Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація видачі нарядів-допусків на роботи підвищеної небезпеки

Відповідальність за дотримання безпечних умов праці на галузевих об'єктах покладається:

1.За технічний стан машин, агрегатів, устаткування і інструменти -на особу, яка згідно з наказом відповідає за їх безпечну експлуатацію.

2. За проведення навчання і інструктажів з охорони праці - на службу охорони праці і керівників структурних підрозділів.

3. За дотримання вимог безпеки праці при виконанні робіт - на безпосередніх керівників, що здійснюють ці роботи.

Перед початком робіт в місцях, де є або може виникати виробнича небезпека (незалежно від характеру робіт, що виконуються), особі, що відповідає за виконання робіт, необхідно видати наряд-допуск на проведення робіт підвищеної небезпеки за формою, що наводиться нижче.

Перелік робіт, на виконання яких необхідно видавати наряд-допуск (додаток 4), має бути складений заздалегідь на підставі переліку робіт (додаток 1), наведеного нижче, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 р. № 1631 "Порядок видачі дозволів Держнаглядохоронпраці та його територіальними органами", а також місцевих умов і особливостей

структурного підрозділу. Перелік робіт затверджується головним інженером галузевого об'єкту.

Відповідно до Порядку суб'єкт господарської діяльності, який має намір розпочати (продовжити) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - об'єкти) за переліками згідно з додатками 1 і 2 чи проводити навчання працівників з питань охорони праці інших суб'єктів господарської діяльності, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки (далі -навчання з питань охорони праці), повинен одержати відповідний дозвіл Держнаглядохоронпраці або його територіального органу.

Для одержання дозволу суб'єкт господарської діяльності або уповноважена ним особа подає (надсилає поштою) до Держнаглядохоронпраці або його територіального органу за місцем розташування заяву за встановленим зразком (додаток 3), до якої додаються:

- на початок (продовження) виконання роботи підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо спроможності суб'єкта господарської діяльності забезпечити додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявленої роботи;

- на експлуатацію об'єкта - висновок експертизи щодо відповідності об'єкта вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки (з урахуванням результатів сертифікації в системі УкрСЕПРО у разі її проведення) і спроможності суб'єкта господарської діяльності забезпечити Додержання вимог законодавства під час його експлуатації, також експлуатаційну документацію (копії інструкції з експлуатації, паспорта, настанови тощо) українською або, як виняток, російською мовою (для об'єкта, який виготовлено за кордоном);

- на проведення навчання з питань охорони праці - висновок експертизи Головного навчально-методичного центру або експертно-технічного центру Держнаглядохоронпраці щодо спроможності суб'єкта господарської діяльності проводити навчання з питань охорони праці.

Держнаглядохоронпраці або його територіальний орган не вправі вимагати надання інформації і документів, не передбачених цим Порядком.


 


 


 


 


 


 

Наряд-допуск оформляється у двох екземплярах (1-й знаходиться у особи, що видала наряд, 2-й у відповідального керівника робіт).

Наряд-допуск надається на термін, необхідний для виконання заданого об'єму робіт. У випадку зміни умов виконання робіт наряд-допуск анулюється і відновлення робіт дозволяється тільки після видачі нового наряду-допуску.

Особа, що видала наряд-допуск на виконання робіт, зобов'язана здійснювати контроль за виконанням відповідальним керівником робіт і заходів по забезпеченню безпеки праці.

Перед початком виконання небезпечних робіт на території діючого підприємства або дільниці необхідно оформити акт-допуск за формою наведеною нижче.

При необхідності проведення робіт після закінчення терміну дії даного акту-допуску необхідно скласти акт-допуск на новий строк.

Начальник дільниці (цеху), що видає наряд на виконання небезпечних робіт, зобов'язаний попередньо ознайомитись зі станом робочих місць і умовами проведення робіт.

Забороняється видавати наряди-допуски на робочі місця, що перебувають у незадовільному або аварійному стані, крім нарядів на ремонтно-відновлювальні роботи, які повинні виконуватися за спеціальним проектом, затвердженим головним інженером.


 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. II. Організація і проведення спортивних походів
  4. II. Організація перевезень
  5. II. Організація перевезень
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  9. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  10. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  11. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  12. Абіотичні та біотичні небезпеки.




Переглядів: 5847

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація проведення робіт на галузевих об'єктах підвищеної небезпеки | Виробництві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.