Юридичні особи України набувають право власності на земельну ділянку для ведення підприємницької діяльності у разі:
а) придбання за договором купівлі-продажу, міни, дарування тощо;
б) внесення земельних ділянок її засновниками до статутного фонду;
в) прийняття спадщини;
г) виникнення інших підстав, передбачених законом.
Окрім права власності Земельний кодекс України передбачає право користування, оренди, сервісу.
Рішення щодо надання земельних ділянок у власність чи користування приймають органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування (ст. 116 ЗК України).
Набуття прав на землю, яке здійснюється у формі передачі (надання) земельних ділянок у власність чи користування, передбачає здійснення послідовних, визначених законодавством процесуальних дій, що об’єднують такі стадії:
а) порушення клопотання про надання земельної ділянки у власність чи користування - Формою порушення клопотання є подача заяви або звернення з клопотанням, які подаються лише у письмовій формі. Вони направляються до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської селищної, міської ради за місцем розташування земельної ділянки.;
б) розгляд матеріалів та прийняття рішень стосовно заявленого клопотання;
в) визначення меж користування земельною ділянкою;
г) видача документів, що засвідчують право власності чи користування земельною ділянкою та їх реєстрація.
Державна реєстрація земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру покладена на Державний комітет України по земельних ресурсах.
Продаж земельних ділянок державної комунальної власності громадянам та юридичним особам здійснюється на конкретних засадах (аукціон, конкурс), крім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок.