1. При виконанні роботи потрібно чітко дотримуватись правила техніки безпеки при роботі з бромом. При попаданні на шкіру бром легко поглинається, це приводить до опіків та ран, які важко загоюються. Слизові оболонки очей та носоглотки при дії пари брому запалюються. Вдихання пари брому приводить до тяжких уражень дихальних шляхів. Усі роботи з бромом слід проводити у витяжних шафах в гумових рукавичках та захисних окулярах. Заливати бром у крапельну лійку треба тільки через звичайну лійку, вставлену в горловину крапельної лійки так, щоб забезпечувався вихід повітря, що витісняється. Крапельну лійку при цьому закріплюють на штативі. Під час прикапування брому одною рукою відкривають краник, злегка вдавлюючи його в гніздо, а другою - притримують лійку вище краника, щоб краплі брому не могли попасти на руки.
У витяжній шафі повинна бути посудина з розчином аміаку або соди для нейтралізації брому на предметах і посудина зі спиртом, а також ватні тампони. При попаданні брому на шкіру негайно промокнути його сухим ватним тампоном, протерти тампоном, змоченим аміаком, і покласти спиртовий компрес. При випадковому вдиханні пари брому змочити тампон спиртом і вдихати пари спирту через ніс, вийти на свіже повітря, уникаючи різких рухів. Про всі випадки ураження бромом негайно повідомити викладача.
2. Прилад потрібно розбирати обережно, бо краплинки брому можуть залишитися на крапельниці, холодильнику і потрапити на шкіру. Перед миттям посуд промити розчином аміаку.
Контрольні питання
1.Наведіть механізм електрофільного заміщення на прикладі бромування бензолу. Які каталізатори використовуються? Як змінюється їхня активність?
2.Поясніть орієнтуючу здатність замісників І та ІІ типу?
3.Наведіть механізм утворення п-дибромбензолу.
4.Яких правил техніки безпеки слід дотримуватись при роботі з бромом?
5. Як слід готувати посуд для роботи з бромом?
6.Чому при добуванні бромбензолу бром додають до бензолу, а не навпаки?
7..Як визначають початок та кінець реакції бромування бензолу?