Попередження виникнення захворювання у групах ризику (особи, котрі займаються важкою фізичною працею, представники “сидячих” професій, плануючі вагітність або вагітні жінки, курці, особи з ожирінням, ті котрі зловживають алкоголем та гострою їжею) та профілактика загострень перш за все зводиться до нормалізації діяльності травного тракту, лікування закрепів, які зустрічаються у 75% пацієнтів, котрі мають геморой.
Основою лікування закрепів є усунення причини його виникнення. У більшості випадків закрепи мають доброякісний аліментарний характер і для їх усунення необхідною є лишень корекція дієти та рухової активності. Також необхідно застосовувати ферментні препарати (креон, мезим, пангрол), засоби, які нормалізують мікрофлору кишечника (хілак форте, лінекс, біфіформ). Застосовуються також харчові волокна на фоні достатнього вживання рідини, наприклад, висівки, морська капуста, льняне сім'я (у природному вигляді або у формі фармакологічних препаратів). Пацієнту рекомендують переглянути свій харчовий раціон, значну частку якого повинні складати овочі та фрукти, відмовитись від вживання алкоголю та прянощів, по можливості менше сидіти та більше рухатись.
Застосування послаблюючих засобів носить допоміжний характер та здійснюється при неефективності немедикаментозних заходів. Призначення послаблюючого препарату без встановлення причини закрепу є недопустимим(див. главу 2, розділ 6).