Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання показників грошової оцінки при формуванні земельних ділянок водного фонду

Оскільки земельна ділянка знаходитиметься або у праві власності, або в оренді, шляхом проведення земельного аукціону, необхідно порахувати розмір земельного податку або орендної плати з неї. Розмір плати за землю визначається на основі розміру нормативної грошової оцінки, яку було розраховано станом на 01.01.2014 р.

Згідно Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) [16], затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1278, та Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) [17], затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 серпня 2013 р. № 508, нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) проводиться з метою визначення розміру земельного податку, державного мита в разі міни, успадкування та дарування земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізму економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Об'єктом нормативної грошової оцінки земель є земельна ділянка, що використовується за функціональним призначенням, яка віднесена до категорії водного фонду.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (Цн) визначається за формулою: Цн = Пд * Рд * Ск * Км * Кв * Кмц, де Пд – площа земельної ділянки, яка дорівнює 389,7609 га.

Рд – рентний дохід для відповідної категорії земель (у гривнях на рік). Для земель водного фонду він визначається як дохід, який можна отримати в результаті використання земельної ділянки залежно від її якості та місця розташування, Рд = 0,0211 грн/кв. м.

Ск – строк капіталізації рентного доходу (у роках), який встановлюється для всіх категорії земель (крім земель лісогосподарського призначення) на рівні 33 років.

Коефіцієнт, який враховує місце розташування земель (Км) для земель лісогосподарського призначення та земель водного фонду приймається рівним одиниці.

Коефіцієнт, який враховує вид використання земельної ділянки (Кв), визначається за формулою Кв = Кв1 × Кв2 × Кв3 × Кв4, де Кв1 – коефіцієнт, який враховує склад угідь земельної ділянки. У разі наявності на земельній ділянці двох і більше земельних угідь коефіцієнт Кв1 визначається як середньозважений за їх площею. Отже, Кв1 = (4,8268*1,0 + 3,8446 * 1,0 + 1,6955 * 1,0 + 31,4953 * 1,0 + 72,2549 З 1,0 + 275,6438 * 1,0) / 389,7609 = 1,0.

Кв2 – коефіцієнт, який враховує регіональні відмінності у формуванні рентного доходу та визначається для земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а для земельних ділянок інших категорій прирівнюється до одиниці.

Кв3 – коефіцієнт, що враховує продуктивність лісових насаджень та визначається для земель, вкритих лісовою (деревною та чагарниковою) рослинністю, а для інших земельних угідь прирівнюється до одиниці.

Кв4 – коефіцієнт, що враховує продуктивність водних об’єктів та визначається для земель із цими об’єктами: природні водотоки (річки та струмки), штучні водотоки (канали), озера, ставки, водосховища та інші водні об’єкти, та визначається за формулою Кв4 = Квд1 × Квд2 × Квд3.

Квд1 – коефіцієнт, який враховує значення водного об’єкта. Комправдинське водосховище відноситься до типу місцевого значення та території нормального зволоження, тому Квд1 = 1,0. Квд2 – коефіцієнт, який враховує якісний стан водного об’єкта. Комправдинське водосховище не забруднене, тому Квд2 = 1,5. Квд3 – коефіцієнт, який враховує екологічне значення водного об’єкта. Комправдинське водосховище відноситься до цінних об’єктів, тому Квд3 = 1,2.

Отже, маючи всі складові можемо розрахувати значення коефіцієнт, що враховує продуктивність водних об’єктів:

Кв4 = 1,0 * 1,5 * 1,2 = 1,8

Тепер можна розрахувати значення коефіцієнту, який враховує вид використання земельної ділянки:

Кв = 1,0 * 1,0 * 1,0 * 1,8 = 1,8

Кмц – коефіцієнт, який враховує належність земельної ділянки до земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення. Для земель водного фонду коефіцієнт прирівнюється до одиниці.

Після розрахунку всіх необхідних складових визначаємо значення нормативної грошової оцінки земельної ділянки Комправдинського водосховища: Цн = 3897609 кв.м. * 0,0211 грн./кв.м. * 33 р. * 1,0 * 1,8 * 1,0 = 4 885 029,26 грн., що в розрахунку на 1 кв.м. становить 1,25 грн.

В таблиці 3.7 приведений витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки водного фонду. Результати розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки можна використовувати для визначення розміру земельного податку або розміру орендної плати за об’єкт або його частину.

3.7. Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Первомайського району Харківської області

Показник Значення показника
Місце розташування земельної ділянки Первомайський район Харківської області
Категорія земель за основним цільовим призначенням землі водного фонду
Цільове призначення земельної ділянки землі водогосподарського призначення (код 6.0), для потреб водогосподарських підприємств – код 6.1
Площа земельної ділянки (Пд), кв. м 3 897 609
у т.ч. за угіддями, кв. м:  
пасовища 48 268
полезахисні лісосмуги 38 446
під гідротехнічними спорудами 16 955
низинні болота 314 953
піски 18 440
інші відкриті землі 704 109
під природними водотоками
під штучними водосховищами 2 756 030
Значення нормативу рентного доходу (Рд), грн./кв.м. 0,0211
Строк капіталізації (Ск), роки
Сукупний коефіцієнт Км 1,0
Коефіцієнт Кв1 1,0
Коефіцієнт Кв2 1,0
Сукупний коефіцієнт Кв3 1,0
Коефіцієнт Квд1 1,0
Коефіцієнт Квд2 1,5
Коефіцієнт Квд3 1,2
Сукупний коефіцієнт Кв4 1,8
Сукупний коефіцієнт Кв 1,8
Сукупний коефіцієнт Кмц 1,0
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн/кв. м 1,25
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн 4 885 029,26

 

Особливості формування землекористувань водного фонду можна розглянути на прикладі надання права оренди земельної ділянки шляхом проведення земельного аукціону.

Об'єктом земельного аукціону, сформованим у лот, може бути земельна ділянка відповідного цільового призначення (функціонального використання) державної та комунальної власності або право на її оренду або земельна ділянка, конфіскована за рішенням суду.

Підготовка лотів до продажу на аукціоні триває не більш як три місяці та включає:

1) формування і затвердження замовником переліку земельних ділянок для їх продажу або продажу права на їх оренду на аукціоні;

2) оприлюднення замовником відповідних оголошень про виставлення земельних ділянок (права на їх оренду) на аукціоні;

3) забезпечення організатором аукціону, а саме:

- складення проекту землеустрою у разі його відсутності;

- визначення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими зна­ками встановленого зразка (якщо межі ділянки не визначені чи не закріплені);

- проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок (права на їх оренду) та встановлення стартової ціни з урахуванням ринкової. Стартова ціна земельних ділянок (права на її оренду) державної та комунальної власності не може бути меншою від ціни, встановленої за результатами експертної грошової оцінки;

- виготовлення в установленому порядку технічного паспорта земельної ділянки;

- визначення наявних та можливих обмежень чи обтяжень прав на земельні ділянки, варіантів видів використання ділянок відповідно до проектів землеустрою (в тому числі функціонального).

В нашому випадку об’єктом аукціону обрано земельну ділянку несільськогосподарського призначення (землі водного фонду), яка розташована на території Первомайського району Харківської області.

Категорія земель, до якої відноситься земельна ділянка – землі водного фонду, цільове використання – для риборозведення. Земельна ділянка передається з державної форми власності в оренду фізичній особі шляхом проведення земельного аукціону.

Отже, для проведення земельного аукціону необхідно розрахувати експертну грошову оцінку права оренди.

За даними Головного управління статистики у Харківській області, у 2013 році розвиток рибного господарства по переліку підприємств, які надавали відповідну звітність, мав наступні показники:

- вилов риби – 11270 ц;

- загальна площа водного дзеркала – 30415 га;

- питомий вилов риби – 0,37 ц/га, повна собівартість продукції - 644,74грн./ц;

- середня ціна реалізації ~ 746,09 грн.;

- рівень рентабельності виробництва – 15,7%;

- зростання споживчих цін на харчові продукти у 2012-2013 рр. – 99,7 %.

Для розрахунку потенційного обсягу вилову риби необхідно:

275,6030 га * 0,37 ц/га = 101,973 ц ~ 102 ц

Далі розраховуємо розмір очікуваного валового доходу:

102 ц * 746,09 грн./ц * 0,997 = 75 872,88 грн. ~ 75 873 грн.

Наступним визначається розмір очікуваного прибутку:

75 873 грн. * 0,157 = 11 912,061 грн. ~ 11 912 грн.

Ставка дисконтування додаткового доходу від товарного риборозведення у відповідності до методу кумулятивної побудови становить 0,14. Термін оренди земельної ділянки візьмемо для прикладу 10 років. При цьому коефіцієнт поточної вартості буде дорівнювати 6,623. Вартість права оренди загальної площі земельної ділянки (опосередкованої через площу водного дзеркала) становить Цо = 6,623 * 11 912 = 78 893 грн.

Таким чином, можлива ринкова вартість права оренди водного об’єкту на період 10 років (найбільш ймовірна ринкова вартість), загальною площею 275,6030 га, розрахована методом капіталізації додаткового доходу з урахуванням вищенаведеного обґрунтування, становить 78 893 грн. (сімдесят вісім тисяч вісімсот дев’яносто три гривні).

Крок аукціону встановлюється як певний відсоток від розміру експертної грошової оцінки об’єкту – в нашому випадку права оренди.


Читайте також:

  1. XIII. Використання амортизаційних відрахувань
  2. А) Мета і об'єкти грошової оцінки
  3. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  4. Адекватним фізичним критерієм оцінки її впливу на організм люди1
  5. АЕРОЗОЛІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
  6. Актуальні смуги гідрологічних об’єктів та їх використання
  7. Алгоритм розрахунку основних фінансових показників (коефіцієнтів)
  8. Алгоритм формування статутного фонду банку
  9. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  10. Аналіз використання встаткування
  11. Аналіз використання капіталу.
  12. Аналіз використання матеріальних ресурсів




Переглядів: 1409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлікація земельних угідь Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів за формою 6-зем | Еколого-економічне обґрунтування проектних рішень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.