Введення, редагування та форматування текстової інформації
Перед початком введення відповідної інформації до місцезаповнювача його потрібно виділити. Якщо призначення місцезаповнювача – текстова інформація, то її вводять з клавіатури або використовують готовий текстовий документ Word. При роботі з текстом існує три способи форматування. По-перше, можна змінити шрифт тексту. По-друге, можна змінити розмір тексту. По-третє, можна змінити його зовнішній вигляд, використавши прийоми форматування. Слід пам'ятати — параметри шрифту (вид і розмір) будуть такими, які встановлені для даного місцезаповнювача за умовчання.
При роботі з текстом слід дотримуватись такої поради – не використовувати в одному слайді більше трьох різних шрифтів. Значення такого обмеження дуже просте: один шрифт для подавання нової інформації, другий — щоб привернути увагу, а третій – для виділення найбільш важливої інформації. Введення тексту з Word здійснюється через буфер обміну. Взагалі, заповнення полів введення слайдів текстовою інформацією, її редагування та копіювання нічим не відрізняється від таких самих дій над текстом у Word. Дуже корисний засіб PowerPoint — форматування за зразком. За його допомогою можна зробити більше, ніж просто скопіювати шрифти та атрибути тексту, — форматування за зразком повністю копіює всі установки форматування тексту.
Скільки повинно бути тексту на слайді? Головне — зробити презентацію одночасно інформативною та привабливою для глядача. Кожний слайд повинен бути зрозумілим, коротким і містити ємні, короткі фрази.
Шрифти поділяються на два класи: виділяючі і текстові. Перші — більші за розміром і товщиною, ніж текстові. Їх використовують у заголовках, підзаголовках, логотипах, зверненнях та у випадках, коли виникає необхідність підкреслити якусь фразу. При створенні презентації слід приділяти увагу кольору шрифту і кольору фону слайда для збільшення його читабельності. Найвищу читабельність забезпечує чорний колір шрифту на жовтому або білому фоні слайда.