Підлегла форма, або підформа — це форма, вставлена в іншу форму. Вихідна форма називається головною, а вставлена — підформою. Поєднання форми та підформи іноді називають ієрархічною формою, формою з відношеннями «головний/другорядний» або формою з відношеннями «батьківський/дочірній».
Підформи особливо ефективні, якщо потрібно відображати дані з таблиць або запитів, які мають зв’язок «один-до-багатьох» (Зв'язок "один-до-багатьох" – це відношення між двома таблицями, в якому значенню первинного ключа кожного запису в головній таблиці відповідає значення у зв'язаному полі або полях у декількох записах підпорядкованої таблиці).
На вкладці Створити, у групі Форми клацніть елемент Додаткові форми, а потім Майстер форм.
На першій сторінці майстра з розкривного списку Таблиці та запити вибираємо таблицю Учні і переносимо всі поля з неї в праве поле, потім в списку таблиць вибираємо таблицю Отримуєі переносимо управо всі поля, окрім №_учня. У наступному вікні (рис. 2.31)залишаємо все без змін.
Рис. 2.31 Рис. 2.32
Зовнішній вигляд підлеглої форми і стиль – будь-який (рис. 2.32)
Після підтвердження або зміни імені форми в останньому вікні майстра, створюються дві форми: Учні(рис. 2.33) і Отримує підлегла форма(рис. 2.34).
Рис. 2.33
Рис. 2.34
Примітка Не має значення, яку таблицю або запит вибрати спочатку.
Кожну з цих форм можна форматувати окремо на свій смак. Ось що вийшло в результаті (мал. 2.35):
Рис. 2.35
Тепер залишилося створити і оформити за своїм смаком форму для таблиці Викладає, наприклад, як на рис.2.36, спільно з таблицею Вчителі.