У лабораторіях цукрових заводів, крім білого цукру, аналізують нечисті цукрові розчини, які містять побічні нецукри, барвні речовини і каламуть. Як освітлювач в лабораторіях цукрових заводів використовують в основному ацетат свинцю, що є розчином основної солі складу 2Pb(CH3COO)2 × Pb(OH)2, який отримують при розчиненні свинцевого глету PbО в розчині оцтовосвинцевої солі Pb(CH3COO)2 × 3Н2О, взятих в еквімолекулярних кількостях [1].
Ацетат свинцю освітлює розчин, осаджуючи кислоти: щавелеву кислоту, оксикислоти, білки, сапоніни, барвні речовини, пектинові речовини, продукти розкладу редукувальних речовин, меланоїдини.
Як дуже сильний освітлювач (під час аналізів утфелю останьої кристалізації та меляси) застосовують основний нітрат свинцю, який утворюється з двох розчинів: Герлес І і Герлес ІІ. Компоненти цих розчинів – Pb(NO3)2 і NaOH зберігаються окремо. Використовують кожного реагенту по 7-10 см3. Для освітлення в розчин меляси додають в 3-4 прийоми рівними частинами: спочатку додають 2-3 см3 розчину нітрату свинцю, а після перемішування – 2-3 см3 розчину ідкого натру.
Концентрації розчинів Герлес І і Герлес ІІ підбирають так, щоб утворився основний ацетат свинцю