Пацієнтам слід обмежити прийом рідини, а також їжі, яка сприяє її затримці в організмі (дієта з високим вмістом кухонної солі, гострими стравами, смаженою їжею), споживати більше зелені (петрушка, кріп), овочів та фруктів, у яких міститься значна кількість вітаміну С, який має капіляропротективну дію. Харчування повинно бути повноцінним – білки, жири і вуглеводи.
При лікуванні необхідним також є поповнення дефіциту вітамінів. Аскорбінова кислота (вітамін С) є необхідною для стабілізації структури колагену. Крім того, вона стимулює завершений фагоцитоз, мітоз фібробластів та епітеліоцитів. При тривалому раневому процесі добова доза аскорбінової кислоти становить 500-1000 мг.
Ретинол (вітамін А) активує місцевий імунітет, прискорює кератоліз, сприяючи тим самим розрішенню гіперпігментації. У великій кількості даний вітамін міститься у яєчному жовтку, печінці, риб’ячому жирі.
Токоферол (вітамін Е) – тканинний антиоксидант та стабілізатор клітинних мембран, стимулює реакції клітинного та гуморального імунітету. У період лікування добова потреба у ретинолі становить 2-2,5 мг, у вітаміні Е – 150- 300 мг.
Не менш важливе значення мають різні мікроелементи. Цинк необхідний для транскрипції РНК - ключового процесу у синтезі білків (у тому числі колагену) та реплікації клітин. Доведено, що дефіцит цинку значно гальмує регенерацію м’яких тканин, епітелізацію трофічних виразок та формування повноцінного рубця.
Іонізоване залізо – кофактор гідроксилювання лізину та проліну при синтезі колагену. Утворення перехресних зв’язків у молекулі колагену відбувається при участі міді. Корекцію дефіциту мікроелементів необхідно проводити з допомогою збалансованих вітамінних комплексів (вітрум, квадевіт, піковіт, теравіт та ін.).
Таким чином, корекція раціону харчування з поповненням дефіциту вітамінів та мікроелементів є необхідною для успішного лікування хронічної венозної недостатності.