Провізор повинен вияснити можливості самоопіки та самолікування, коли це неможливо, слід звернутися до лікаря для виключення небезпечних захворювань.
Якщо при мігрені біль не проходить протягом 12 годин, слід звернутися до лікаря, бо є загроза порушення мозкового кровообігу.
Препарати для зняття головного болю приймають не довше 2 днів і не частіше 2 разів на тиждень, бо знижується поріг больової чутливості.
Використовувати краще розчинні лікарські форми, які швидше викликають фармакологічний ефект.
Препарати з кофеїном не поєднувати з кавою і чаєм.
Пам’ятати, що препарати з кодеїном дають привикання.
Парацетамолові препарати обережно призначати при патології печінки, при цьому слід контролювати стан крові.
Препарати з ацетилсаліциловою кислотою приймати після їди, не поєднувати з антикоагулянтами, алкоголем. Вони протипоказані вагітним і лактуючим. При тривалому прийомі препаратів, які містять ацетилсаліцилову кислоту, рекомендовано дослідження калу на скриту кров.
Агоністи серотонінових рецепторів приймати тільки після встановлення діагнозу мігрені, не рекомендувати вагітним, малим дітям, хворим з захворюваннями серця, судин, ГХ, не використовувати для профілактики приступу мігрені. Суматриптан не поєднувати з препаратами спорині, бо може розвинутися виражений вазоспазм. Після прийому препаратів, які містять алкалоїди спорині, препарати групи суматриптану можна приймати через більше як 24 години. Після прийому суматриптану препарати, які містять алкалоїди спорині можна приймати через 6 год. Інтервал між різними препаратами групи суматриптану повинен бути не менше 12 годин. Якщо прийом однієї доза суматриптану не дає ефекту, прийом повторної дози можливий не раніше, як через 3 год.