Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Коротка технічна характеристика ВЕЗ-150

Потужність двигуна, кВт 110

Сила тяги, кН 23 - 35

Колія, м 2,8

Кількість ВВП 3

Енергонасиченість, кВт/т

-енергетичного модуля 18,3

- ВЕЗ 15,3

Експериментальна перевірка ВЕЗ-150 з комплексом машин в першу чергу проводилась на вирощуванні цукрового буряка. Ріст продуктивності праці за рахунок підвищення робочих швидкостей (Vр) МТА у цій галузі неможливий, оскільки подальше зростання Vр приводить до погіршення якості посіву, підвищенню пошкодження рослин і втрат під час збирання врожаю. Знизити витрати на виробництві цієї культури можна тільки за рахунок росту ширини захвату машин, суміщення операцій тощо.

Комбінований агрегат для передпосівного обробітку грунту і посіву включав 18-рядний культиватор КРШ-8,1 і сівалку ССТ-18Б. На збиранні врожаю застосовували 6-рядні машини. Спереду ВЕЗ-150 для збирання гички жорстко приєднували гичкозбиральний модуль, а ззаду навішували очисник коренеплодів. Було встановлено, що по агротехнічним показникам технологія з використанням 18-рядних машин і ВЕЗ-150 не поступається базовій. Глибина колії після проходу ВЕЗ-150 з комбінованим посівним агрегатом на 3-6 мм менша, ніж після проходу трактора класу 2.

Широке застосування вивільняємий енергетичний засіб може знайти у овочівництві. Так, для обробітку та збирання 80-100 га капусти і такої ж площі моркви достатньо трьох ВЕЗ-150 замість чотирьох спеціальних самохідних збиральних машин.

Використання ВЕЗ-150 на вирощування картоплі дозволило збільшити ширину захвату і застосовувати комбіновані агрегати. Внаслідок цього суттєво підвищилась продуктивність праці і урожайність.

Слід підкреслити, що не дивлячись на дещо обмежене функціональне призначення, ВЕЗ принципово відрізняються від усіх інших конструктивних розробок, оскільки вони є енергетичними засобами перемінного тягового класу. В основу їх побудови покладено модульний принцип.

Поряд з колісними, ведеться пошук нових конструктивних схем гусеничних ЕЗ. Прикладом є принципово нова компоновка трактора з трикутним гусеничним обводом (НАТI, Росія). Такий підхід дозволяє знизити експлуатаційну масу ЕЗ, зменшити негативний вплив ходової системи на грунт, підвищити ефективність агрегатування з навісними знаряддями.

Принцип трикутного обводу в ходовій системі реалізований фірмою Case, яка випускає гусеничні трактори з шарнірно - зчленованою рамою.

Проводяться роботи по створенню гусеничних ЕЗ великої потужності при використанні універсалізації трактора, як самостійного енергоблоку, який застосовують як автономно або спарено з однотипними тракторами. Залежно від відносного розміщення енергоблоків, з'єднання їх в агрегаті можуть бути по схемі: а) “тандем”; б) “катамаран”; в) “уступ”; г) “комбі”.

З'єднання типу “тандем” доцільно застосовувати у випадку, коли номінальне тягове зусилля трактора, віднесене до його габаритної ширини, менше питомого тягового зусилля знаряддя. “Катамаран” і “уступ” використовують у протилежному випадку, причому перша схема ефективна при малій довжині технологічної частини МТА, а друга - при великій.

Американські конструктори розробили “катамаран” із двох тракторів, загальною потужністю 565 кВт. У Польщі виготовляють трактори “катамарани” для роботи на ягідниках і в садах. Ця машина, створена на базі трактора “Урсус Ц-360”, йде зразу по двох міжряддях. “Катамаран” може бути використаний для внесення добрив, рихлення грунту тощо.

Вчені IМЕСГ в результаті аналізу різних схем з'єднання тракторів прийшли до висновку, що для двох Т-150 найраціональнішою є схема типу “катамаран”. Використання такого ЕЗ доцільно в пікові періоди сільськогосподарських робіт. Енергетичним засобом керує один механізатор. Продуктивність праці МТА на основі таких ЕЗ зростає в 1,8-1,9 рази.

Слід проте відзначити: що поряд з позитивними якостями, подібні ЕЗ мають і недоліки, головну роль серед яких відіграє зростання імовірності технічних відмов.

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  5. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  6. Автокореляційна характеристика системи
  7. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  8. Аналіз розриву», його характеристика
  9. Анатомо-біомеханічна характеристика положень і рухів тіла
  10. Антична філософія як перший етап західної філософської традиції. Загальна характеристика
  11. Аплікація як вид образотворчої діяльності дошкільнят, його характеристика.
  12. Архітектура СЕП та характеристика АРМ-1, АРМ-2, АРМ-3




Переглядів: 494

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологічні рільничі комплекси на основі вивільняємих енергетичних засобів (ВЕЗ). | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.