Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація робочого місця

Первинною ланкою організації виробничого процесу є робоче місце. Робочим місцем називається частина виробничої площі, відведеної (закріпленої) одному або групі робітників, призначеної для виконання певної роботи, оснащеної необхідним обладнанням, інструментами, пристосуваннями та іншими матеріально – технічними засобами.

Типове робоче місце монтажника радіоапаратури та приладів (рис. 1) включає в себе: однотумбовий стіл; гвинтовий стілець; підвіску для креслення; регульований по висоті і по горизонталі світильник; ящик для відходів; вхід для електропаяльника та обжигалки; вентиляцію; панель для включення контрольно – вимірювальних приладів, на якій є клема заземлення. Верхня кришка столу покривається жароміцним пластиком. При необхідності регулювання температури нагріву електропаяльника і обжигалки робоче місце оснащується автотрансформатором, який встановлюється під стільницею. Комбіноване освітлення: загальне + місцеве повинно забезпечувати освітленість у робочій зоні 300 400 лк відповідно СН – 245- 63.

 

 

Рисунок 1. Робоче місце радіомонтажника

 

Джерела світла: загального – люмінесцентні лампи, місцевого – лампи денного світла. У холодний і перехідний період року в зоні робочого місця температура повітря 18° – 20°С, відносна вологість 60 – 40%, швидкість руху повітря 0,2м/с. У теплий період року: температура 22 – 25°С, відносна вологість 60 – 40%, швидкість руху повітря 0,3 м/с. Ці умови у виробничому приміщенні забезпечуються механічною загально обмінною вентиляцією.

Для зменшення шуму на робочому місці і впливу вібрації на працюючого пневматичний інструмент і пристосування оснащуються спеціальними глушниками і противібраційними накладками. Для зниження шуму приміщення оздоблюються легкими облицювальними звукопоглинальними матеріалами з відкритими пазами.

З метою забезпечення безпеки клеми введення електроенергії до робочого місця повинні бути огороджені від випадкового дотику. Штепсельні роз'єми, а також закладення проводів та кабелів в електроінструментах повинні строго відповідати технічним вимогам. Підлога під ногами повинна бути сухою і ізольованою від металевих частин.

Напруга місцевого освітлення, електропаяльників і тиглів повинна бути – 36 В, для обжигалок і пробників – 6 В. При роботі з напівпровідниковими приладами і мікросхемами повинні бути заземлені:

- корпус (жало) паяльника;

- корпуси напівавтоматичних і автоматичних установок, призначених для монтажу напівпровідникових приладів (НП) і мікросхем (ІС);

- корпуси вимірювальної та іншої апаратури (вимірювальні установки, камери тепла і холоду, камери вологи, стенди механічних іспитів т. п.).

У випадках, якщо параметри заземлення не забезпечують мінімальний рівень перешкод, можуть створюватися додаткові контури для протікання паразитних струмів і заземлення не проводиться.

Стосовно до видів робіт, виконуваних на даному робочому місці, воно оснащується засобами індивідуального захисту працюючих.

На робочих місцях, призначених для робіт з НП і ІС, не повинно бути сильно електризуючих матеріалів, питомий поверхневий електричний опір (ρ8) яких вище 109Ом. Ділянки робочого столу, стільця і підлоги, з якими можуть контактувати прилади або радімонтажник, повинні бути виконані з матеріалів з опором менше Ю9Ом, виміряним відповідно до ГОСТ 6433.2 – 71. У цих цілях робоче місце радіомонтажника оснащується робочим столом з покриттям з матеріалів, поверхневий електричний опір яких 105 – 107 Ом і дерев'яними стільцями з оббивкою з бавовняної тканини.

Радіомонтажники, що працюють з НП і ІС, повинні бути забезпечені бавовняними халатами і тапочками зі шкіряною підошвою (антиелектростатичним взуттям).

Взуття вважається антиелектростатичним, якщо при вимірюванні електричний опір між електродом, що знаходяться всередині взуття і зовнішнім електродом, не перевищує 107Ом.

З'єднання всіх сигнальних кіл, кіл вторинного живлення і кіл, які об'єднують шини "0" і корпусу всіх виробів, апаратури та обладнання робочого місця, при виконанні всіх видів робіт з ІС, НП і виробами на них слід проводити засобами, що виключають випадкове їх відключення. Для з'єднання електричних кіл використовуються затиски, роз'єми та інші з'єднувальні елементи з механічним закріпленням.

При виконанні з'єднань в колах заземлень і в колах вторинного живлення у виробів апаратури та обладнанні робочого місця не допускається використання штепсельних роз'ємів.

Підключення ІС, НП і виробів з них до схеми, зібраної на робочому місці, а також зміна з'єднань на робочому місці дозволяється проводити тільки при знятій напрузі живлення і сигналів.

При включених напругах живлення і сигналів допускається проводити підключення та відключення щупів, штекерів та інших сполучних елементів вимірювальних приладів, що не вимагають зовнішнього (від мережі) електроживлення і мають великий внутрішній опір (тестери і вольтметри з внутрішнім опором 10 000 Ом/В).

Перед підключенням вимірювального приладу до сигнальних кіл одним з виводів приладу слід торкнутися клеми заземлення, виведеної на панелі робочого місця.

У разі використання вимірювальних приладів, що живляться від зовнішніх джерел живлення (осцилографа та ін.), при включених напругах живлення і сигналів допускається під'єднання до схем робочого місця тільки щупів вимірювальних приладів з великим вхідним опором (RВх – 1МОм, Свх – 20пФ), корпусні щупи таких вимірювальних приладів повинні підключатися до клеми "Земля" робочого місця при включених напругах живлення.

При всіх видах робіт з ІС, НП і виробами з них на робочих місцях повинні знаходитися тільки необхідні для виконання цих робіт вироби, інструменти, апаратура та обладнання. Усі не під'єднані до лінії заземлення предмети (інструменти, малогабаритні прилади, комплектуючі вироби в металевій тарі або без неї і пр.) повинні розташовуватися на заземленій металевій пластині робочого столу. Допускається малогабаритні прилади розташовувати на металеву пластину тимчасово, на 5 – 10 хв. перед початком роботи. Зберігання та транспортування НП і ІС слід проводити в упаковці або тарі, виготовленій з матеріалів, які мають поверхневий електричний опір в межах 10Б – 107Ом, наприклад: смола полікарбонатна стабілізована, фенопласт, антистатична плівка.


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  8. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  9. Автоматизовані робочі місця облікового працівника
  10. Адміністративно-територіальна організація
  11. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  12. Аналіз використання фонду робочого часу.




Переглядів: 3210

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Техніка безпеки під час роботи з інструментом | Монтажний інструмент і пристосування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.