Протипокази:вагітність, лактація, дитячий вік, ниркова недостатність, гіперкаліємія, гіпертрофічна кардіоміопатія, стан після трансплантації нирок, первинний гіперальдостеронізм.
Взаємодія.ІАПФ посилюють дію гіпотензивних середників (бета-адреноблокатори, блокатори кальцієвих каналів, альфа-адреноблокатори, діуретики). Сприятливою є комбінація іАПФ з серцевими глікозидами, діуретиками, які виводять калій. Із-за небезпеки виникнення гіперкаліємії недоцільним є поєднання іАПФ з препаратами калію і калійзберігаючими діуретиками. Дані ЛП є антагоністами до НПЗС та глюкокортикостероїдів, які гальмують утворення простагландинів, через які діють брадикініни.
Клінічна фармакологія блокаторів рецепторів ангіотензину ІІ
Установлено, що утворення ангіотензину ІІ відбувається також за участю інших ферментів, на які дані речовини іАПФ не дають. Тому у випадках протипоказання використовують блокатори рецепторів до ангіотензину ІІ. Ідентифіковано два основних підтипи рецепторів ангіотензину ІІ - тип 1 і тип 2. Фізіологічні ефекти ангіотензину ІІ реалізуються через стимуляцію рецепторів типу 1- звуження судин, збільшення реабсорбції натрію в ниркових канальцях і ін.
Взаємодія. Обережно комбінувати блокатори рецепторів ангіотензину ІІ з іншими гіпотензивними середниками і препаратами калію, калійзберігаючими діуретиками.