Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Задача 14.

Розрахувати планову чисельність робітників за професіями на основі таких даних : виробнича програма підприємства складає – 60 тис.шт./рік. Трудо-місткість виконання окремих видів робіт на один виріб складає: токарні роботи – 10 н-год., свердлильні роботи – 17 н-год., фрезерні роботи – 8 н-год., шліфувальні роботи – 6 н-год., складальні роботи – 16 н-год. Середній процент виконання норм складає – 104 %, а річний дійсний фонд робочого часу одного робітника складає – 1780 год. Чисельність допоміжних робітників – 30 % від числа підрядників.

Задача 15.

У звітному році трудомісткість виробничої програми підрозділу складала 1778 тис.нормо –годин. Пропонується на наступний рік у зв’язку з ускладненням виробництва продукції збільшення загальної трудомісткості на 11%. Очікується, що річний фонд робочого часу одного робітника, який складав у звітному році 1785 нормо-годин, за рахунок скорочення внутрішньо змінних простоїв повинен збільшитися приблизно на 6 %, а прогнозне виконання норм виробітку кожним робітником, яке складало в звітному році 112 %, збільшиться на 5 %. Потрібно визначити необхідну чисельність основних виробничих робітників.

 

Вказівки до теми: «Планування витрат (прибутку)»

Будь-яка діяльність, у тому числі й виробнича, потребує затрат ресурсів. Затрати ресурсів підприємства у грошовому виразі для досягнення певної мети – це його витрати.

Поточні витрати (далі - витрати) формують собівартість продукції і таким чином безпосередньо впливають на величину прибутку – головний показник діяльності підприємства. На рівні підрозділів внутрішньої кооперації, що є центрами витрат і не формують власного прибутку, витрати є основним показником ефективності їх діяльності (у зіставленні з обсягом виготовленої продукції чи виконаної роботи).

Управління витратами і передусім планування їх рівня належить до основних складових внутрішнього економічного механізму й істотно впливають на ефективність його функціонування. Тому питанням планового формування витрат слід приділити належну увагу. У результаті вивчення цієї теми студент повинен мати чітке уявлення про склад витрат підрозділів підприємства, їх поділ на прямі й непрямі, змінні та постійні, порядок розробки плану витрат формування кошторисів підрозділів і собівартості продукції.

Величина постійних витрат у зазначених періодах однакова. Вона визначається за допомогою простого рівняння, в якому невідома величина – постійні витрати (частка постійних витрат в загальній їх сумі, % - Р СП ):

(100- РСП)* ІВ + РСП = 100*ІС , (13)

 

де РСП – частка постійних витрат в загальній їх сумі, %;

ІВ – індекс зростання обсягу виробництва;

ІС – індекс зміни загальних витрат.

У разі зростання обсягу виробництва в межах наявної виробничої потужності та організаційно структури частка постійних витрат у їх загальній сумі знижується. Тому в динамічному виробництві цей показник нестабільний.

Під час вивчення теми слід мати на увазі, що згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, які впроваджено на промислових підприємствах в 2000р., є певні зміни в системі управління витратами. Так, витрати підрозділів вважаються виробничими. Вони мають чітко поділятися на прямі (насамперед матеріали і оплата праці), на загальновиробничі (непрямі) витрати. Останні при плануванні поділяються на змінні та постійні. Це потрібно для того, щоб можна було складати гнучкі кошториси і легко перераховувати загальні витрати на різні варіанти обсягу виробництва. Крім цього, при визначенні фактичної собівартості продукції змінні загальновиробничі витрати розподіляються на кожний об’єкт витрат за певною базою розподілу, виходячи з фактичного обсягу виробництва (фактичної виробничої потужності), постійні – на основі планового обсягу виробництва (нормальної виробничої потужності).

Величина прибутку в підрозділах визначається наступними методами:

- у разі калькулювання за неповними витратами ту частину ви­трат, що її не включено в собівартість продукції, відносять на пев­ний період і за обчислення прибутку (Пр ) відраховують від вируч­ки, тобто

 

Пр = Вр - Срнв - Сн ( 14 )

 

де Вр — виручка від продажу продукції;

Срнв — собівартість проданої (реалізованої) продукції за неповними

витратами;

Сн — витра­ти, що їх не включено в собівартість продукції, а віднесено

на пев­ний період.

Це так званий метод прямого обчислення прибутку, який вва­жають головним.

Поряд з ним існує ще аналітичний метод, згідно з яким прогнозований прибуток визначається коригуванням його базової (фактичної) величини з урахуванням впливу певних чин­ників у плановому (розрахунковому) періоді. Такий вплив може здійснюватися через зміну обсягу виробництва та продажу, його структури, собівартості продукції і цін. Цей метод орієнтовано на велику частку відносно однотипної продукції в загальному її обсязі.


Читайте також:

  1. Б. Задача
  2. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  3. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  4. Вторая задача анализа на чувствительность
  5. Головна задача м/н фінансового менеджменту полягає у оцінці короткострокових і довгострокових активів і зобов’язань фірми у часовому і просторовому використанні м/н ринків.
  6. Двоїста задача
  7. Двухмерная задача Коши
  8. З праці В. Леніна «О задачах пролетариата в данной революции»
  9. Загальна задача лінійного програмування (ЗЛТ)
  10. Задача # 12 (з тих, що вона скидувала)
  11. Задача 1
  12. Задача 1




Переглядів: 1401

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задача 10 | Задача 16

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.