Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



НОРМАТИВНИЙ РІВЕНЬ

ЗМІСТ ТЕМИ ЗА ПРОГРАМОЮ

· Корисність в економічній теорії і проблема її виміру. Поняття «потреби», «види потреб». Економічні блага, їх класифікація. Поняття «корисність», її особливості; спосіб досягнення. Сукупна та гранична корисність. Функція корисності як залежність між кількістю одиниць споживаного блага та рівнем корисності, що досягається споживачем.

· Закон спадної граничної корисності блага. Процес споживання та динаміка зміни сукупної і граничної корисності. Перший закон Госсена. Закон спадної корисності блага, його графічне подання.

· Оптимізація споживання за умови множинності споживаних благ. Вплив на поведінку споживача бюджетних стримувань і цін на блага. Модифікація функції корисності як залежності між кількістю споживаних благ і рівнем корисності за умови бюджетних обмежень. Сутність раціонального вибору споживача.

· Рівновага споживача з кардиналістських позицій. Поняття «рівноваги споживача». Модель споживання набору благ. Другий закон Госсена.

Еквімаржинальний принцип досягнення раціонального вибору та рівновага споживача.

Поняття «попиту на благо». Моделювання поведінки споживача, який прагне раціоналізувати свій вибір з урахуванням спадної граничної корисності блага: визначення індивідуального попиту на благо.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО САМОСТІЙНОГО ОПРАЦЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ

Найбільш повно тему розкрито в спеціальному випуску журналу «Экономическая школа» [14, вип. 2], повністю присвяченому споживанню й споживчому попиту. У главі 12 випуску дається характеристика кількісної корисності та попиту, історична ретроспектива формування основних понять і принципів з посиланнями до першоджерел. Це дає змогу чітко зорієнтуватися щодо належності теоретичних розробок їх авторам: Д. Бентаму, Г. Госсену, У. Джевонсу, К. Менгеру, Л. Вальрасу, В. Парето та ін.

Математичне моделювання поведінки споживача подано в підручнику П. Гребенникова та ін. [2, розд. 2.1]: розв’язання задачі вибору, сформульованої за трьома гіпотезами кількісного виміру корисності, зведено до максимізації функції Лагранжа.

Доступна і досить коротка характеристика основних положень теми подана також у базових підручниках [3, розд. 5.1], [6, гл. 23], [7, § 3, гл. 4], [11, § 1, гл. 3]. Слід зазначити, що в підручниках [9], [13] необхідний матеріал по темі відсутній.

Самостійний тренінг і контроль розв’язання типових завдань можна здійснити за посібниками: [27, гл. 6], [18, розд. 3], [32, розд. 2, тема 4], а також за наочними прикладами та завданнями в підручниках: [4, гл. 5], [6, гл. 23], [7, гл. 4, вправи VII—XIII].


Читайте також:

  1. II рівень
  2. Аналоговий рівень доведення
  3. Атомарний рівень будови речовини
  4. Базовий рівень
  5. БАЗОВИЙ РІВЕНЬ
  6. БАЗОВИЙ РІВЕНЬ
  7. Базовий рівень підготовки.
  8. Безробіття та його природний рівень
  9. Безробіття як економічне явище. Суть ,рівень та види безробіття
  10. Блок 5. Доходи та рівень життя населення.
  11. В Україні немає свого фільмофонду і державного кіномузею, низький рівень кіноосвіти. Зовсім зникла кінопреса (журнали “Новини кіноекрана”, “Вавилон”).
  12. Вартість робочої сили. Рівень життя й доходи населення




Переглядів: 694

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСНОВНІ ТЕРМІНИ | У результаті вивчення теми студент повинен

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.