Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Препарати

Фосфалюгельмістить в 1 пакетику 8,8 г колоїдного фосфату алюмінію, гель пектину і агар-агару. Призначають по 1-2 пакетики 4 рази на день через 1 годину після їжі та перед сном. Форми випуску: гель в пакетиках по 16 г.

Альмагель містить в 5 мл суспензії 300 мг гідроксиду алюмінію і 100 мг гідроксиду магнію. До складу альмагелю А додатково входять анестезин (100 мг на 5 мл суспензії) і сорбітол (800 мг). Призначають по 10-15 мл 4-6 разів на день. Альмагель А призначають тільки при болях, тривалість його застосування не повинна перевищувати 3-4 днів. Форми випуску: суспензія у флаконах по 170 і 200 мл.

Маалокс - комбінація гідроокису алюмінію і гідроксиду магнію у таких кількостях: в 1 таблетці для жування - відповідно, 400 мг та 400 мг; в 100 мл суспензії у флаконі - 3,49 та 3,99 г; в 15 мл суспензії у пакетиках - 523,5 мг і 598,5 мг. Призначають по 1-2 таблетки (розжовувати або розсмоктувати у роті) або по 15 мл суспензії (1 пакетик або 1 столова ложка) 4 рази на день через 1 годину після їди і на ніч. Форми випуску: таблетки для жування, суспензія у флаконах по 250 мл і пакетиках по 15 мл.

Орально дезінтегровані таблетки (ОДТ) - відомі в зарубіжній англомовній літературі як “orally disintegrating tablets”, відносяться до лікарських форм з швидким вивільненням діючої речовини, їх не потрібно запивати водою або жувати, вони за секунди (як правило, до хвилини) дезінтегруються, розчиняються, вивільняють діючу речовину в порожнині рота. Раніше лікарські форми з вивільненням діючої речовини в ротовій порожнині переважно використовували для місцевого лікування. В останні роки лікарські форми з вивільненням діючої речовини з подальшою абсорбцією тканинами ротової порожнини стали частіше використовуватися для доставки лікарських речовин системної дії.

Для лікування захворювань ШКТ використовують 2 таких препарати: ондансетрон та лансопразол. Перевагами ОДТ, призначених для системної дії, перед традиційними таблетками і капсулами є те, що частина дози ліку абсорбується слизовою оболонкою ротової порожнини, минаючи нижні відділи шлунково-кишкового тракту з усіма наслідками, що випливають звідси, в тому числі уникаючи ефекту першого проходження через печінку й метаболізм діючої речовини в стінці кишечника. Таким чином, для досягнення еквівалентного терапевтичного ефекту за допомогою ОДТ, у порівнянні з традиційними таблетками і капсулами, може бути використана менша доза діючої речовини. При цьому сумарна кількість неактивних метаболітів також зменшується, що може змінити співвідношення користь / ризик у кращу сторону, тобто зменшити частоту й інтенсивність проявів побічних ефектів, пов'язаних з метаболітами діючої речовини на тлі еквівалентного терапевтичного ефекту. Швидкість настання терапевтичного ефекту після абсорбції препарата тканинами ротової порожнини та надходження у системний кровотік, аналогічна до внутрішньовенного і інгаляційного шляхів введення, і значно вища, ніж для традиційних пероральних ЛЗ. Така лікарська форма забезпечує менш варіабельний і швидший транзит діючої речовини через шлунок. Це досягається за рахунок швидкої дезінтеграції лікарської форми на початку шлунково-кишкового тракту та проходження воротаря шлунка, тоді як час транзиту традиційних пероральних лікарських форм залежить від їх геометричних розмірів, часу дезінтеграції і розчинення в шлунку.

Новою спеціальною лікарською формою, що використовується для замісної терапії при недостатності екзокринної функції підшлункової залози, є капсули з мінімікросферами. Завдяки впровадженню нової технології екстракції панкреатину та його подрібнення до мінімікросфер діаметром 0,7-1,25 створений препарат креон. Стійка до впливу шлункового соку оболонка мінімікросфер дозволяє зберігати 98% активності ферментів при дії кислоти протягом 2-х годин. Висока терапевтична ефективність креону досягається за рахунок широкого розподілу мінімікросфер в шлунковому вмісті і одночасного вступу разом з хімусом в 12-типалу кишку. Препарат забезпечує швидке вивільнення понад 90% ферментів протягом 45 хвилин при рН 5,5 і вище, в чому перевершує інші аналоги. Це забезпечує фізіологічний процес травлення і дозволяє уникнути втрати ферментативної активності.

Креон показаний до застосування при всіх станах, що супроводжуються порушенням травлення при екзокриннй недостатності підшлункової залози: хронічних панкреатитах, гастроектомії, захворюваннях печінки, пухлинах підшлункової залози і фатерова сосочка, спадкових та алкогольних панкреатитах. Дозування креону базується на індивідуальних потребах хворого і залежить від ступеня порушення травлення та складу їжі. Дорослим і дітям креон призначають на початку лікування по 1-2 капсули під час кожного прийому їжі. Ефективна доза коливається від 5 до 15 капсул на добу. Рекомендовано приймати половину або третину усієї дози на початку прийому їжі і залишок протягом їжі. Капсули і мінімікросферичні гранули слід ковтати цілими, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини (приблизно 100 мл). Якщо капсулу не можливо проковтнути (діти і особи похилого віку), її можна розкрити і додати мінімікросферичні гранули до рідкої їжі, що не вимагає розжовування, або до рідини. Таку суміш слід приймати негайно і не зберігати. Розжовування мінімікросферичних гранул і змішування їх з їжею, яка має рН більше за 5,5, руйнує захисну оболонку.

Форми випуску: капсули по 150 мг (1 капсула має ферментативну активність 10000 ОД ліпази, 8000 ОД амілази, 600 ОД протеази); 300 мг (1 капсула має ферментативну активність 25000 ОД ліпази, 18000 ОД амілази, 1000 ОД протеази).

Частота побічних дій, пов'язаних з прийомом креону, дуже низька (<1%). У окремих випадках - пронос, закреп, болі у шлунку, нудота і шкірні реакції. Однак, схожість цих симптомів із звичайними симптомами екзокринної недостатності підшлункової залози, а також прийом протягом лікування інших препаратів не дозволяють чітко встановити зв'язок цих побічних дій з прийомом панкреатину.

 


Читайте також:

  1. Безрецептурні препарати в нефрології
  2. Безрецептурні препарати для зняття болю голови
  3. Безрецептурні препарати для лікування гастроентерологічних захворювань
  4. Безрецептурні препарати при високій температурі
  5. Вітамінні препарати
  6. Водорозчинні вітаміни та їх препарати.
  7. Гормональні препарати
  8. Гормональні препарати та їх антагоністи.
  9. Гормони гіпоталамуса і гіпофіза та їх препарати.
  10. Жиророзчинні вітаміни та їх препарати
  11. Законодавчі акти що регламентують безрецептурний відпуск в Україні. Препарати безрецептурного відпуску (ОТС-препарати), критерії віднесення препаратів до безрецептурних.
  12. Класифікація та препарати




Переглядів: 404

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Противиразкові препарати | Критерії ефективності та безпеки лікарської терапії в гастроентерології

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.