1. За допомогою голки меншого діаметру можна не аспірувати кров навіть тоді, коли голка знаходиться всередині судини, оскільки клітини крові можуть затромбувати головку голки і запобігти аспірації в шприц. Часто зміщуйте голку, щоб уникнути введення великої кількості анестетика в кровоносну судину.
2. Інфільтруйте підшкірну жирову клітковину максимально повільно: це зменшить біль від введення препарату.
3. Спочатку інфільтруйте проксимальну частину рани перед виконанням ін’єкцій у дистальну частину. Це забезпечить часткову анестезію, а ін’єкції у дистальну частину будуть менш болючими.
4. Справжні алергічні реакції до амідних місцевих анестетиків (наприклад, лідокаїн®, бупівакаїн) бувають дуже рідко.
Альтернативні методи зашивання рани: за допомогою лейкопластира, клею, волосся (рани на скальпі) і скобок. Лейкопластир і клей – легка альтернатива компактного розміру швам або скобкам. Для з’єднання країв рани за допомогою клею, лейкопластира або волосся анестезія не потрібна.
Показання
1. Ушивання чистих ран або дезінфікованих за допомогою обробки шкіри, промивання та хірургічної обробки.
Протипоказання
1. НЕ зашивайте інфіковані рани.
2. НЕ зашивайте колючі, різані або вогнепальні рани.
3. НЕ зашивайте укуси тварин або людей.
4. НЕ зашивайте рани, отримані більш як 12 годин тому.
Загальні підходи до підготовки рани.
1. Підготуйте і промийте всі рани до їх зашивання.
2. Виявіть і видаліть з рани усі сторонні тіла.
3. Промийте питтєвою або стерильною водою під тиском: 100 мл на кожний см довжини рани. Користуйтеся шприцами ємкістю 30 або 60 мл з судинним катетером розміром 18 g або спортивною пляшкою для води з кришечкою, через яку можна витискати воду тонким струменем. (Обережно: бережіть свої очі і т. п.!)