Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Отримання пряжі

 

Пряжеюназивають нитку, яка складається з волокон обмеженої довжини, з'єднаних скручуванням.

Комплексна ниткаскладається з декількох елементарних ниток, з'єднаних скручуванням або склеюванням.

Монониткає одиночною ниткою, яка не ділиться в подовжньому напрямі без руйнування.

Існує три основні способи прядіння: кардне, гребінне та апаратне.

Пряжа кардного прядіння або кардна пряжа, є найбільш поширеною, вона виробляється з середньоволокнистої бавовни завдовжки 27 – 35 мм і хімічних волокон.

Процес кардного прядіння складається з операцій розпушування та тіпання, чесання, вирівнювання і витягування, передпрядіння і прядіння. З волокон, які прочесали, формується джгут, який далі перетворюється на стрічки. В процесі попереднього прядіння стрічки витягуються й стають тоншими. Для скріплення волокон між собою вони злегка підкручуються, утворюючи рівниці.

Процес остаточного прядіння може проходити або на кільцепрядильних машинах або в апаратах пневмомеханічного прядіння. У останньому випадку волокна відцентровою силою відкидаються до стінок камери, групуються у вигляді волокнистої стрічки, яка скручується та виходить з камери сформованою пряжею.

Кардну пряжу на кільцепрядильних машинахвиробляють з лінійною щільністю від 15 – 85 Текс з середньоволокнистої бавовни та хімічних волокон. Її використовують для виробництва тканин і трикотажних полотен. Недоліком цієї пряжі є неврівноваженість структури ділянок волокон. Волокна, які перебувають в зовнішніх шарах пряжі, напружуються сильніше, ніж ділянки в центрі. Це пов'язано з тим, що кожне волокно по довжині лежить не в одному шарі пряжі, а переходить від центру до периферії, і назад.

Кардну пряжу пневмомеханічного прядінняз лінійною щільністю від 20 до 50 Текс виробляють з бавовняних, хімічних і змішаних волокон, і використовують її для вироблення тканин масового асортименту. Ця пряжа в перетині має різну щільність. Центральний шар пряжі має високу щільність, а до зовнішнього шару щільність знижується. Це призводить до зниження міцності пряжі. Структура пряжі починає руйнуватися при розтягуванні ще до початку подовження волокон.

В порівнянні з пряжею, одержаною на кільцепрядильних машинах, пряжа пневмомеханічного прядіння має меншу ворсистість, і тому тканина, вироблена на її основі, стійкіша до стирання. Так само ця пряжа володіє більшою об'ємністю, волокна в ній менш напружені, завдяки чому тканини мають велику пружність і меншу зминальність.

Пряжа гребінного прядінняабо гребінна пряжа, виробляється з довговолокнистої бавовни завдовжки 35 – 50 мм, льону, довгої, тонкої, напівгрубої і грубої вовни, а також відходів шовківництва, кокономотання, шовкокрутіння і шовкоткацтва.

Гребінна пряжа виходить після тіпання та кардочесання, в процесі гребнечесання з подальшим вирівнюванням, витяжкою, передпрядінням і, нарешті, прядінням. Гребінна пряжа має найбільш правильну структуру. Її виробляють з довговолокнистої бавони, змішаних і хімічних волокон. Пряжа з лінійною щільністю від 6 до 16 Текс використовується для виготовлення сорочечних, платтяних, плащових тканин і панчішних виробів. Пряжа гребінного прядіння з тонкої, однорідної або змішаної вовни, (лінійна щільність від 16 – 41 Текс) використовується для вироблення високоякісних платтяних, костюмних тканин і трикотажних виробів. З напівгрубої та грубої вовни, змішаної з хімічними волокнами виробляють гребінну пряжу (з лінійною щільністю від 28 до 85 Текс) для виробництва костюмних тканин і верхнього трикотажу. З льону виробляють пряжу (з лінійною щільністю від 30 до 170 Текс) для виробництва постільної і столової білизни.

Пряжа апаратного прядіння, або апаратна пряжа, виробляється з коротковолокнистої бавовни, завдовжки до 27 мм, вовни та хімічних волокон, які додаються до них в суміші, а також відходів прядильного виробництва та регенерованих волокон (перетворених на волокнисту масу з клаптя). Широко використовується в апаратному прядінні змішування волокон різних видів.

Апаратне прядіння найбільш коротке. Воно складається з операцій: спушування, чесання на 2-х або 3-х послідовно з'єднаних кардочесальних машинах, розділення прочісування на смуги, зсукування їх в ровницю та прядіння.

Така пряжа найменш рівномірна по товщині, волокна в ній майже нерозпрямлені й недостатньо орієнтовані, але вона має добрі теплозахисні властивості.

Апаратна пряжа, одержана з тонких вовняних волокон, має лінійну щільність від 50 до 170 Текс, і використовується для виготовлення зимових пальтових тканин, типа драпу та тонких сукон, а також некоштовних костюмних тканин. З грубої вовни виготовляють апаратну пряжу від 125 до 670 Текс для вироблення тканин типу шинельного сукна. З бавовняних волокон отримують пряжу з лінійною щільністю від 85 до 250 Текс для виготовлення тканини типу байки і х/б сукон.



Читайте також:

  1. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  2. Аналогія - спосіб отримання знань про предмети та явища на основі їхньої подібності з іншими.
  3. Аудит процесу продажу (реалізації продукції), циклу отримання доходів
  4. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  5. В основу визначення витрат певного періоду покладено можливість одночасного визнання доходу, для отримання якого вони здійснені, і навпаки.
  6. Валідація НАССР- отримання об'єктивного доказу того, що елементи НАССР-плану результативні.
  7. Види міжнародно-правової бази у сфері прав людини і поняття міжнародного контролю за дотриманням та захистом прав людини.
  8. Види процедур отримання аудиторських доказів за їх типом
  9. Види процедур отримання аудиторських доказів за їх характером
  10. Види пряжі
  11. Визначення виробляючих ліній та методи їх отримання
  12. Виробничий процес - це сукупність взаємопов'язаних ресурсів і діяльності від моменту отримання матеріальних ресурсів до відправлення готової продукції споживачеві.




Переглядів: 3762

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Види пряжі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.