Більшість з цих вище перелічених препаратів володіють протизапальним ефектом, сприяють регенерації ран. Вони використовуються у водних чи спиртових, або олійних розчинах, чи мазях. Ними промивають рани, накладають з ними примочки. В основному вони добре переносяться дітьми.
Розчини спиртові не повинні попадати в рани (викликають некроз). Спиртовими розчинами обробляють краї рани. Мазі наносять на поверхню рани, ними просочують пов’язки. Але при мокнучих мікротравмах мазі можуть перешкоджати заживленню.
Фармацевтична опіка при мікротравмах
При мікротравмах обов’язковим є промивання рани, використання антисептика і накладання стерильної пов’язки.
При забрудненні травмах людям, привитим проти правця більше 5 років тому, слід звернутися в травмпункт. До лікаря слід звернутися при глибоких порізах у дітей при порізах на лиці, голові, руках, і коли кровотеча не зупиняється протягом 15 хвилин, краї рани рвані, при глибоких ранах для накладання швів.
При тривало незаживаючих ранах необхідне харчування з вітамінами С, А, Е і групи В.
Пацієнтів слід попереджати про можливі алергічні реакції при застосуванні препаратів йоду і контроль за станом щитовидної залози. Розчини йоду і борної кислоти можуть всмоктуватись і давати загальні (системні) токсичні реакції.
Дітям краще використовувати водні розчини.
Ліфузоль утворює плівку яка захищає рану 6 – 8 днів. Зняти її можна спиртом або пінцетом.