено помилку, ліквідується неправильний запис та відображуються правильна сума і кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку.

У Головній книзі відображаються: сальдо на початок і кінець поточного місяця; обороти за поточний місяць за кредитом цього рахунку, які наводяться однією сумою; обороти за поточний місяць за дебетом цього рахунку, які наводяться сумою за кореспондуючими рахунками із журналів.

Головна книга ведеться протягом календарного року. На кожний синтетичний рахунок у Головній книзі відводять окрему сторінку.

Перевірку правильності записів у Головній книзі здійснюють підрахунком суми оборотів і сальдо за усіма рахунками. Суми дебетових і кредитових оборотів, а також сальдо за дебетом і кредитом повинні бути відповідно рівні.

Підприємства для перевірки правильності складання облікових регістрів можуть застосовувати оборотну відомість за рахунками бухгалтерського обліку, яка складається з даних оборотів на рахунках бухгалтерського обліку Головної книги після занесення до неї оборотів із всіх журналів. Обороти за дебетом рахунків і кредитом рахунків також мають бути рівними.

Інформація про господарські операції підприємства за звітний період (місяць, квартал, рік) з облікових регістрів використовується для складання фінансової звітності.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та суб'єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Для суб'єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Форми фінансової звітності підприємств (крім банків) і порядок їх заповнення встановлюються Міністерством фінансів України за погодженням з Держкомстатом.

Регістри бухгалтерського обліку побудовані за кореспонденцією рахунків бухгалтерського обліку, що встановлена Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 № 291 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 21.12.99 за № 893/4186.

Таблиця 1

Застосовуються такі регістри бухгалтерського обліку:

Номери Найменування та призначення регістрів Формат бланка
Жур- налів Відо- мостей
    Облік грошових коштів та грошових документів  
  Журнал 1 за кредитом рахунків 30, 31, 33 на 4 сторінках формат А4 х 1,5
  1.1 Відомість за дебетом рахунку 30
  1.2 Відомість за дебетом рахунку 31
  1.3 Відомість за дебетом рахунку 33
    Облік довгострокових та короткострокових позик на 4 сторінках формат А4
  Журнал 2 за кредитом рахунків 50, 60
    Облік розрахунків, довгострокових та поточних зобов'язань  
  Розділ I Журналу 3. Облік розрахунків за товари, роботи, послуги, інших розрахунків і резерву сумнівних боргів (за кредитом рахунків 16, 34, 36, 37, 38, 51, 62, 63, 68) на 1 сторінці формат А4 х 1,5
    Розділ II Журналу 3. Облік розрахунків з бюджетом, облік довгострокових та поточних зобов'язань (за кредитом рахунків 17, 52, 53, 54, 55, 61, 64, 67, 69) - " -
  3.1 Відомість аналітичного обліку розрахунків з покупцями та замовниками А4 х 1,5
  3.2 Відомість аналітичного обліку розрахунків з різними дебіторами - " -
  3.3 Відомість аналітичного обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками - " -
  3.4 Відомість аналітичного обліку виданих та отриманих векселів - " -
  3.5 Відомість аналітичного обліку розрахунків за іншими операціями - " -
  3.6 Відомість аналітичного обліку розрахунків з бюджетом - " -
    Облік необоротних активів та фінансових інвестицій  
  Розділ I Журналу 4. Облік основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів та зносу необоротних активів (за кредитом рахунків 10, 11, 12, 13, 19) на 1 сторінці формат А4
    Розділ II Журналу 4. Облік капітальних і фінансових інвестицій та інших необоротних активів (за кредитом рахунків 14, 15, 18, 35) - " -
  4.1 Відомість аналітичного обліку капітальних інвестицій - " -
  4.2 Відомість аналітичного обліку фінансових інвестицій - " -
  4.3 Відомість аналітичного обліку нематеріальних активів - " -
    Облік витрат  
5, 5А*   Розділ I Журналу 5 і Журналу 5 А за кредитом рахунків 90, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 і розділ II Журналу 5 і 5 А за кредитом рахунків з журналів 1, 2, 3, 4, 6 на 1 сторінці формат А4 х 1,5
    Розділ III Журналу 5 за кредитом рахунків 20, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 39, 65, 66, 91 на 2 сторінках формат А4 х 1,5
    Розділ III А Журналу 5 А за кредитом рахунків 20, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 39, 65, 66, 80, 81, 82, 83, 84 - " -
    Розділ III Б Журналу 5 А за кредитом рахунків 20, 22, 39, 65, 66 - " -
    Розділ IV Журналу 5 і Журналу 5 А. Аналітичні дані до рахунка 28 "Товари" на 1 сторінці формат А4 х 1,5
  5.1 Відомість аналітичного обліку запасів на розвороті двох сторінок формат А4
  Облік доходів і результатів діяльності  
    Журнал 6 за кредитом рахунків 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 79 на 2 сторінках формат А4
    Розділ II "Аналітичні дані про доходи" - " -
    Облік власного капіталу та забезпечення зобов'язань  
  Журнал 7 за кредитом рахунків 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 на 1 сторінці формат А4
  7.1 Відомість аналітичних даних рахунку 42 "Додатковий капітал" - " -
  7.2 Відомість аналітичних даних рахунку 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" - " -
  7.3 Відомість аналітичних даних рахунку 47 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів" - " -
  Відомість позабалансового обліку на 1 сторінці формат А4
    Головна книга аркуш формат А4
    Реєстр депонованої заробітної плати аркуш формат А5
    Бухгалтерська довідка на 1 сторінці формат А6
    Аркуш-розшифровка на 1 сторінці формат А5

 


Читайте також:

  1. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  2. Біосфера, її складові, взаємозв’язок між ними.
  3. В умовах різних облікових систем
  4. Взаємозв'язок між показниками Балансу та Звіту про власний капітал
  5. Взаємозв’язок бюджету з іншими фінансовими планами
  6. Взаємозв’язок витрат і доходу. «Хрест» Кейнса
  7. Взаємозв’язок економічних і бухгалтерських витрат і прибутку
  8. Взаємозв’язок елементів управління
  9. Взаємозв’язок етики з іншими науками, що вивчають мораль
  10. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  11. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  12. Взаємозв’язок корупції та організованій злочинності.




Переглядів: 1493

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірено менеджером | Облік необоротних активів та фінансових інвестицій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.03 сек.