Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Радикальні органозберігаючі операції виконуються у хворих в ранній стадії та іноді при 1-11 стадіях раку.

ВИДИ ОПЕРАЦІЙ У ОНКОХВОРИХ.

1. Радикальні операції- вони передбачають проведення втручання за межами

ймовірного місцевого поширення пухлинного процесу. Тобто радикальна операція вимагає забезпечення принципів абластики з врахуванням анатомічної зональності. Це свого роду природний футляр, який складається з прилеглої до пухлини або органу жирової клітковини та фасції, а також розташованими тут лімфатичними колекторами. Хірургічне втручання буде вважатись абластичним тоді, коли пухлина або орган будуть видалені одним блоком з прилеглою жировою клітковиною, фасцією та лімфатичними вузлами. Якщо первинна пухлина розташована на певній відстані від регіонарних лімфатичних вузлів, тоді операція виконується за два етапи. На першому етапі проводиться видалення пухлини, а на другому – регіонарна лімфаденектомія. Такі операції проводяться при пухлинах розташованих на кінцівках, в ділянці голови і шиї та тулубі. Наприклад при меланомі або раці шкіри гомілки спочатку проводиться широке видалення пухлини на шкірі, а через 2 – 3 тижні проводиться стегново-паховоздухвинна лімфаденектомія за Дюкеном. В залежності від поширеності пухлинного процесу радикальними можуть бути: - ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧІ- при 0 і 1 стадіях,

- ТАПОВІ(СТАНДАРТНІ) – при Т1-Т3 N1-N2M0 пухлинних процесах,

- РОЗШИРЕНІ – якщо операція супроводжується видаленням лімфовузлів 111і 1У етапу метастазування,

- КОМБІНОВАНІ – коли проводиться не тільки екстерпація органа ураженого пухлиною, а й прилеглих до нього органів і анатомічних структур куди вона поширилась . Тобто комбіновані операції виконуються при Т4N0-N3M0 пухлинах.

2. ПАЛІАТИВНІоперації– резекція або екстерпація -виконуютьсяпри Т1- Т3 N1- N2 і наявності одиного віддаленого метастаза (М1) у компенсованих хворих.

3. СИМПТОМАТИЧНІопераціїпроводятьсяпри ускладнених формах раку ( непрохідність, перфорація, кровотеча, обтурація) при наявності віддалених метастазів або первиннонерезектабельній пухлині.

Приклади: 1) субтотальна резекція шлунка,

2) черевно-анальна резекція прямої кишки,

3) трансуретральна і трансвезикальна резекції сечового міхура,

4) розширена (з регіонарними лімфатичними вузлами) секторальна

резекція (квадрантектомія) молочної залози (Тis-Т1 пухлини).

Радикальність органозберігаючих методів лікування досягається проведенням доопераційного крупнофракційного опромінення. Такий підхід грунтується на тому, що при Т1, а тим більше при Т2 пухлинних процесах наявна довколишня інвазія ракових клітин як в зоні хірургічного втручання так і за її межами. Важливим при цьому є те, що периферичні відділи пухлини є зоною росту і метастазування пухлини. Доопераційне крупнофракційне опромінення якраз і передбачає зупинити здатність периферичної частини пухлини до проліферації. Встановлена здатність крупних фракцій доопераційного опромінення зупинити активні мітози в пухлині та девіталізувати окремі клітини пухлини, які знаходяться за межами запланованого хірургічного втручання.

Радикальні типові (стандартні) операції виконуються при T2-T3N1M0 пухлинних процесах:мастектомія за Холстедтом і Пейті, гастректомія, черевнопромежинна екстерпація прямої кишки, геміколектомія, пульмонектомія, цистектомія, нефректомія.

Термін паліативна операція застосовується в таких випадках:

а/ резекція або екстерпація органа при неметастатичній формі раку виконана без видалення регіонарних лімфатичних вузлів (сальник, брижа кишки, клітковина аксілярної, підлопаточної і підключичної ділянок при раку молочної залози), - виконання таких операцій вважається грубою помилкою;

б/ екстерпація пухлини проведена на межі інфільтрації її в крупні судини або життєво важливі органи, які не можуть бути видалені з нею одним блоком,

в/ резекція або екстерпація органа з пухлиною проводиться за всіма принципами радикальності, проте залишаються невидаленими віддалені метастази;

г/ коли проводиться резекція або екстерпація шлунка, кишечника, яєчників, матки, нирки з одночасною крайовою резекцією печінки з метастазом. Паліативні операції є доцільними і вкрай необхідними особливо коли вони виконуються при ускладнених формах раку – стеноз виходу з шлунка, наростаючій кишковій непрохідності. Виконання в таких випадках при метастатичних формах раку резекцій, а не обхідних анастомозів або стом сприяє не тільки покращенню якості життя але й збільшує тривалість його. Вирішення питання про доцільність і необхідність проведення у хворого з метастатичним раком паліативної операції залежить в значній мірі від загальних і патофізіологічних критеріїв. Тобто від готовності і біологічної здатності хворого перенести таке хірургічне втручання. Проведення паліативної операції іноді передбачає в подальшому застосування променевої терапії або протипухлинних хіміопрепаратів. Застосування цих методів в післяопераційному періоді виявилось ефективним у хворих на колоректальний рак і особливо при раку яєчників.

Симптоматичні операції виконуються з метою усунення симптомів, які загрожують життю хворого: - кровотеча, кишкова непрохідність, декомпенсований стеноз гортані, стравоходу, входу і виходу із шлунка, перфорація стінки шлунка і кишечника, перитоніт. Такі ускладнення виникають переважно при місцевопоширених формах раку з наявністю і відсутністю метастазів у віддалені органи. Об`єм операції в цих випадках буде різним. При наявності множинних метастазів виконуються операції, які направлені тільки на ліквідацію ускладнення: колостомії, трахеостомія, гастростомія, єюностомія, перев`язка судин органа при кровотечах. Іноді під час інтраопераційної ревізії виявиться що є благоприємні умови для проведення внутрішніх дренуючих операцій (гастроентеро-, ентеро-ентеро, холецисто-єюностомії). Нерідко при ускладнених формах раку виконуються радикальні операції. Тобто це такі випадки, коли виникають названі ускладнення раку, а проростання пухлини в сусідні анатомічні структури і метастазів у віддалені органи ще немає.


Читайте також:

  1. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  2. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  3. Активні операції банків
  4. Активні операції комерційних банків
  5. Алгебраїчні операції
  6. Арифметичні операції
  7. Арифметичні операції в різних системах числення
  8. Арифметичні операції над цілими числами
  9. Бальна оцінка стану хворих на муковісцидоз
  10. Банк і його операції. Правова природа банківської діяльності
  11. Бартерні операції
  12. Бистрість – це здатність людини до термінового реагування на подразники та до високої швидкості рухів, що виконуються при відсутності значного зовнішнього опору.




Переглядів: 968

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хірургічний метод лікування онкологічних хворих. | Кріохірургія в лікуванні хворих на рак.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.