Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасні лікарські форми для лікування розладів травлення

Існують сучасні різноманітні лікарські форми антацидів, які забезпечують зручність у використанні препаратів (жувальні таблетки), обволікають слизову шлунка (суспензії) та тривало захищають її від подразнень, повільно «стікаючи» по стінках шлунка (гелі).

Для лікування закрепів слід вважати сучасними засоби, що відновлюють мікрофлору кишечника (про- і пребіотики). Пробіотики – живі мікробіологічні й харчові додатки – йогурти, біокефір, препарати живих культур – біфідобактерії (лактобакте­рин, колібактерин, біоспорин). Пребіотики – інгредієнти їжі, які стимулюють або пригнічують ріст бактерій. Це дисахариди (лактульоза, дуфулак), пектини.

Ефективними слід вважати для лікування розладів травлення фітопрепарати. До них належать настоянки кропу, фенхелю, кмину, прокінетики, адсорбенти. Вони здатні поглинати надлишкову кількість газів та разом з ними виводитися з організму. Сучасними лікарськими препаратами у різних формах випуску – краплі, капсули – є піногасники (симетикон та диметикон). Осадження піни зменшує загальний об'єм, відновлює природну абсорбцію газів через кишкову стінку, прискорює інтенстинальний транзит.

На особливу увагу заслуговують препарати рослинного походження, що спеціально розроблені для немовлят та маленьких дітей для запобігання і лікування здуття та шлунково-кишкового болю, а також для нормалізації функції кишечника. До таких препаратів належать краплі Кармінативум Бебінос (компанія «Дентинокс Гесельшафт Фармакологічні препарати Ленк & Шуппан», Німеччина). Це багатокомпонентний рослинний препарат для попередження та усунення метеоризму, кишкової коліки, а також нормалізації функції кишечника у дітей грудного та раннього віку. Діючою речовиною препарату є рідкі екстракти лікарських рослин з широким спектром дії: екстракт фенхелю — 320 мг, екстракт ромашки — 200 мг, екстракт коріандру — 200 мг. Препарат не містить консервантів, барвників і цукру. За даними літератури, плоди фенхелю звичайного містять 2–6,5% ефірної олії (50–60% анетолу, до 20% — фенхону), сліди анісового альдегіду і анісової кислоти та інші речовини. Препарати плодів фенхелю підвищують ферментативну секрецію шлунка, кишечника, бронхів, регулюють моторну діяльність кишечника, мають жовчогінну, діуретичну та спазмолітичну дію, а також деякі антимікробні властивості.

Плоди коріандра посівного мають протизапальну, спазмолітичну, жовчогінну, антисептичну і відхаркувальну дію, стимулюють грануляцію тканин, підвищують секрецію залоз травного тракту. Суцвіття ромашки лікарської містять 0,2–0,8% ефірної олії, яке проявляє різноманіття фармакологічних дій — протизапальну, дезинфікуючу, жовчогінну, спазмолітичну, вітрогонну, запобігає утворенню газів, підсилює процеси регенерації, сприяє підвищенню ферментативної секреції залоз травного тракту. Форма випуску препарату: краплі для перорального застосування (30 мл у флаконі-крапельниці, 1г розчину — 24 краплі).


Читайте також:

  1. VIІ. Соціалізація особистості у сучасній школі
  2. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  3. А) Заробітна плата її форми та системи.
  4. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  5. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  8. Акредитив та його форми
  9. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  10. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  11. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  12. Алгоритм адресного вибору оптимального безрецептурного вітаміновмісного лікарського препарату, лікарської форми і шляху введення




Переглядів: 549

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перелік (Формуляр) безрецептурних лікарських засобів для симптоматичного лікування дисбактеріозу | Взаємодія безрецептурних ЛП для симптоматичного

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.