Як працювати з текстами на прослуховування (аудіювання)
· Перш,ніж прослухати запис, уважно прочитайте завдання (інструкції) та самі твердження.
· Використовуючи загальні знання та здогадку, спробуйте уявити про що буде йтися у тексті (записі).
· Подумайте, яка інформація в представлених твердженнях може бути хибною (наприклад, цифри, дати, власні назви).
· Пам’ятайте, що зазвичай твердження слідують в тому порядку, в якому інформація надається в тексті. Тому твердження можна читати і під час прослуховування запису. Проте цей спосіб підходить не кожному! Якщо одночасне читання завдання і прослуховування запису заважає вам зрозуміти зміст, сконцентруйтеся тільки на прослуховуванні та спробуйте запам’ятати якмога більше.
· При прослуховуванні зверніть увагу на заперечні речення, оскільки правильна відповідь найчастіше має форму стверджувального речення, що включає слово, протилежне за значенням тому, що прозвучало в записі. Також зверніть на речення, що містять такі слова як : seldom, оften, usually. Іноді питання завдання пов’язані із визначенням загальної проблематики та аналізом контексту ситуації. Виконуючи такі завдання необхідно подумати про весь зміст почутого.
· Прослухайте запис та відмітьте свої відповіді.
· Під час другого прослуховування перевірте свої відповіді та зафіксуйте правильні варіанти і виправіть хибну інформацію.
· Не залишайте питання без відповідей. Навіть, якщо ви не впевнені у відповіді, спробуйте хоча б здогадатися, оскільки навіть в цьому випадку у вас залишається 50% вірогідності правильної відповіді.