Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтажний інструмент і пристосування

Продуктивність монтажних робіт, підвищення їх точності, скорочення витрат матеріалів, енергії багато в чому залежить від якості обладнання, інструменту та пристосувань і правильного їх вибору та застосування.

      Рисунок 2 Гострогубці бічні з тонкими губами Гострогубці (кусачки) бічні з тонкими губками (рис. 2) призначені для різання монтажних проводів перетином до 0,75 мм2.
Рисунок 3 Гострогубці бічні з мірною планкою Гострогубці (кусачки) бічні з мірною планкою (рис. 3) призначені для різання монтажних проводів перетином до 0,75 мм2. Наявність мірної планки 1 – закріпленої в пазу із зовнішнього боку однієї з губок звичайних гострогубців за допомогою гвинта 2, дозволяє

обрізати проводи по один раз встановленому розміру. Конструкція кусачок дає можливість регулювати довжину проводу в межах від 0 до 25мм. Прикладом застосування даних кусачок може служити обрізка, луджених кінців проводів в розмір при підготовці до монтажу на трубчасті контакти роз'ємів

Рисунок 4 Гострогубці (кусачки) бічні з ловушкою Гострогубці (кусачки) бічні з ловушкою (рис. 4) призначені для обрізки кінців монтажних проводів перетином до 0,75мм2 при роботі всередині приладів. Використання кусачок з ловушкою дозволяє уникнути попадання обрізків проводів в прилад.
Рисунок 5 Ножиці (ручні) для різання кабелю Ножиці (ручні) для різання кабелю(рис. 5) призначені для різання кабелю перерізом до 300мм2. Ріжучими елементами є рухомий ніж 1 і нерухомий ніж 2, пов'язані між собою віссю 4. Нижній ніж жорстко закріплений на нерухомому важелі, до якого в обмежених межах обертається рухомий важіль 3.

Кінець проводу що обрізається, при різанні защемляється пружними пластинами 1 і 2, закріпленими на губках кусачок, а якщо він менше відстані між пластинами і ріжучими крайками губок, то потрапляє в камеру, утворену пластинами і губками. При розведенні губок обрізана частина викидається

Рухомий важіль під дією пружини 8 в неробочому стані знаходиться у верхньому вихідному положенні. При натиску на важіль падає собачка 5, завжди притиснута до зубів верхнього ножа пружиною 6, входить в зачеплення з ними і при кожному хитанні повертає верхній ніж щодо осі обертання 4 на кут, відповідний кроку одного зуба. Кабель що розрізається вставляється в отвір, утворений ріжучими краями ножів і розрізається при скоєнні певного числа хитань рухомого важеля. Число хитань залежить від діаметра кабелю. Фіксуюча собачка 7 утримує рухомий ніж в робочому положенні при виході з зачеплення собачки 5.

Рисунок 6Оснащення для відсічення металевого обплетення Оснащення для відсічення металевого обплетенняПристосування для відсічення металевого обплетення (ручне, рис.6) призначено для відсічення металевого обплетення екранованих монтажних проводів МГШВЕ, БПВДЕ, МПМУЕ та інших, а також радіочастотних кабелів.
Рисунок 7Пристосування для випалу й зняття ізоляції Пристосування для випалу і зняття ізоляції при обробленні монтажних проводів перетином від 0,1мм до 0,75 мм2 (рис. 7) являє собою порожнистий циліндричний корпус, всередині якого розміщена рухома каретка 3 з кнопковим вимикачем 4, що забезпечує висунення нитки розжарювання 1 від знімного ковпачка 2 зі спеціальною формою губок. Губки служать упором при перепалюванні ізоляції, полегшують її зняття, а також оберігають нитку розжарювання від механічного перевантаження в момент знімання ізоляції і від надмірного обгорання кромки (краю) ізоляції що залишилася.
Рисунок 8 Пристосування з вбудованим відсмоктуванням Пристосування з вбудованим відсмоктуванням для випалу й зняття ізоляції (рис. 8) призначено для випалу та зняття фторопластовою ізоляції з монтажних проводів МГТФ, РКТФ та інших перетином від 0,1мм2 до 0,75мм2. Пристосування являє собою порожнистий корпус, всередині якого розміщені каретка 3 з кнопковим перемикачем 4, що забезпечує висування нитки розжарювання 1 із ковпачка 2.
  Рисунок 9 Оснащення для випалу й зняття ізоляції Оснащення для випалу й зняття ізоляції. Знімач ізоляції (рис.9) призначений для зняття обпаленої ізоляції з монтажних проводів будь – яких марок перерізом від 0,1мм2 до 0,5мм2 з одночасною скруткою струмоведучих жил. Пристосування – ручне, виконано у вигляді пістолета з приводом від електродвигуна.

Обертання від електродвигуна передається на лапки через гнучкий вал 5, валик 4 і утримувач 2; разом з валиком обертається стакан 3, що виконує функції кулачка. Стакан, переміщається удовжки проводу що зачищає. При витягуванні проводу з губок відбувається зняття ізоляції і за рахунок обертання губок – скручування струмоведучих жил. Знята при розтискані губок ізоляція випадає через вікно ковпачка 7. Поєднання двох операцій (зняття ізоляції і скручування жил) скорочує час оброблення проводів і оберігає струмопровідні жили від механічних пошкоджень, можливих при знятті ізоляції гострим інструментом.

Рисунок 10 Ванночка електрична для лудіння (ручна). Рисунок 11Плоскогубці з тонкими губками Оснащення для лудінняВанночка електрична для лудіння (рис. 10). Призначена для лудіння проводів в джгутах методом занурення. Виконана в ручному варіанті, забезпечена підставкою і досить великою основою, що надає необхідну стійкість.   Плоскогубці з тонкими губками (рис. 11) призначені для згинання кінців проводів та отримання виводів складної конфігурації при розпайці на пелюсткові контакти в процесі монтажу радіоапаратури. Розміри робочої частини губок обумовлюють мінімальні розміри елементів формовки.
Рисунок 12 Пристосування для формовки проводів Пристосування для формовки проводів(рис. 12) призначений для згинання луджених кінців проводів і виводів радіоелементів в кільце з внутрішнім діаметром 0,8мм і 1,0мм при підготовці їх до розпаювання на штирові контакти в процесі монтажу радіоапаратури.
Рисунок 13 Круглогубці з укороченими губками Круглогубці з укороченими губками (рис.13) призначені для згинання луджених кінців проводів та отримання виводів складної конфігурації при розпайці на пелюсткові контакти в процесі монтажу радіоапаратури.
Рисунок 14 Електропаяльник 36 В і 60 Вт Електропаяльник 36 В і 60 Вт зі змінними наконечниками (рис. 14): 1– наконечник прямий; 2 – наконечник зігнутий під кутом 90°; 3 – наконечник зігнутий під кутом 30° 4 – трубка; 5 – ковпачок; 6 – нагрівальний елемент; 7 – шайба обмежувальна; 8 – наконечник ручки;

9 – ручка;10 – картон електроізоляційний; 11 – гвинт; 12 – провід ПТСД – 1,5м;

13 – трубка; 14 – вилка; 15 – ізоляція; 16 – прокладка; 17 – ізоляція; 18 – провід обмотувальний; 19 – втулка.

Електропаяльник з відсмоктуванням на 36 В і 40 Вт(рис 15): 1 – стрижень; 2 – нагрівальний елемент; 3 – гвинт; 4 – пііт; 5 – провід БПВЛ; 6 – ручка;

7 – провід БПВЛ; 8 – трубка поліхлорвінілова; 9 – трубка; 10 – штекер; 11 – трубка гумова; 12 –. пружина; 13 – кільце гумове; 14 – вилка штепсельна; 15 – гайка; 16 – гвинт; 17 – тримач; 18 – контакт луджених решт монтажних проводів перетином до 0,5 мм2 з одночасним обрізанням в розмір при підготовці їх до розпаювання на пелюсткові виводи електрорадіоелементів.

Рисунок 15 Електропаяльник з відсмоктуванням на 36 В і 40 Вт

Паяльник імпульсний малогабаритний. Застосовується для пайки твердими та м’якими припоями з температурою плавлення до 300°С та понад 300°С

 

Електроконтактний паяльник з вольфрамовими електродами призначений для пайки твердими припоями проводів, покладених в джгут, при тісному розташуванні штирів в роз'єми. Подача струму імпульсна

 

Дозатор флюсу застосовується для дозування флюсу при пайці.

  Рисунок 16 Мікромініатюрний паяльник МЕП – 6 Мікромініатюрний паяльник МЕП – 6 (рис. 16) призначений для пайки мініатюрних деталей радіоапаратури. Як нагрівальний елемент використовується спіраль з ніхромового проводу. Паяльники виготовляються на 4; 6; 18 і 36 Вт. Напруга 6В, температура нагріву 300°С. Джерело живлення: мережа змінного струму 6В, включення через резистор 50Ом для регулювання температури робочої частини паяльника.
Рисунок 17 Заземлюючий браслет Пристрої для захисту малопотужних напівпровідникових приладів (НП)і інтегральних мікросхем (ІС)від електростатичних зарядів, які накопичуються на тілі людини, його одязі, на робочих місцях (столах, верстаках). Заземлюючий браслет (рис. 17). Корпус його виготовлений з ебоніту; пластина, яка одягається на зап'ясті виконавця, – з міді або латуні з хромовим покриттям браслет повинен з'єднувати руку радіомонтажника
     

за допомогою гнучкого проводу перерізом 0,5 – 1 мм2 через резистор з заземлюючою шиною. Величина опору резистора, вмонтованого в браслет (припаяного до пластини і гнізда), повинна бути 150КОм – 1МОм. Одягати заземлюючий браслет на руку слід таким чином, щоб забезпечити контакт між шкірою руки і поверхнею браслета. До інших засобів і заходів захисту при відсутності браслетів або халатів, що гарантує відсутність на руках радіомонтажника електростатичних зарядів, і які слід виконувати комплексно, відносяться: стілець радіомонтажника з бавовняною оббивкою (металеві частини стільця повинні бути заземлені через опір 1МОм); металевий лист розміром не менше 100 х 200мм на робочому столі радіомонтажника, який повинен бути заземлений; металевий лист перед робочим місцем, встановлений на підлозі і заземлений (на цей лист ставиться стілець).

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Аналіз відхилень – основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  6. Аналіз відхилень — основний інструмент оцінки діяльності центрів відповідальності
  7. Аналітичні методи та інструменти підтримки прийняття управлінських рішень.
  8. Анкета — основний інструмент дослідження
  9. Безпека під час робіт з пересувними електростанціями і колійним електричним інструментом.
  10. Бізнес-план як інструмент виробничої діяльності
  11. Бізнес-план як один із головних інструментів редакційного планування
  12. Буровий інструмент гірничих свердел.




Переглядів: 1628

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація робочого місця | Розділ ІІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.