Сутність та призначення фіксованого сільськогосподарського податку
З метою стимулювання розвитку сільськогосподарського виробництва перед-бачено функціонування спеціального податкового режиму у формі фіксованого сільськогосподарського податку.
Відповідно до норм ст. 11 Податкового кодексу спеціальний податковий режим – це система заходів, що визначає особливий порядок оподаткування окремих кате-горій господарюючих суб’єктів. Спеціальний податковий режим може передбачати особливий порядок визначення елементів податку та збору, звільнення від сплати окремих податків та зборів.
Відповідно до норм п.п. 14.1.256 п. 14.1 ст. 14 «Визначення понять» Податкового кодесу України фіксований сільськогосподарський податок – це податок, який справляється з одиниці земельної площі у відсотках від її нормативної оцінки та сплата якого замінює сплату окремих податків і зборів. Даний податок належить до загальнодержавних податків, тобто таких, що є обов’язковими до сплати на усій території України.
Сільськогосподарський товаровиробник - розуміється юридична особа, неза-лежно від організаційно- правової форми, яка займається виробництвом сільсько-господарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на даваль-ницьких умовах, та здійснює операції з її постачання. Відповідно, платниками ФСП можуть бути також суб’єкти, які займаються виловом риби у внутрішніх водоймах (рибгоспи).
Під сільськогосподарською продукцією розуміється продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (про-дукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були прид-бані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу,
переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Тема № 13
“Збір за використання водних ресурсів”.
План
Сутність збору за використання природних ресурсів
Платники збору за використання водних ресурсів, об’єкти оподаткування, нормативи збору