Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



БІОФАРМАЦЕВТИЧНА ОЦІНКА СУПОЗИТОРІЇВ.

ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ, УПАКОВКА ТА ВІДПУСК.

ОЦІНКА ЯКОСТІ СУПОЗИТОРІЇВ.

Проводиться згідно статті 647 Державної Фармакопеї Х видання. Супозиторії повинні мати правильну і, відповідно, одинакову форму, однорідну консистенцію і достатню твердість, що забезпечує зручність при застосуванні. Інші показники та їх визначення, описані вище, у розділі “Вимоги Державної Фармакопеї до супозиторіїв”.

Ректальні супозиторії запаковуютьу целофан або фольгу, або обгортають парафіновим папером, вагінальні супозиторії – пакують у целофан, фольгу або у паперові гофровані ковпачки, або обгортають тонким парафіновим папером. Всі супозиторіївідпускають у коробках. Зберігають в сухому, прохолодному місці. Якщо в склад супозиторіїв входять отруйні або сильнодіючі речовини, то на них поширюються правила про вищі дози, що передбачені Державною Фармакопеєю для лікарських форм для внутрішнього застосування.

У більшості випадків в медичній практиці застосовують вагінальні та ректальні супозиторії. Особливо широко застосовують свічки, які вводять в організм людини ректальним шляхом, тобто через пряму кишку. Саме такий шлях введення лікарських препаратів часто використовують у педіатричній та геріатричній практиках, а також в тих випадках, коли хворий знаходиться у непритомному стані. При цьому спостерігається широкий терапевтичний ефект, який настає через 5-15 хв. Лікарська речовина всмоктується в кров через систему гемороїдальних вен, що дає можливість лікарській речовині оминути шлунок і печінку. В цьому випадку вона не взаємодіє з ферментами шлунково-кишкового тракту і не зазнає швидкої інактивації. Перевагою даного шляху введення є і те, що не грає ролі неприємний запах чи смак препарату, що важливо у педіатрії.
При введені великої концентрації лікарської речовини можливе накопичення її в крові, що може зумовити токсичний ефект. Тому при лікуванні хворих, особливо людей похилого віку, необхідний індивідуальний підхід через зміну з віком функцій гемороїдальних судин.
Таким чином, супозиторії використовують при захворюваннях органів травлення, у проктології (при лікуванні геморою, тріщин заднього проходупроктидах). Наприклад, для лікування геморою прописують супозиторії з беладоною, новокаїном, анестезином, іхтіолом та кровоспинними засобами. В основному використовують по 1 супозиторію 3 рази на день.
Крім того, супозиторії застосовують в урології для лікування простатитів, циститів та уретритів (застосовують палички); в гінекології (для лікування ерозій шийки матки, вульвовагінітів), а також в онкології (для лікування доброякісних та злоякісних пухлин). Біофармацевтична оцінка супозиторіїв включає в себе наступні фактори, які впливають на ефективність даних лікарських засобів:
1) швидкість терапевтичного ефекту (ефект повинен наставати через 5-15 хв після введення);
2) дія повинна бути досить тривалою;
3) помірна концентрація основної діючої речовини (зоб запобігти і уникнути токсичного ефекту);
4) зручність введення супозиторіїв, що включає в себе правильність форми, відповідні розміри, швидке розсмоктування в організмі, відсутність подразнення порожнини, в які вводиться засіб та ін.

Якщо удосконалити і чітко дотримуватися певних правил при виробництві супозиторіїв, що приведе до підвищення перелічених вище факторів, це може призвести до ефективності використання та наданню переваги саме цим лікарським формам.


Читайте також:

  1. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  2. Аналіз виявлених проблем і їхня оцінка
  3. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  4. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  5. Аналіз рейтингових підходів і оцінка інвестиційної
  6. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  7. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці
  8. Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі
  9. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  10. Аналіз та оцінка організаційних структур управління
  11. Аналіз та оцінка проведеного уроку
  12. Аналіз та оцінка рентабельності продукції




Переглядів: 1284

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСОБЛИВОСТІ ВВЕДЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ РЕЧОВИН В СУПОЗИТОРІЇ. | Технологія приготування супозиторіїв.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.