Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Коротка характеристика основних приладів,

що використовується для радіаційного контролю:

1. Радіометр–рентгенометр ДП–5А – радіометр–рентгенометр, що призначений для вимірювання рівня радіоактивного забруднення робочих поверхонь та потужності експозиційної дози g–випромінювання (Р/год, мР/год) і складається з пошукового зонду з перемикачем для вимірювання b– або g–випромінювання, пристрою для реєстрації випромінювання, блока живлення та телефону.

2.Комплект індивідуального дозиметричного контролю ДП–21–Б, що призначений для визначення індивідуальної сумарної дози g–випромінювання і складається з малогабаритної іонізаційної камери (у вигляді авторучки) та зарядно-вимірювального пристрою (пульту).

3.Дозиметр індивідуального фотоконтролю універсальний ІФКУ, що призначений для вимірювання еквівалентних доз у діапазоні 0,05 – 2 Бер та щільності потоку теплових нейтронів і являє собою поліетиленову касету з світлонепроникаючим корпусом, з внутрішнього боку якого запресовані фільтри. В середині приладу знаходиться фотоплівка, яка розподілена на 4 поля: перше поле – для вимірювання дози b-випромінювання та фонового g-випромінювання, друге – для вимірювання дози фонового g-випромінювання, третє – для вимірювання дози g-випромінювання, четверте – для вимірювання дози теплових нейтронів та g-випромінювання.

4.Хімічний дозиметр індивідуального дозиметричного контролю ДП–70, що призначений для вимірювання експозиційних доз жорсткого b-випромінювання та g-випромінювання в діапазоні 50–800 мР. Під впливом іонізуючого випромінювання прозора рідина в ампулі змінює забарвлення пропорційно одержаній дозі.

5. Дозиметр прямопоказуюючий ДК–0,2, що виконаний у вигляді авторучки з оптичним окуляром і дозволяє безпосередньо проводити підрахунок експозиційної дози g–випромінювання у діапазоні 0–200 мР.

6. Дозиметр ДРГЗ–04 – широкодіапазонний цифровий дозиметр потужності експозиційної дози хвильового випромінювання, що призначений для вимірювання потужності експозиційної дози на робочих місцях і в суміжних приміщеннях, на території підприємств і закладів, які використовують радіоактивні речовини та інші джерела іонізуючих випромінювань. Крім того, прилад можна використовувати і для здійснення контролю за ефективністю біологічного захисту радіаційних установок, а також під час ліквідації наслідків аварійних ситуацій - для оперативного групового контролю потужності експозиційної дози.

7. Прилад стинтіляційний геологорозвідувальний СРГ–68–01, що призначений для пошуку радіоактивних руд за ступенем g–випромінювання, для радіометричної зйомки місцевості і радіометричного випробування кар’єрів та гірських виробок. Прилад вимірює потік та потужність експозиційної дози g–випромінювання на основі перетворення фізичної інформації (сцинтіляційний детектор) в електронний сигнал з наступним вимірюванням його параметрів.

8. Дозиметр–радіометр побутовий АНРІ–01–02 “Сосна”, що призначений для індивідуального використання з метою проведення контролю радіаційної обстановки в робочих приміщеннях. Прилад дозволяє вимірювати потужність експозиційної (польової еквівалентної) дози g–випромінювання, щільність потоку b–випромінювання забруднених поверхонь та об’ємну активність радіонуклідів в речовині.

9. Прилад СРП-68-01 - сцинтиляційний радіометр переносний —має подвійне призначення: а) для вимірювання ступеню забруднення радіонуклідами робочих поверхонь в імп/сек, для чого перемикач (зліва зверху) переводиться на шкалу С-1; б) для вимірювання потужності дози у повітрі в мкР/год, для чого цей перемикач переводять на шкалу мкR/h.

10. Прилад КДТ-02 - термолюмінесцентний дозиметр - його модифікації та аналоги призначені для вимірювання поглинутої в повітрі дози рентгенівського та g-випромінювання з енергією понад 10 кеВ. Діапазон вимірюваних величин від 0,05 до 1000 рентген.

11. Прилад ІФК-2,3 – індивідуальний фото дозиметрпризначений для вимірювання індивідуальних доз опромінення при роботі з джерелами іонізуючого випромінювання в діапазоні енергії 0,1-0,3 МеВ.

12. Прилад СЗБ-03 (0,4) - сигналізатор забруднення поверхонь,використовується в практиці дозиметричного і технологічного контролю, як сигналізатор забруднення поверхонь бета-випромінюючими радіонуклідами.

13. Прилад УІМ 2-2 – універсальний імпульсивний вимірювач радіоактивного забруднення призначений для вимірювання середньої швидкості лічби імпульсів і сигналізації про перевищення встановлених порогових значень швидкості лічби імпульсів. Вимірювач застосовується в лабораторіях дозиметричного, радіометричного і технологічного контролю об’єктів, де використовуються джерела іонізуючої радіації.

14. Прилад ДП-100 – радіометр,що дозволяє визначити радіоактивність об’єктів навколишнього середовища

15. Прилад РУГ-90 “АДАНІ” – радіометр універсальний для гамма-випромінювання, що дозволяє визначити радіоактивність зразків продуктів і води у товстому шарі


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. VI.СЛОВНИК ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ
  5. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  6. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  7. Автокореляційна характеристика системи
  8. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  9. Алгоритм розрахунку основних фінансових показників (коефіцієнтів)
  10. Амортизація основних виробничих фондів
  11. Амортизація основних засобів
  12. Амортизація основних засобів




Переглядів: 835

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розрахунок товщини захисного екрану за числом шарів половинного послаблення | Інструкція

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.