Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості розподілу меблів серед школярів різного віку

 

 

Ростова група, см Група меблів та колір маркування Клас
до 115 1 – оранжевий +                      
116–130 2 – фіолетовий + + +                  
131–145 3 – жовтий   + + + + +            
146–160 4 – червоний       + + + + + +   + +
161–175 5 – зелений             + + + + + +
Понад 176 6 – блакитний                 + + + +

 

Розміщувати меблі у класних кімнатах, які мають прямокутну конфігурацію, необхідно таким чином, щоб відстань між зовнішньою стіною і першим рядом парт становила 0,6-0,7 м (в будівлях із цегли допускається 0,5 м), між рядами двомісних парт (столів) – не менше 0,6 м, між третім рядом парт (столів) і внутрішньою стіною або шафами, які розташовані біля стіни, не менше 0,7 м, між передньою партою (столом) і демонстраційним столом – не менше 0,8 м. Відстань від передньої стіни з класною дошкою до передніх столів має складати не менше 2,4–2,6 м, від задніх столів до задньої стіни – не менше 0,65 м (в тому разі, якщо задня стіна зовнішньою – не менше 1,0 м), від задніх столів до шаф, які стоять вздовж заднього краю стіни – не менше 0,8 м, від демонстраційного столу до класної дошки – не менше 1,0 м, між столом викладача і переднім столом учнів – не менше 0,5 м. Зрештою найбільша відстань останнього місця від класної дошки маэ становити 9 м, висота нижнього краю дошки над підлогою для учнів 1 класу повинна складати 0,7-0,8 м, для учнів 2-4 класів – 0,75-0,8 м, для учнів 5-12 класів – 0,8-0,9 м.

У класних кімнатах, що мають поперечну або квадратну конфігурацію та відрізняються розташуванням меблів у чотири ряди, має бути збільшена відстань від дошки до першого ряду парт (не менше 3 м) для того, щоб забезпечити величину кута розглядання до 35°. Відстань від першого ряду парт до зовнішньої стіни повинна становити 0,8-1,0 м, між рядами парт (столів) – 0,6 м, від задніх парт до шаф, розміщених біля внутрішньої стіни – 0,9-1,0 м.

Учні зі зниженою гостротою зору повинні сидіти за першими партами (столами) у першому від світлонесучої стіни ряду. Школярі зі зниженим слухом розмішуються за першою та другою партами (столами) бокових рядів. Учні, які часто та тривало хворіють, розмішуються у третьому (біля внутрішньої стіни) ряду парт.

Для профілактики порушень постави не менше двох разів на рік школярів необхідно пересаджувати з першого ряду в третій і навпаки, не порушуючи відповідності групи меблів довжині їх тіла та ураховуючи гостроту зору і слуху.

Шкільні меблі повинні бути промаркованими. Маркування навчальних меблів наноситься у вигляді лінії завширшки 2 см або кола діаметром 2,5 см на обох боках парти, стола та стільця. Меблі, що відносяться до першої ростової групи, позначаються оранжевим, до другої – фіолетовим, до третьої – жовтим, до четвертої – червоним, до п’ятої – зеленим, до шостої – блакитним кольорами.

Крім колірного маркування, для підвищення ефективності здійснення контролю за правильністю підбору певної групи меблів на внутрішню поверхню стола повинно бути нанесене цифрове маркування.

У навчальному приміщенні шкільні меблі розміщуються таким чином, щоб ближче до дошки знаходилися менші розміри, далі від неї – більші.

Для визначення необхідного для конкретного учня розміру меблів у класній кімнаті на стіні (дверях) має бути нанесена кольорова вимірна вертикальна лінійка: на висоті до 115 см наводиться оранжева смуга, на висоті від 115 до 130 см – фіолетова, на висоті від 130 до 145 см – жовта, на висоті від 145 до 160 см – червона, на висоті від 160 до 175 см – зелена, на висоті понад 175 см – блакитна.

Робочі місця у виробничих майстернях школи повинні забезпечувати правильну робочу позу учнів та в повній мірі відповідати вимогам техніки безпеки.

Тому виробничі майстерні мають бути розраховані на 13-15 робочих місць, що обладнані верстатами. У майстернях з обробки деревини повинно бути передбачене розташування верстатів висотою 75,5; 78,0 та 80,5 см; водночас у майстернях з обробки металу – розташування верстатів висотою 87 та 95 см від підлоги до губок лещат, обладнаних захисними екранами.

Кожне робоче місце слід забезпечити сидінням на кронштейні або табуретами висотою 40-42 см та розміром сидіння 35 х 35 см і 40 х 40 см. Для підбору відповідних меблів у майстернях повинні бути розміщені підставки (по 5 підставок кожного розміру) розміром 55 х 75 см та висотою 5, 10 і 15 см відповідно.

У майстерні з обробки деревини верстати слід розмішувати або під кутом 45°, або в три ряди перпендикулярно до світлонесучої стіни. Відстань між верстатами у передньо-задньому напрямку має становити не менше 0,8 м, між рядами – не менше 1,2 м.

У майстерні з обробки металу верстати необхідно розміщувати таким чином, щоб світло на робоче місце падало спереду або справа. Відстань між рядами має складати 1,0 м, відстань від внутрішньої стіни до верстатів – не менше ніж 0,8 м. Краще всього розміщувати однойменні верстати у шаховому порядку. Відстань між лещатами повинна становити не менше 1,0 м.

У майстернях для учнів 10-12 років слід використовувати інструменти спеціального розміру №1, для учнів 13-15 років – інструменти спеціального розміру №2, для учнів понад 15 років – інструменти для дорослих.

Максимальна маса вантажу для підняття школярами має складати у віці 11-12 років – до 4 кг, у віці 13-14 років – до 5 кг, у віці 15 років: для хлопчиків – 12 кг, для дівчаток – 6,0 кг, у віці 16 років – відповідно 14 та 7 кг, у віці 17 років – відповідно 16 та 8 кг.

Отже, санітарна експертиза правильності підбору та розстановки меблів у навчальних приміщеннях повинна передбачати аналіз наявності в кожному з них меблів не менше 2-3 різних номерів та визначення адекватності їх взаєморозташування, характеристику відстані між рядами меблів та між меблями і боковими, передньою та задньою стінами приміщення, вивчення умов забезпечення правильної робочої пози та зручної посадки, вимірювання основних розмірів навчальних меблів тощо.

 


Читайте також:

  1. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  2. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IXX. ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ ДО кафедри військової підготовки НАУ
  7. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  8. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  9. VI. Середня кишка
  10. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  11. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  12. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару




Переглядів: 1431

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гігієнічна оцінка обладнання шкільних приміщень та навчальних меблів | Методика гігієнічної оцінки функціональної готовності дітей до вступу у школу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.