Надається визначення візерунчастого переплетення, принцип його отримання, візерунчастий ефект, позитивні і негативні властивості, галузь застосування. На окремому аркуші пояснювальної записки виконується схема будови, патрон малюнка, графічний запис. Необхідно скласти таблицю фізико-механічних властивостей за ДСТ або НТД підприємства.
Характеристика базового переплетення.
Вказати вид базового переплетення, на основі якого утворюється візерунчастий ефект. Описати будову базового переплетення, скласти рапорт переплетення, графічний запис, умови вироблення, позивні і негативні властивості. В чистовику пояснювальної записки надається зразок полотна 7Х7 см.
Характеристика виробу.
При проектуванні виробу регулярного або напіврегулярного виготовлення вказується, яким чином виробляється обраний виріб, надається схема загального вигляду з урахування конструкції і художнього оформлення. Вказуються місця вимірювань в готовому вигляді, наводиться таблиця вимірювань виробу згідно ДСТ. Надається технічний опис конструкції виробу, художнього оформлення, застосування різних переплетень на кожній ділянці. Дизайн виробу оформити відповідно п.2.3.1.
Характеристика переплетень, які застосовуються при виготовленні виробу.
Необхідно надати опис кожного переплетення, яке застосовується при виготовленні деталей виробу в наступному обсязі: визначення, принцип вироблення, будова, властивості, патрон переплетення і його графічний запис. В кінці підрозділу навести зведену таблицю, в якій приводиться технічна характеристика для кожного переплетення: вид і клас машини, лінійна щільність ниток, щільність по горизонталі і вертикалі, поверхнева щільність відповідно вимогам НТД.
Характеристика конструкторської документації (для виробу).
Вказати, що для виготовлення деталей виробу необхідно розробити лекала крою і напівфабрикату, які будуються в масштабі М 1:10. Лекала будуються на підставі вимірювань деталей виробу в готовому вигляді з урахуванням припусків на збіг (4%) і шви для виконання швейних операцій (1 см). Вказати, що лекала напівфабрикату враховують умови вироблення деталей на машині.