Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Клінічні ознаки і деякі дані лабораторних досліджень при основних видах вітамінної недостатності

Недостатність вітаміну Клінічні ознаки Лабораторні дані
С (аскорбінова кислота, аскорбат) Ціаноз губ, носа, нігтів, крихкість та синюшність ясен, набухання міжзубних сосочків, кайма біля шийки зубів, кровоточивість ясен під час чищення зубів, блідість і сухість шкіри, гіпотермія, зроговіння волосяних фолікулів з поодинокими петехіями, швидка стомлюваність, знижена працездатність, часті простудні захворювання Кількість аскорбінової кислоти в добовій сечі менше 567,6 мкмоль/л (10 мг), в годинній сечі натще менше 0,3 мг, в плазмі менше 17 мкмоль/л (0,3 мг%), в лейкоцитах менше 567,8 мкмоль/л (10 мг%), резистентність капілярів за Нестеровим більше 15 петехій.
В1 (тіамін) Швидка фізична і психічна втомлюваність, втрата апетиту, закрепи, м’язова слабкість, болі в ногах і втомлюваність під час ходьби, при пальпації болючість литкових м’язів, перестезії і гіперстезії, задишка, тахікардія. Кількість тіаміну, в добовій сечі менше 100 мкг, в годинній сечі натще менше 10 мг, піровиноградна кислота в добовій сечі більше 30 мг, в плазмі більше 114 мкмоль/л (1 мг%).
В2 (рибофлавін) Сухість і синюшність губ, червона кайма та рубці на губах (хейлоз), тріщини і кірочки в куточках рота (ангулярний стоматит), сухий, яскраво-червоний язик, себорейний дерматит носогубних складок, світлобоязкість, кон’юнктивіт, блефарит. Кількість рибофлавіну в добовій сечі менше 30 мгк, в годинній сечі натще менше 15 мкг.
РР (нікотинова кислота) Неврастенічний синдром (збудливість, безсоння, пригнічення, загальмованість), пронос без слизу і крові, нервово-м’язовий біль, сухість і блідість губ, язик обкладений, набряклий, з рівчачками, сухий, болючий, з тріщинами, яскраво-червоний, еритема на тильній поверхні кисті, на шиї, лущення, гіперкератоз, пігментації. Кількість a-метилнікотинаміду в добовій сечі менше 4 мг, в годинній сечі натще менше 0,3 мг.
В6 (піридоксин) У дітей раннього віку - затримка росту, шлунково-кишкові розлади, підвищення збудливості, епілептіформні судоми, гіпохромна анемія. У дорослих втрата апетиту, нудота, занепокоєння, сухий себорейний дерматит, хейлоз, кон’юнктивіт, глосит. У вагітних жінок — подразливість, депресія, безсоння, токсикоз вагітності. Кількість 4-піридоксинової кислоти в добовій сечі менше 0,5 мг, в годинній сечі натще менше 30 мкг.
В12 (ціанко-баламін) Блідість слизових оболонок та кон’юнктиви, язик сухий, яскравого кольору, зниження кислотності шлункового вмісту, відсутність апетиту, проноси, поліневрити, мегалобластична гіперхромна анемія. Кількість ціанкобаламін в крові менше 0,2 нмоль/л.
А (ретинол) Блідість, сухість шкіри і лущення, зроговіння волосяних фолікулів, утворення вугрів, нахил до утворення гнійничкових уражень, сухість і тьмяність, смугастість нігтів, кон’юнктивіт і блефарит, поодинокі бляшки Біто, світлобоязнь, гемералопія, зроговіння шкіри на ліктях і колінах. Кількість ретинолу в сироватці крові не менше 0,52 мемоль/л (менше 15 мкг% каротин менше 0,75 мкмоль/л (40 мкг%). Темнова адаптація нижче норми (за Рипаком).
Д (кальцифе-роли) У дітей — підвищена подразливість, рухове занепокоєння, загальна слабкість, пітливість, затримка розвитку зубів, легка спазмофілія, схильність до виникнення захворювань дихальних шляхів. У дорослих — в’ялість, втомлюваність, тягнучий біль у м’язах, кульгавість, крихкість зубів, часті переломи кісток. Кількість лужної фосфатази в 1 мл сироватки крові у дітей вище 100 одиниць, у дорослих — вище 60 одиниць.
Е (токоферол) М’язова слабкість, зниження тонусу м’язів, безпліддя, спонтанні повторні аборти, атеросклероз, ішемічна хвороба серця, деякі форми склеродермії. Кількість токоферолу в крові менше 3500 нмоль/л
К (філохінони) Внутрішні кровотечі різної локалізації, носові кровотечі, підшкірні крововиливи, гематоми. Кількість філохінону в крові менше 400 нмоль/л.

Таблиця 7


Читайте також:

  1. V. Етичні правила психологічних досліджень
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. VI.СЛОВНИК ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ
  4. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  5. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  6. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  7. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи
  8. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  9. Адміністративне правопорушення, його ознаки та склад
  10. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  11. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  12. Аксіоматизація знань та причинні зв'язки у методології наукових досліджень




Переглядів: 619

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методика оцінки харчового статусу людини | Клінічні ознаки і деякі дані лабораторних досліджень при основних видах недостатності мікро- та макроелементів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.