Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 2 Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часів, їх вплив на життєдіяльність населення України

Класифікація невоєнізованих формувань ЦО

Формування класифікуються за підпорядкуванням та за призначенням.

За підпорядкуванням формування бувають об'єктові та територіальні.

Об'єктовий- це формування, які створюються з робітників і службовців об'єкта та виконують заходи ЦО щодо плану начальника ЦО об'єкта.

Територіальні- це формування, які створені з робітників і службовців об'єктів, але виконують заходи ЦО щодо плану начальника ЦО території (області, району, міста)

За призначеннямформування ЦО поділяються на формування загального призначення і формування забезпечення. Формування загального призначення призначаються для самостійного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт. До них відносяться:

зведені рятувальні загони (команди, групи);

зведені загони (команди) механізації робіт;

рятувальні загони (команди, групи);

формування загальної розвідки (розвідувальні команди, групи, ланки).

Формування забезпечення ЦО призначені для виконання спеціальних заходів ЦО, що покладаються на служби, тобто виконують завдання служб. При необхідності вони можуть надаватися формуванням загального призначення для підсилення.

Для надання медичною допомоги населенню, охорони громадського порядку в осередках ураження і районах біди, боротьби з пожежами, здійснення лабораторного контролю за станом навколишнього природного середовища, матеріально-технічного і інженерного забезпечення заходів ЦО можуть залучатися організації і установи міністерств, відомств і органів місцевої влади.

Учбові питання:

 

2.1. Поняття про надзвичайні ситуації і їх класифікація. Рівні надзвичайних ситуацій і порядок їх визначення

2.2. Стихійні лиха, виробничі аварії і катастрофи. Стисла характеристика стихійних лих, аварій, катастроф, які можливі на території держави (краю, області, міста)

2.3. Характеристика осередків ураження при надзвичайних ситуаціях

 

2.1 Поняття про надзвичайні ситуації і їх класифікація. Рівні надзвичайних ситуацій і порядок їх визначення

На земній кулі обстановка, яка пов’язана з забезпеченням нормальних умов життя і діяльності людини, вважається несприятливою. Майже щодня засоби масової інформації повідомляють про надзвичайні ситуації, що відбуваються у світі: повені, землетруси, зсуви, селеві потоки, пожежі, урагани, снігові замети та інші стихійні лиха, аварії і катастрофи на підприємствах і транспорті. Вони супроводжуються загибеллю людей, руйнуванням населених пунктів, а часто забрудненням і зараженням довкілля. Кінець 2003 року знову поставив перед мировим співтовариством проблему – як людини вижити в настільки несприятливих умовах. Землетрус в іранському місті Бам водночас забрав життя у майже 35 тисяч мешканців, практично повністю знищив це поселення.

В Україні щорічно зростає кількість аварій і катастроф, як правило, техногенного походження. Кожин рік ми спостерігаємо трагічні події, що розгортаються на шахтах у гірничій промисловості. Десятки загиблих – це та ціна, яку Україна сплачує за недоброякісну організацію робіт в галузі. Основні фонди промисловості, яки побудовані у 50 – 70 роках минулого сторіччя можуть утворювати сьогодні надзвичайно небезпечні ситуації. Дослідження показують, що майже 70% об’єктів, побудованих 10 – 15 років тому, вимагають підсилення,

60 % водо – каналізаційних споруд працюють з порушенням правил експлуатації, на електричних станціях 80 % енергоблоків відпрацювали свій ресурс. Високий рівень техногенної небезпеки зберігається через природні причини – при виникненні стихійних лих. Більше 2/3 промислового потенціалу нашої держави знаходиться під загрозою землетрусів, повнів, зсувів. Високу загрозу для життєдіяльності населення становлять і потенційно – небезпечні підприємства, які розміщені на її території. За щільністю АЕС Україна займає перше місто серед усіх держав СНД. На об’єктах господарювання е великий асортимент хімічних речовин, токсичних і шкідливих для здоров’я людини і небезпечних для навколишнього середовища. Певну загрозу представляє і розвинута мережа нафто-, газо- і продуктопроводів. Так, довжина газопроводу Тольятті – Одеса тільки територією України – 1200км, на кожному кілометрі до 55 тон аміаку під тиском 70 – 90 атмосфер.

Зниження масштабів людських втрат та матеріальних збитків, запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного і природного походження, ліквідація їх наслідків є загальнодержавною проблемою і одним з найважливіших завдань органів виконавчої влади, всіх органів управління, спеціалістів і населення.

З метою створення єдиної системи класифікації надзвичайних ситуацій та визначення їх рівнів Кабінет Міністрів України постановою № 368 від 24 березня 2004р. затвердив “Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями”. За цим положенням терміни мають таке значення:

Аварія – небезпечна подія техногенного характеру, що створює на об’єкті, території або акваторії загрозу для життя і здоров’я людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.

Катастрофа – великомасштабна аварія чи інша подія, що призводить до тяжких, трагічних наслідків.

Небезпечне природне явище – подія природного походження або результат діяльності природних процесів, які за своєю інтенсивністю, масштабами поширення і тривалістю можуть вражати людей, об’єкти економіки та довкілля.

Стихійне лихо – це природне явище (подія), яке носить надзвичайний катастрофічний характер і призводить до ураження людей, руйнування або пошкодження будівель, споруд, обладнання, техніки, транспортних засобів та інших матеріальних цінностей.

Надзвичайна ситуація (НС) – порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом чи іншою небезпечною подією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та/або значних матеріальних втрат.

Загальними ознаками надзвичайних ситуацій є:

· наявність або загроза загибелі людей чи значне порушення умов їх життєдіяльності;

· заподіяння економічних збитків;

· істотне погіршення стану довкілля


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
  3. V. Прийняття рішень у полі п’ятої інформаційної ситуації
  4. VI. Прийняття рішень у полі шостої інформаційної ситуації
  5. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  6. А/. Верховна Рада України.
  7. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  8. Аграрні закони України
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  12. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.




Переглядів: 575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту | Рівні надзвичайних ситуацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.