Індуктивність котушки (L) характеризує величину, яка запасає в магнітному полі енергію при протіканні електричного струму. Чим більше індуктивність, тим більше енергія магнітного поля при заданій величині струму. Вона залежить від кількості витків, форми і розмірів котушки, форми і матеріалу осердя.
Добротність котушки визначає резонансні властивості, к. п. д. контуру і знаходиться в межах від 30 до 250 – 300. Меншу добротність мають дроселі високої частоти і котушки зв'язку.
Власна міжвиткова ємність котушки обумовлена розподіленою ємністю між окремими витками і ємністю між корпусом приладу, в якому використовується котушка, та її обмоткою, і є паразитним параметром, знижує добротність, зменшує стабільність налаштування контурів, призводить до збільшення втрат енергії і залежить від технології виготовлення котушки, її конструкції, габаритів і виду намотування.
Стабільність параметрів котушки характеризується температурним коефіцієнтом індуктивності (ТКІ), який являє собою величину відносної зміни індуктивності котушки при зміні температури на 1°С.
Котушки індуктивності класифікують за типом намотування (одношарові і багатошарові), способу підстроювання і підгонки індуктивності (без магнітного осердя і з осердям, з осердям з діамагнітного матеріалу), виду захисту (екрановані, неекрановані).
Для усунення впливу паразитних зв'язків між елементами монтажу і котушкою, тобто усунення впливу електромагнітного нуля котушки на сусідні деталі монтажу і, навпаки, зовнішніх полів на котушку, її закривають (екранують) металевим екраном, виготовлені з алюмінію або міді товщиною 0,4 – 0,5 мм.