1. Закріпити в обоймі лінзу та плоскопаралельний світлофільтр і помістити обойму на середину предметного столика мікроскопа.
2. Злегка зміщуючи обойму, навести поле зору мікроскопа на кільця. Сфокусувати мікроскоп так, щоб кільця Ньютона було чітко видно. В центрі картини повинна бути темна пляма, навколо якої розміщуються концентричні світлі і чорні кільця, ширина та інтенсивність яких поступово зменшуються з віддаленням від центральної плями. Якщо в центрі спостерігається світла пляма, то це означає, що між поверхнями лінзи та пластинки є пилинка, яку потрібно зняти щіточкою.
3. У полі зору мікроскопа крім кілець Ньютона спостерігається також нерухома цифрова шкала (рис.4), за допомогою якої виконуємо вимірювання.
Рис. 4.
4. Вимірювати по 5 разів діаметри 5-го та 3-го темних кілець. Оскільки смуги кілець мають скінчену ширину, то відлік треба брати посередині смуги. В табл.1 записати цифрові значення відліку, а потім розрахувати діаметри кілець у метрах, враховуючи, що ціна 5-го кільця дорівнює 123 – 56 = 67 поділок, тобто 67 поділок помножити на 25 10-6 м/под.=1,68 .10-3 м.
5. Обчислити радіус 5-го та 3-го кілець.
6. Обчислити радіус кривизни лінзи згідно з формулою(8).