Фільтр можна розглядати як критерій або правило, визначене для поля. Цей критерій визначає значення полів, які слід переглянути. У разі застосування фільтра відображаються лише ті записи, які містять потрібні значення. Решта записів приховується до видалення фільтра.
Якщо значення, яке має бути основою фільтра, наразі виділено, можна швидко відфільтрувати це подання, вибравши одну з команд Виділення. Доступні команди змінюються залежно від типу даних вибраного значення. Ці команди також доступні в контекстному меню поля (для цього клацніть поле правою кнопкою миші).
Наприклад, якщо значення «Історія» наразі виділено в полі «№_предмету», на вкладці Основне у групі Сортування й фільтр виберіть елемент Виділення(рис.3.1), щоб відобразити команди фільтрування за виділеним фрагментом, і вибираємо Дорівнює «Історія»(рис. 3.4)
Рис. 3.4
- на екрані залишаться лише ті записи, які відповідають заданому критерію (рис.3.5):
Рис. 3.5
Список команд автоматично містить поточне значення, тому його не потрібно вводити.
Список команд також залежить від виділеного фрагмента самого значення. Наприклад, якщо виділено лише кілька символів цього значення, відображуваний список команд залежатиме від виділеної частини поля.
Примітка Фільтрування за частково виділеним фрагментом недоступне для багатозначних полів.