Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тести для самоконтролю


1. Виберіть симптоми, характерні для ревматоїдного артриту:

А. Ранкова скутість суглобів

В. Постійна лихоманка

С. Набряк і болючість великих суглобів

D. Збільшення печінки

Е. Збільшення рівня креатиніну і сечовини

 

2. Хворий К., 50 років, скаржиться.на біль, припухлість та обмеження рухів у суглобах пальців рук, ніг і колін, ранкову скутість до 12 год., підвищення температури тіла до 38С, загальне нездужання. Хворіє біля 5 років. При обстеженні відмічається деформація китиць рук („ласти моржа") та колін. Визначте попередній діагноз.

А. Ревматоїдний артрит

В. Системна склеродермія

С. Системний червоний вовчак

D. Ревматизм

Е. Вузликовий периартериїт

 

3. Хворий Д., 35 років, 2 тижні після перенесеної ангіни відмітив колючий біль в серці, серцебиття, задишку, припухлість і біль колінних та ліктьових суглобів, підвищення температури тіла до 37,5°С. При обстеженні у пацієнта виявлено ваду мітрального клапана, припухлість та обмеження рухів колінних і ліктьових суглобів. Визначте попередній діагноз.

А Ревматизм

В. Системна склеродермія

С. Системний червоний вовчак

D. Ревматоїдний артрит

Е. Вузликовий периартериїт

 

4. Після проведення обстеження хворому 35 років виставлено діагноз: гостра ревматична лихоманка, III ст. активності, комбінована мітральна вада, СН1ІА ст. У зв'язку з активністю ревматичного процесу хворому були призначені пеніцилін і аспірин. Яка помилка зроблена в призначенні лікування?

А. Достатньо було призначити тільки пеніцилін

В. Не призначили глюкокортикої-ди (преднізолон)

С. Достатньо було призначити тільки аспірин

D. Необхідно призначити вітаміни групи В.

Е. Не призначили цитостатики

 

5. Хворий 18 років, скаржиться на загальну слабкість, підвищення температури до 37,8 °С, серцебиття, задуху під час ходьби, біль в колінних суглобах. Захворів місяць тому, через 2 тижні після перенесеної ангіни. Об'єктивно: шкірні покриви блідо-ро­жевого кольору, пульс - 98/хв., АТ -100/60 мм рт. ст. Лікар запідозрив ревматизм. Яка подальша тактика?

А. Направити на консультацію до оториноларинголога

В. Провести обстеження та лікування амбулаторно

С. Видати ОТС препарат для нормалізації температури

D. Направити на консультацію до ревматолога поліклініки

Е. Направити на стаціонарне об­стеження та лікування

 

6. Хворий 32 років скаржиться на підвищення температури до 38,5 °С, озноб, загальну слабкість, біль у попереку, м'язах гомілок, наявність сечі рожевого кольору, втрату ваги до 10 кг, затерпання обох кистей. У крові: Ер - 2,8х1012/л, НЬ - 65 г/л, ШОЕ - 58 мм/год., альб./глоб. -0,82 (у-глоб. - ЗО %), креатинін -0,190 ммоль/л. Аналіз сечі: білок -0,8 г/л, Л - 20-25 у п/з, Ер - до 100 у п/з. Який вірогідний діагноз у хворого?

А. Гострий нефрит

В. Системний червоний вовчак

С. Вузликовий поліартеріїт

D. Дерматоміозит

Е. Нирковокам'яна хвороба

 

7. Жінка 56 років, скаржиться на інтенсивні болі в дрібних суглобах рук (проксимальні міжфалангові, п'ястково-фалангові), а також у колінних суглобах. Занедужала близько 2 років тому. Зазначені суглоби кистей деформовані, пальпація їх болюча, ульнарна девіація кистей. ШОЕ -48 мм/год., Л - 10,4х109/л, сечова кис­лота - 0,34 ммоль/л. Рентгенограма кистей: поодинокі ерозії міжфалангових проксимальних суглобів. Який попередній діагноз можна поставити в даному випадку?

А. Ревматизм, поліартрит

В. Ревматоїдний артрит

С. Деформуючий остеоартроз

D. Подагричний артрит

Е. Реактивний артрит

 

8. Який з НПЗП буде показаний хворому для усунення болю в колінному суглобі, якщо в анамнезі у нього виразкова хвороба шлунка?

А. Диклофенак

В. Рофекоксиб

С. Німесулід

D. Вольтарен

Е. Індометацин

 

9. У юнака 16 років через 2 тижні після ангіни з'явилися різкі болі і припухлість дрібних суглобів кистей рук і колінних суглобів, підвищення температури до 38 °С, серцебиття, задуха. Болючість суглобів носить мігруючий характер, без стійкого порушення функції. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз із помірним паличкоядровим зсувом, ШОЕ - ЗО мм/год. С-реактив-ний білок "+". Ваш діагноз?

А. Реактивний артрит

В. Гостра ревматична лихоманка

С. Бактеріальний (гнійний) артрит

D. Хвороба Рейтера

Е. Ревматоїдний артрит

 

10. У хворої 18 років через 3 тижні після ангіни з'явились біль у суглобах, підвищення температури тіла, слабкість, серцебиття, блідо-рожевий висип на шкірі у вигляді кілець. Об'єктивно: тахікардія, І тон серця послаблений, систолічний шум на верхівці. На ЕКГ: інтервал РQ) = 0,24 с. Антистрептолізин-О - 500 МО/мл. Які методи профілактики слід призначити хворій після проведення курсу лікування в умовах стаціонару?

А. Аспірин при інтеркурентних інфекціях

В. Біцилін-5 навесні та восени

С. Біцилін-5 до і після хірургічного та стоматологічного втручання

D. Аспірин 1-2 місяці навесні та восени

Е. Біцилін-5 протягом 5 років

 

11. До депо-препаратів ГКС відносяться всі, крім:

А. Метилпреднізолону ацетату

В. Тріамцінолону гексацетоніду

С. Беметазону ацетату

D. Беметазону дипропіонату

Е. Гідрокортизону ацетату

 

12. У хлопчика 5-ти років, на фоні лікування лихоманки вірусного оходження препаратами АСК, раптово з‘явилися висипання по всьому тілі, нудота, блювання, свідомість дитини загальмована. У БАК відмічено збільшення рівня білірубіну, АсАт та АлАт. Розвиток якого захворювання можна запідозрити?

А. Вірусний гепатит А

В. Вітряна віспа

С. Синдром Рея

D. Пневмонія вірусної етіології

Е. Кір

 

13. Чоловік 62 років, протягом року лікується у дільничого терапевта з приводу хронічної подагри. Лікар вирішив призначити йому препарат, який пригнічує синтез сечової кислоти. Який з наведених препаратів було призначено хворому?

a. Фенілбутазон

b. Етамід

c. Алупуринол

d. Магурліт

e. Антуран

 

14.Хвора 35 років, скаржиться на біль та слабкість у м'язах плечового пояса, спини та ніг, виражену скутість зранку, схуднення, загальну слабкість. Об'єктивно: верхні повіки набряклі, пігментовані, межі серця розширені вліво, систолічний шум на верхівці. В біохімічному аналізі крові різке підвищення активності транс-аміназ. Яке захворювання найбільш імовірне?

А. Склеродермія

В. Системний червоний вовчак

С. Вузликовий поліартеріїт

D. Дерматоміозит

Е. Дифузний токсичний зоб

 

15. Жінка 41 років, страждає на системний червоний вовчак. Об’єктивно: стан середньої важкості, температура тіла – 37,50С, пульс – 96/хв., АТ – 160/100 мм рт. ст. Набряк обличчя. Тони серця послаблені. У нижніх відділах легенів – вологі хрипи. Печінка +4 см. Набряки нижніх кінцівок. У крові Ер – 2,8х1012/л, Нb – 90 г/л, Л – 3,0х109/л, ШОЕ - 48 мм/год. У сечі: питома вага – 1001, білок – 4,4 г/л, Л – 10-12 в п/з, Ер – 8-10 в п/з, воскоподібні циліндри. Ураження яких органів чи систем найбільш імовірно визначить прогноз захворювання?

a. Нервової системи

b. Серця

c. Легенів

d. Печінки

e. Нирок

 

16. Який із протиподагричних засобів

не можна застосовувати разом із препаратами заліза?

А. Алопуринол

В. Колхіцин

С. Оротова кислота

D. Пробенецид

Е. Бенемід

 

17. Хвора 70 років, скаржиться на болі в ділянці плечових суглобів,сідниць, стегон, ранкову скутість понад 1 годину, схуднення. Занедужалагостро, симптоми наростали протягом 2-х тижнів. При обстеженні виявляється ущільнення і болючість м'язів при пальпації в зазначених областях, ШОЕ - 60 мм/год. Лікування повинне починатися з:

А. Нестероїдних протизапальних

препаратів

В. Глюкокортикоїдів

С. Препаратів 4-амінохінолінового

ряду

D.Міоспазмолітиків

Е. Цитостатиків

 

18. Назвать НПЗП несумісний з ГКС:

А. Аспірин

В. Диклофенак

С. Бутадіон

D. Моваліс

Е. Індометацин

19. Жінка 34 р., захворіла гостро 3 місяці тому, після гострої респіраторної інфекції. З'явився біль у міжфалангових, а потім через 2 тижні в колінних суглобах, ранкова скутість, підвищилась температура тіла до 38 °С. Суглоби міжфалангові, п'ястно-фалангові, колінні - набряклі, малорухомі, гарячі на дотик. В аналізах крові ШОЕ - 45 мм/год., СРБ (+++). Про яке захворювання можна думати?

А. Реактивний поліартрит

В. Ревматичний поліартрит

С. Подагрична артропатія

D.Остеоартроз з реактивним синовіїтом

Е. Ревматоїдний артрит

 

20. Жінка 56 р., скаржиться на біль в променевозап'ясткових і колінних суглобах. Хворіє 8 років. Температура тіла нормальна. Міжфалангові сугло-би рук потовщені і болючі при рухах, хруст в колінних суглобах при згинанні. Рентгенографія колінних суглобів: остеопороз, звуження суглобової щі-лини, незначні кісткові розростання по краях суглобів. Аналіз крові: Л -6,2х109/л, ШОЕ - 13 мм/год. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?

А. Реактивний поліартрит

В. Ревматичний поліартрит

С. Подагрична артропатія

D. Ревматоїдний артрит

Е. Деформуючий остеоартроз

 

21. Жінка 32 років, страждає на ревматоїдний артрит, суглобова форма, І ст. активності з порушенням функції суглобів І ст. Захворіла 1,5 роки тому після ангіни. Лікувалась нестероїдними проти-запальними засобами. Стан хворої значно покращився. Яка подальша тактика ведення хворої?

А. Призначення глюкокортикоїдів

В. Проведення синовектомії

C. Санаторно-курортне лікування

D. Лікування цитостатиками

Е. Курс плазмаферезу

 

22. Хвора 22 роки, скаржиться на нападоподібне побіління кінчиків пальців, що розвивається при охолодженні. При зігріванні пальці набувають спочатку синюшного, а потім багряного забарвлення. Препаратом вибору для лікування даного синдрому є:

А. Аспірин

В.Дипіридамол

С. Каптоприл

D. Ніфедипін

Е. Нітрати

 

23. Хвора 35 років, скаржиться на мерзлякуватість, похолодання та посиніння кінчиків пальців, туго-рухомість в суглобах кистей, відчуття стягнутості шкіри об-личчя та кистей. При огляді: амімія обличчя, звуження ротової щілини по типу "кисета", шкіра на щоках та кистях потовщена, кінчики пальців рук бліді, холодні. найбільш імовірний діагноз?

А. Облітеруючий атеросклероз

В. Системна склеродермія

С. Мікседема

D. Вібраційна хвороба

Е. Хвороба Рейно

 

24. Хвора 18 років, звернулася зі скаргами на сильні болі в суглобах кистей, променезап'ясткових, ліктьо­вих, колінних. Стан погіршився після ГРЗ. Температура тіла - 37,5-38,2 °С. На тлі прийому антибіотиків з'явилося лущення шкіри обличчя. При огляді: гіперемія і лущення спинки носа і щік. Шум тертя плеври справа. Пульс -96/хв, Систолічний шум на верхівці. Суглоби кистей припухлі. У крові: ШОЕ - 54 мм/год., Л- 3,8х109/л. У сечі: білок - 0,3 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Системний червоний вовчак

В. Ревматизм: поліартрит, кардит

С. Рематоїдний артрит

D. Лікарська хвороба

Е. Реактивний артрит

 

25. Чоловік 44 років, відмітив раптові різкі болі в дрібних суглобах ніг, колінному суглобі, лихоманку до 38,7°С. Ці скарги з'явились після тривалого ходіння в тісному взутті. При огляді сугло­би припухлі. Шкіра над ними гіперемована, лущиться. У крові: Л - 9,9x109/л, ШОЕ - ЗО мм/год., СРБ (+++). Рівень сечової кислоти - 0,600 мкмоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Подагричний артрит

В. Ревматичний артрит

С. Хвороба Рейтера

D. Гострий інфекційний артрит

Е. Деформуючий остеоартроз

 

26. Чоловік 62 років скаржиться на помірний біль в лівій ступні в області плюснофалангового суглоба, який посилюється при рухах. Хворіє протягом 12 років, захворювання почалося з гострого нападу болю. Два роки тому під шкірою в області суглоба з'явився жовтувато-білий вузлик. При огляді суглоб деформований, синюшний. На рентгенограмі суглоба спосте-рігається звуження суглобової щілини, чітко обмежені дефекти кісткової тканини в епіфізі («симптом пробійника»).

А. Деформуючий остеоартроз

В. Ревматоїдний артрит

С. Подагра

D. Остеопороз

E. Коксартроз

 

27. Хорея є абсолютною ознакою:

А. Ревматизму

В. СЧВ

С. Ревматоїдного артриту

D. Системної склеродермії

Е. Деформуючого остеоартрозу?

 

28. Який НПЗП не призначають людям похилого віку через його хондротоксичність:

А. диклофенак

В. хондроксид

С. ібупрофен

D. ацетилсаліцилова кислота

E. епізортрон

 

29. Чи можна приймати дітям і з якого віку напроксен?

А. Не можна взагалі

В. Після 6 міс

С. Після 1 року

D. Після 2 років

E. Після 10 років

 

30. Який НПЗП заборонено приймати людям з бронхіальною асмою?

А. Целекоксиб

В. Аспірин

С. Диклофенак

D. Ібупрофен

E. Парацетамол

 

31. Який засіб слід використати у вагітної жінки з метою усунення гарячкового синдрому?

A. Ібупрофен

B. Диклофенак

C. Аспірин

D. Індометацин

E. Бутадіон

 

31. Виберіть ОТС препарат для усунення болю, що містить в собі бджолину отруту?

A. Гевкамен

B. Фіналгон

C. Солпафлекс

D. Кетопрофен

E. Апізартрон

 

32. Назвіть вид побічної дії, що не стосується НПЗП:

A. Гастропатії

B. Бронхіальна астма

C. Геморагічний синдром

D. Ішемія міокарду

E. Дерматит

 

33. Для якого захворювання характерною є поява тофусів?

A. Подагра

B. Системна склеродермія

C. С Ревматизм

D. Остеоартроз

E. Остеопороз

 

34. Назвіть препарат для зняття гострого приступу подагри?

А. Диклофенак

В. Колхіцин

С. Бутадіон

D. Алопуринол

E. Кетазол

 

35. До основних клінічних проявів ревматичної лихоманки відноситься все крім:

А. Кардит

В. Артрит

С. Хорея

D. Кільцевидна еритема

 

36. За допомогою якого препарату здійснюється вторинна профілактика ревматиму?

А. Ретарпен

В. Делагіл

С. Плаквеніл

D. Дексаметазон

E. Вольтарен

 

37. Який препарат відноситься до ауротерапії ревматоїдного артриту?

А. Кризанол

В. Делагіл

С. Колхіцин

D. Етимізол

E. Унітіол

 

38. Який із ГКС не придатний для тривалого використання в зв’язку із загрозою виникнення м’язової атрофії?

А. Дексаметазон

В. Полькортолон

С. Целестин

D. Кетанов

Е. Метилпреднізолон

 

39. Який з ефектів не властивий НПЗП?

А. Протизапальний

В. Анальгезивний

С. Жарознижуючий

D. Антиагрегаційний

Е. Імуностимулюючий

 

40. Основний механизм дії целекоксибу полягає в:

А. Блокада ЦОГ-1

В. Блокада ЦОГ-2

С. Блокада ЦОГ-1 і ЦОГ-2

D. Блокада фосфоліпази А2

Е. стимуляція ПОЛ.

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. VII. ТЕСТИ З ДИСЦИПЛІНИ «МІЖНАРОДНА
  3. А. Тести на комунікабельність
  4. Беззондові (непрямі) тести.
  5. Відповіді на тести
  6. ВІДПОВІДІ НА ТЕСТИ
  7. Відповіді на тести модуля ІІ.
  8. Вправа 2. Тести
  9. Вправа 2. ТЕСТИ
  10. Вправа 2. ТЕСТИ
  11. Вправа 2. ТЕСТИ
  12. Вправа 2. ТЕСТИ




Переглядів: 1868

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Безрецептурні ЛП, які вживаються в ревматології | Еталони відповідей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.037 сек.