Органолептичний показник шкідливості ґрунту характеризує ступінь зміни харчової цінності продуктів рослинного походження, а також запаху атмосферного повітря, смаку, кольору і запаху води та харчових продуктів в екстремальних умовах експерименту.
Загальносанітарний показник шкідливості ґрунту визначає вплив екзогенних хімічних речовин на процес самоочищення ґрунту та його біологічну активність.
Фітоакумуляційний транслокаційний показник шкідливості ґрунту характеризує здатність екзогенні хімічні речовини що нормують, переходити з грунту через кореневу систему у рослини та накопичуватися у зеленій масі та плодах.
Міграційно-водний показник шкідливості ґрунту визначає процес міграції екзогенних хімічних речовин , що вивчають, з ґрунту в поверхневі та підземні води.
Міграційно-повітряний показник шкідливості ґрунту визначає процес міграції екзогенних хімічних речовин , що вивчають, з ґрунту в атмосферне повітря.
Токсикологічний показник шкідливості ґрунту характеризує ступінь токсичності екзогенної хімічної речовини, що вивчають, для організмів теплокровних експериментальних тварин при комплексному або поєднаному її надходженні з водою, їжею, повітрям, через шкіру, слизові оболонки верхніх дихальних шляхів тощо.
Таблиця 2
Шкала оцінки санітарного стану ґрунту
Ступінь небезпеки
Ступінь забруднення
Показники епідемічної безпеки
Показник
забруднення екзогенна хімічна речовина –– кратність перевищення ГДК